• efendim bu zat-ı muhteremi tanımlamazdan evvel lütfen fotoğrafına bir göz atalım...

http://www.eyupmusiki.com/…bekci_hozturk_lsever.jpg

ortadaki kişi olup, halen fotoğrafta ne ise odur.
    85 yılında da aynı idi, sene 2009 kendisi hala aynı.
    i.melih gökçek'ten bu konuda fırın fırın ekmek yemişçesine üstündür. obama görse ağzı açık kalır, "nasıl bu kadar genç kaldınız" sorusunu soramazdı billahi. hoş, kendisi ziyadesiyle efendi olduğundan pişkince sırıtıp "hanım iyi baktı ondan" da demezdi o ayrı mesele...

çocukluğumda kendisine aşıktım efendim, evet...
    yaş 4-5 civarı ben nalan altınörs'ten nefret etmekyteyim o dönem... zira her daim yıldırım bekçi ile sahne alırlar, birbirlerinin gözlerine baka baka şarkı söylerler, çocuk halimle nalan hanımın tüm oyuncaklarını kırmak isterdim. ne bileyim ben evli filan olmadıklarını...

aradan çokça zaman geçti.
    kendisini halen çok sever beğenirim...
    billur gibi sesi olan bir sanatçıdır evvela. bir zamanlar sanat müziği tavanlardayken ünlenmiş, iyi de etmiştir. çocukluğumda tanımaktan ziyadesiyle keyif aldığım insandır zira. o zamanlar ajdar filan yoktu ki, müzik dinlerdik, müziği bilirdik... saygıyla anıyor, kokulu öpücük gönderiyorum kendisine bu satırlarımı okuyor ise buradan...
  • babaannemin hayallerinin erkegi*. ekranda her belirisinde tekrar tekrar tanistirilyoruz babaannem tarafindan.
  • enn fazla 35 yaşında falan gösteren fakat aslen tam 56 yıldır yaşamakta olan bi insan. estetikli falan kesin. bence.
    ~
    59 dogumluymus aslinda ben biraz abartmisim.. olsun yine de genc gosteriyo bayagi..
  • tsm sanatçısı .. bildim bileli değişmemiş oldukça genç görünüşlü, güzel sesli adam
  • sanirim kendisi ulkucu imis, gazetede okumustum
  • 25 yıldır görünümünde hemen hemen hiç değişiklik olmamış, üstüne üstlük güzel sesinden de bir şey kaybetmemiş sanatçı. kendisi muhtemelen ya vampir, ya elf, ya da sahneye çıkmadığı zamanlar metabolizmasını yavaşlatan bir cihazda yaşıyor. sokaklarda bekçilerin düdük çalarak dolaştığı seksenli yıllarda kendisini ilk tv'de gördüğüm zaman bekçi üniforması giymemiş olması bir hayli şaşırtmıştı beni bir de...
    (bkz: çocukluk dönemi sanrıları)
  • dinlemenin çok büyük keyif, varlığının türk musikisinin zenginliği olduğu trt sanatçısı.
  • gerrçekten asil bir insandır. trt'deki gereksiz adamlar gibi kibarlık budalası değildir.
  • yaşını göstermemesinin yanı sıra sesini, nefesini çok iyi kullanabilmesiyle de ünlüdür. hepimizin bildiği çile bülbülüm şarkısını söylerken; çileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee diye uzatılan bölümü tam 57 saniye nefes almadan okuyabilen bir sanatçıdır ! * *
hesabın var mı? giriş yap