• bayan basketbolunda bir zamanlar* sadece alt yapi takimlari olup deplasmanli birinci ligde takimi olmayan bunun nedeni olarak da bosnak hanim kizlarimizin ailelerinin buyuk kisminin "basketbol oynayacagina, otur evinin kadini ol, ya da git adam gibi calis" dusuncesiyle izin vermemelerinden kaynaklaniyordu. neyseki o gunler geride kaldi, artik onlar da 1. deplasmanli ligde bana gore turkiye' nin en iyi alt yapi antrenoru olan sinan kagitci yonetiminde mucadele ediyorlar. ancak bu sezon pek basarili olamadilar, ust uste malubiyetler aldilar. finansman gerek tabi boyle olmuyor.
    yalniz sunu eklemeden gecemiycem bu takim oyunculariyla mac yapmak bir olumdur. cok fena hirpalarlar sizi, accaip guclu ve uzunlardir cogunlukla. bi de hep bosnakca konusurlar ne yapicaklarini hic anlayamazsiniz. boyle bir takima sahip klub iste yildirim bosna.
  • resmi renkleri mavi-kırmızı-beyaz, resmi stadı bayrampaşa çetin emeç stadı'dır. takımın ismi bayrampaşa'da bosna göçmenlerinin oturduğu yildirim mahallesinden gelir.
    uzun yıllar istanbul amatör futbul ligi'nde mücadele eden yildirim bosna, 1990'ların ortalarında, başta saffet sancaklı olmak üzere başarılı ağabeylerinden aldığı maddi-manevi destek sayesinde önce üçüncü lige, sonrasında da ikinci lige çıkmayı başarmıştır.
    ancak 2004-2005 sezonunda işleri gerçekten çok zor gibi duruyor.
  • futbol kulübü iyi bir para karşılığı kartal belediyesine satılmıştır ve yeni ismi istanbul kartal belediye spor olmuştur. böylece kartalspor dan sonra ikinci bir kartal takımı daha olmuştur. ne gerek var o tartışılır tabi. bu arada saffet sancaklı istanbulspor dan sonra yıldırım bosna yıda bırakmış demek.