şükela:  tümü | bugün
  • [katılmak için tık]
    [not. her ekşi sözlük yazarı, aynı zamanda bir ekşi duyuru üyesidir.]

neden hep hediyeleşiyoruz? bir kere de kitaplaşalım..

bu yılbaşında daha önce hiç tanışmadığınız, adını hiç duymadığınız, yüzünü hiç görmediğiniz, hiç konuşmadığınız birine yeni bir dünya hediye edin.

insan neden yeni dünyalar keşfetmek için çabalar?

çünkü her yeni dünya, yeni bir umuttur bize. yeni seferler demektir, yeni beklentiler, daha önce hiç görülmemişler, merak edilecek, zaman geçirilecek çok şeydir bize..

o yüzden bu yılbaşında gelin, kitaplaşalım.

çekiliş ekşi duyuru üzerinden sadece ekşi sözlük yazarları ile ekşi duyuru üyeleri arasında yapılacak. çekiliş için duyuruya katıldığınızı belirtmeniz yeterli.

https://www.eksiduyuru.com/…lisi-katilimlar-suruyor

--- güncelleme ---

biz kitaplarımızı okuduktan 1 ay sonra, yani 26.01.17 tarihinde kitaplarımızın içine bizi hatırlatacak güzel bir not bırakacak ve bunu yardıma ihtiyacı olan bir okula kargolayacağız.

böylece hem biz okuyacağız, hem onlar. hem biz güleceğiz, hem onlar. hem biz aydınlanacağız, hem onlar. hem bizim yeni dünyalarımız olacak, hem onların.

nasıl?

--- güncelleme ---
  • -yhaa kitap mıııııııı eveeeeeeeet kitaaaap yhhaaaaa <333333
  • desteklediğim ama değişmesini beklediğim kampanyadır.

şurada herkesin kitap alacak imkanı var. birbirimize kitap almak yerine, o kitapları doğu'da bir okula gönderelim. şurada binlerce insanız, illa doğuda öğretmenlik yapan biri vardır.

ekşi kütüphane'miz olur. gitmesek de, görmesek de, o kütüphane bizim kütüphanemiz olur...
  • katılmakla birlikte ankara okuma grubu'nu da canlandıralım diyorum. şu an dört katılımcı var, katılmak isteyenlerin yeşillendirsin.
  • kulağa hoş gelen bir fikir olduğunu söylemeliyim.

kimseye güvenmeyen adam modu on

ancak tehlikeli olabilir.

kargo göndermek için bir adres belirtmeniz gerekiyor, kargo alma işi ise daha kolay şubeden teslim alma seçeneği var.

eğer tanımadığınız birine kargo gönderecekseniz gerçek adresinizle kargo göndermenizi tavsiye etmiyorum.

öneri: kargo yerine bir cafede değişim yapılabilir, bunun için çekiliş yaparken şehir ayrımı yapılması gerekiyor.
  • çekiliş mevzunu kaçırıp yeni yılda entry'lerimiz kitap oluyor anladım yahu. çok iyi yaparsınız. benim için zahmet etmeyin, ben daha elimdekileri bitiremedim. bir o kadar da telefonumda var. doluyum. kağıdın yerini tabii ki tutmaz ama kitaba çok ihtiyacım var diyenlere de link gönderelim.
  • katılacağım, bir kişiye bile olsa faydalı olacağım kampanya.
  • aşırı desteklediğim etkinlik.
  • kitapları önce okuyup sonra bir okula bağışlayalım eksi kütüphanesi güzel fikir bence de.
  • çok münasip bir etkinlik.