şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir arkadaşım kazandı burayı bugün. eğitimi ingilizceymiş. etlik'teymiş yeri (ankara). umarım ülkemize güzellikle hizmet edecek doktorlar yetiştirir. eğitim/öğretimine "kadrolaşma" adı verilen kara bir lekeyle başlayacak olmasını da buraya not düşelim.

  (bkz: yıldırım beyazıt üniversitesi kadrolaşması)
 • yeri her nerede olursa olsun hazırlık atlama sınavını geçen bir elin parmakları sayısınca öğrenci ilk yıl eğitimlerini hacettepe üniversitesinde alacaklardır.
  -hazırlık sınavı mı zordur?
  derseniz...
 • vay arkadaş bu nasıl hırs -ya da nasıl bir işsizliktir- dedirten, tıp fakültesi kısmına seneye başlayacak bir avuç hazırlık öğrencisine sahip fakülte.neden mi? ankaradaki tıp fakültelerinin bilimsel araştırma kulüpleri ortak toplantılarının çoğuna gelen sunumlara giren bununla kalmayıp hiç bir tıbbi alt yapıları olmamasına rağmen farklı fakültelerdeki tıbbi sunumlara katılıp dinleyen hatta soru soran, türk tıp öğrencileri uluslarası birliğinin etkinliklerine katılan ve ilk yılları olmasına rağmen kendi fakültelerine bu birliğin yerel kurulunu kurmaya çalışan öğrencilerdir.eh tebrik etmek lazım.
 • hakkında bilgi almak isteyenler kervanına benim de katıldığım fakülte.
 • bilkent'teki yeni yerine taşındığı rivayet edilen fakülte.
 • bağlı olduğu atatürk eğitim ve araştırma hastanesi yakında kapanacak olan tıp fakültesidir. okulun hemen yanı başına yapılan ve bitmek üzere olan bilkent sağlık kompleksinde staj eğitimlerini görecektir.
 • yeri etlikte değil bilkent'tedir. bilkent yerleşkesine ulaşım kolaydır. kızılaydan ümitköy-çayyolu metrosuna binip bilkent durağında inin. bilkent a kapısından çıkın. karşınızda bilkent köprüsü ve ikiz kuleleri göreceksiniz. köprünün üstüne çıkın. tıp fakültesi tobb'un ikiz kulelerinin solundaki caminin hemen sol tarafındadır.

  aşti'den gelecekler için ise:

  1. aşti'nin önünden bilkent dolmuşu geçer. ona binip hemen tıp fakültesinin önünde inebilirsiniz. ama çok dolu geçiyor. büyük ihtimalle ayakta kalırsınız. bavulunuz varsa dolmuşla gelin, yoksa 10-15 dakika bavul taşımak zornda kalacaksınız.
  2. eğer rahat bir yolculuk yapmak isterseniz aşti'den metroyla kızılaya gidin. burada metrodan yukarı hiç çıkmadan direk ümitköy-çayyolu metrosuna aktarma yapıp yukarıda belirttiğim gibi bilkent durağında inebilirsiniz. bilkent metro durağı ve okul arası 10 dakikalık yürüme mesafesi.
  3. aşti'nin önünden üzerinde atatürk hastanesi yazan dolmuşlar geçiyor, ama bu dolmuşlar bilkent köprüsünün altında bırakıyor. yani 15 dakika yürümeniz gerekir. fakat bu dolmuşlar bilkent dolmuşundan daha tenha.
 • sınavların 1 ayda okunduğu, hocaların ingilizceden çok arapça bildiği ultra gelişmiş yeni türkiye fakültesidir.