şükela:  tümü | bugün
 • ilerde paraya para demezsem eğer sırf trollüğüne bu üniversitenin karşısına timurlenk üniversitesi açacağım okul, ahdım olsun. açtığım bu okulda da sırp asıllı ve ismi despina olan hatunlara yüzde yüz burs vereceğim.
 • ironik bir şekilde ismini aldığı yıldırım beyazıt'ın timur'a yenildiği şehirde kurulması planlanan üniversite.
 • kuracakları amerikan futbolu takımına «yıldırım beyazıt şakirts» ismini vereceklerini düşündüğüm üniversite.
 • işin komik kısmı, bilimadamlarına ve eğitime asıl önem veren yıldırım beyazıt değil timurlenk'in ta kendisiydi. ama kimse timurlenk üniversitesi açmaz tabi. sebebsizdir.
 • adinin emir timur üniversitesi olarak degistirilmesini istedigim universite. müslümansa timur da müslüman, türkse o da türk. üstelik galip.
 • kadrolaşma bilgilerini bok atmak olarak yorumlayan, aklını emanete vermiş mallar tarafından pek çok sevilen üniversite. akedemik sayfalarından hocaları tanımaya çalışan yine bu mallara, bizzat bu hocaların nerden nasıl geldiklerini ve bizzat tanıdıklarımı uzun uzun anlatacak halimin olmaması talihsiz bir durum .
 • devam edenden çok, okuldan vazgeçip sonraki sene için tekrar hazırlanan öğrencisi vardır.
 • neymiş profesörmüş neymiş 3 dil biliyormuş diyerek kendince birilerini aşağıladığını zanneden adamı avuçları çatlayana kadar alkışlayan "profesör"leri olan "üniversite"
 • öncelikle hoş geldiniz mümin kardeşlerim. okula adımınızı attığınız an anadolu gençlik derneği karşılıyor sizi, buna hazırlayın kendinizi.

  maksat, yeni bir üniversite "açmak" olsun diye açılan, aslında lise olması gerekirken tabelasında üniversite yazan yer. işin komik yanı idari personel de kendini lisede sanıyor, lise mantığıyla üniversite idare etmeye çalışıyorlar. sonra bir de devlet üniversitesi ayağına öğrencileri sömürüyorlar. hazırlıkta okutulan kitapların orijinallerini(500 tl -yazıyla beş yüz lira) öğrencilere aldırmak için her seti şifre ile satıyorlar.evet bunu diğer okullar da yapıyor, yalnız kitaptaki şifrelerle öğrenciler bir sisteme kayıt oluyor ve bu sistem üzerinden öğrenciler değerlendiriliyor. ödevlerini buradan gönderiyor. yani sisteme kayıt olmazsanız geçme notunuz 8 puan düşük oluyormuş. bir şekilde size sürekli kitabın orijinalini almak zorunda olduğunuz söyleniyor ve sonuna ekleniyor, " yoksa geçemezsiniz." deniyor. itiraz için gittiğinizde de yapacak bir şeylerinin olmadığını, dilekçe vermenin bir işe yaramadığını söyleyip sizi gönderiyorlar. bir de üstüne aslında 1000 tl idi. biz toplu aldığımız için indirim yapıyoruz diye dalga geçiyorlar. neyse ki bazı hocalar saçmalığın farkında da ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorlar. zaten bu okula gelen öğrencilerin gelir seviyesi az çok belli, hepsi kendi halinde mazlum öğrenciler, bir şekilde burada okumak zorunda olan öğrenciler. mesela bugün bir öğrenci babasının maaşının yarısını kitaba verdiğini söyledi. ama diğer taraftan da her öğrencinin bunu kabullenip hiçbir şey yapmaması ya da dile getirdiğinizde ilgilenmemeleri de sinir bozucu. işin komik yanı da bu fiyatı ve bu zorunluluğu koyan insanların kendini "dini bütün" olarak tanımlaması, neyse...

  velhasıl devlet okulu ayağına ne koparsak kârdır deyip işi ticarete döken okuldur.

  not: evet bu konuda çok doluyum, sinirliyim... bedava ingilizce diye geldik paralı çıktı anasını satayım. neyse ki çare korsan! oh içimi döktüm rahatladım.

  not2: bence gelmeyin bu okula bokum gibi. haa ileride nolur bilmem. ama bu kafayla bir yol olmaz. bir de dertleri iyi bir üniversite olmak değil, sadece ankara, hacettepe ve odtü'yü geçmek.

  not3: ciddiyim gelmeyin la bu okula.
 • duyuru panosuna muhtemelen bir öğrencinin astığı "berkin elvan ölümsüzdür" yazısının kaldırılıp yerine "hz. muhammed ve samimiyet" konulu ödüllü yarışmanın posterinin asılması şeklindeki mükemmel ironiyi barındıran okuldur. ne sevgiymiş ne merhametmiş ne samimiyetmiş arkadaş yahu!

  edit: okul demişim yanlışlıkla. okul değil tabii. devlet kurumu ya da kısaca "şey" demek lazımdı.

  edit 2: batinin ahlaksizligini alan adam'ın gönderdiği mesajla anın ateşiyle eksik yazdığım yukarıdaki olayı düzeltiyorum. daha doğrusu kendisinin mesajının ilgili kısmını paylaşıyorum zira konuyla ilgili hislerim değişiklik göstermemiştir:

  "panonun camlı pano olduğunu ve içine sadece onaylanan yazıların kilidi açılarak konulabildiğini, hz. muhammed ile ilgili yazının öncesinden oraya konulduğunu, berkin'in resmini içeren bir bilgisayar çıktısının panonun dışına bantla yapıştırıldığını yazmıyorsun. yok berkin'in afişi kaldırılmış da yerine hz.muhammed ile ilgili yarışmanın posteri konulmuş."

  umarım eksik gedik kalmamıştır.