şükela:  tümü | bugün
  • noel baba'yi elinde odunla bekleyen adam:

https://www.youtube.com/watch?v=wny2cmmpryk

bu arada noel baba denen figur yasaraken ortalikta daha islam diye bir din yoktu amk mallari.
  • niye hediye dağıtıyorsun diye noel babayı dövecekler. oysa ki tanrı, mesih deyip her türlü ahlaksızlığı yapmalıydı.
  • noel baba'nin varligina inandiginin isaretidir, dinden cikmistir. o degil artik hristiyan cocuklarin bile noel baba'ya inanmadigi bir cagda yasiyoruz.
  • (bkz: başkasının yerine utanmak) mı desen, ne kadar cahil olduğunu belli etmek için açıklama yapmak mı desen, komik olduğunu sanıp kendisinden tiksindirmek mi desen, yobazlık mı desen ne desen var anasını satayım. allah'tan kuran-ı kerim var da müslümanlığı biliyoruz.
    düşünüyorum ben başka bir dinden olsam ve bu adam beni dine çağırsa arkama bakmadan koşa koşa kaçarım. bu adamın müslüman olduğuna kesinlikle inanmıyorum. ben bu tür adamlarla aynı dinden olmuş olamam. benim müslümanlık anlayışımla inancımla bunların zerre ilgisi yok.
  • noel baba giysisi giydirip sokak sokak gezdirilmesi gereken gerici saçmalığı.
  • sopayı düşmemek için kullanacakmış, yanlış anlaşılma olmasın. tebliğ amaçlı bekliyormuş. ama bilmediği şey; noel babanın (bkz: santa claus) hz. muhammeden daha önce hak dinine iman ettiği gerçeği.

bkz

edit: sabahın erken saatlerinde aynı video için başlık açılmış, aramama rağmen bulamamıştım. (bkz: galwaygirl) bulmuş, göndermiş sağolsun. başlıklar birleştirilirse iyi olur.

(bkz: yılbaşında noel babayı çatıda bekleyen hoca)
  • adam treni kaçırmış. çatıya 25 aralıkta çıkacaktı. adam sopayı almakta haklı. hepimizin bildiği babacan noel baba geleceği gibi, futurama'daki gibi, sayko da çıkabilir.
  • bana şu salağı hatırlattı.

- aşkım, söyle bakim aşk mı? para mı?
    + tatlım ben küçükken dişim çıktığı zaman diş perisi gelecek yastığın altına para koyacak demişlerdi. düştü dişim, sabah bi baktım yastığın altında gerçekten para var.
    - ee
    + e'si sabah parayı görünce, diğer dişlerimi söküyordum annem penseyi zor aldı elimden.
    - anladım.
    + e anla yani bitanem.
  • elinde sopayla çocuklara tecavüz eden vakıf'ların önünde göremeyiz bunları.