şükela:  tümü | bugün
  • tsm sanatçısı .. bildim bileli değişmemiş oldukça genç görünüşlü, güzel sesli adam
  • sanirim kendisi ulkucu imis, gazetede okumustum
  • enn fazla 35 yaşında falan gösteren fakat aslen tam 56 yıldır yaşamakta olan bi insan. estetikli falan kesin. bence.
    ~
    59 dogumluymus aslinda ben biraz abartmisim.. olsun yine de genc gosteriyo bayagi..
  • tsm nin popüler olduğu dönemlerde, faruk tınaz ile birlikte erkek solistler arasında vazeçilmez bir konum elde etmiştir kendisi; son zamanlarda da trt kanallarındaki tsm konserlerinde boy göstermektedir.
  • türk sanat müziğini hala harika icra eden yaşlanmayan nazik insan.
  • yaşını göstermemesinin yanı sıra sesini, nefesini çok iyi kullanabilmesiyle de ünlüdür. hepimizin bildiği çile bülbülüm şarkısını söylerken; çileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee diye uzatılan bölümü tam 57 saniye nefes almadan okuyabilen bir sanatçıdır ! * *
  • kış günü beyaz giymesiyle meşhur bir sanatçı. annelerin damat adayı sıralamasında 80'lerde sürekli zirvedeydi; şu aralar irtifa kaybetmesine karşılık yine annelerin deyimiyle evde kalmış kızlar klasmanında zirveye oynuyor.
  • babaannemin hayallerinin erkegi*. ekranda her belirisinde tekrar tekrar tanistirilyoruz babaannem tarafindan.
  • 26 sene önce henüz yuvada iken tanistigim fakat malum, tanistigimi hatirlayamadigim insan. (annesi en sevdiğim insandı orada, öğretmen mi denir bilemedim. nasıl severdim onu, nasıl melek gibi görünen dünyalar güzeli bir kadındı! hani kadın gibi kadın denir ya, işte o! sarışın, bakımlı, kibar, kırılgan.. yumuşacık dokunurdu.. doğumgünümde oğlunu hatırlamama ve albümünü dinlememe yegane sebep olan insandır.)
    genç yaşına rağmen sanat musikisi'nde güzel yer edinmiş, ancak takip eden ve kıymet bilenin hatırlayabileceği biri. ne zamandır göremedik ve yitirmek istemiyoruz!
  • efendim bu zat-ı muhteremi tanımlamazdan evvel lütfen fotoğrafına bir göz atalım...

http://www.eyupmusiki.com/…bekci_hozturk_lsever.jpg

ortadaki kişi olup, halen fotoğrafta ne ise odur.
    85 yılında da aynı idi, sene 2009 kendisi hala aynı.
    i.melih gökçek'ten bu konuda fırın fırın ekmek yemişçesine üstündür. obama görse ağzı açık kalır, "nasıl bu kadar genç kaldınız" sorusunu soramazdı billahi. hoş, kendisi ziyadesiyle efendi olduğundan pişkince sırıtıp "hanım iyi baktı ondan" da demezdi o ayrı mesele...

çocukluğumda kendisine aşıktım efendim, evet...
    yaş 4-5 civarı ben nalan altınörs'ten nefret etmekyteyim o dönem... zira her daim yıldırım bekçi ile sahne alırlar, birbirlerinin gözlerine baka baka şarkı söylerler, çocuk halimle nalan hanımın tüm oyuncaklarını kırmak isterdim. ne bileyim ben evli filan olmadıklarını...

aradan çokça zaman geçti.
    kendisini halen çok sever beğenirim...
    billur gibi sesi olan bir sanatçıdır evvela. bir zamanlar sanat müziği tavanlardayken ünlenmiş, iyi de etmiştir. çocukluğumda tanımaktan ziyadesiyle keyif aldığım insandır zira. o zamanlar ajdar filan yoktu ki, müzik dinlerdik, müziği bilirdik... saygıyla anıyor, kokulu öpücük gönderiyorum kendisine bu satırlarımı okuyor ise buradan...