şükela:  tümü | bugün
  • işte bunu kalbim kaldırmaz, nasıl nasıl nasıl olur da bu hoca hakkında tek kelime yazılmaz? türkiye'de ondan daha iyi elektrokardiyografi anlatan kaç kişi vardır ki? arasanız belki mesleğini gerçekten seven, hastalarına kendini adayan doktor; derslerinin hakkını veren, emek harcayan birkaç hoca daha bulabilirsiniz. lakin ondan iyi ekg yorumlamayı öğreten biri daha zor çıkar karşınıza. bu kadar da iddialıdır bir kez dinleyen onun adına. -staj sonunda ekg yorumlamayı bilerek ayrılacağınıza dair söz verir daha ilk sabah, çünkü bilmeyeni zaten bırakır. üzülür ama bırakır. çünkü ekg hayat kurtarır. -

    edit: vazgeçtim, her şeyiyle tekmiş yıldıray hoca. herhangi bir dersi anlatışından tutun, herhangi bir hastaya yaklaşımı, herhangi bir öğrencisi için çabalayışı, ciddiyeti, hatta yeri geldiğinde ciddiyetsizliğiyle. tanımayan bilmez belki şanssızlığını ama acilde onun bulunduğu saate rastlamış hastaları, hemşireleri, birkaç dersini dinleme fırsatı bulmuş öğrencileri, yıllarca yanında çalışan asistanları, hatta o asistanların hastaları, kısaca ayağını attığı her yer, azıcık da olsa dahil olduğu her hayat olamadıklarına göre bir adım öndedir.
  • akdeniz üniversitesi tıp fakültesinde acil tıp bölümünde profesördür. ekg konusuna kardiyologlardan daha fazla önem vermesi biz sefil tıbbiyelilerin hayrınadır.
    candır, hocamızdır.
  • birkaç derste ve pratikte ekg yi karşısındakine öğretebilmesiyle ünlü akdeniz üniversitesi tıp fakültesi acil tıp anabilim dalının hocalarındandır..

    yıldıray hocadan ekg dersini alabilen şanslı öğrenciler; ''bakın çocuklar bu ekg yi size kimse bööyle anlatamaaaz'' diye böbürlenen başka hocalara şöyle bi acıyarak bakar ve zihinlerinden şu kelimeler dökülür: yazık la kimin çocuğuysa
  • akdeniz üniversitesi tıp fakültesi acil servis başkanı (2019)