şükela:  tümü | bugün
 • hürriyet'in spor servisinin iddiası. iddialarını güçlendirmek için içerisinde çok sayıda fantastik cümle barındıran bir de metin hazırlamışlar. bol bol geniş zamanlı cümleler ile olaya bir destansılık, biraz da kahramanlık öyküsü tadı vermişler.

  olay şöyle gelişmiş ; yunanistan, güney kıbrıs, arnavutluk, sırbistan, bosna hersek, karadağ, makedonya, hırvatistan, slovenya, romanya ve bulgaristan, rusya ve türkiye 13'ler diye adlandırılan bir birlik kurmuşlar. sonra platini skandalı ortaya çıkmış ve istanbul'da yapılan bir toplantı da demirören şu tarihi cümleyi kullanmış '' başkan bu masadan çıkacak '' .
  seçimler yaklaşırken italya'da 13lere destek vereceğini gizli olarak iletmiş. bir başka toplantı da ismi bilinmeyen birisi demirören'e şöyle seslenmiş '' “türkiye gibi güçlü bir ülkenin federasyon başkanısınız. geçmişte kulüp başkanlığı yaptınız, başarılı bir işadamısınız. siz adayımız olun”.

  demirören'de bu teklifi ''aileme bile zor vakit ayırıyorum, 2.5 yıl sonra bu olayı tekrar görüşelim '' diyerek ret etmiş. demirören’in bu yanıtından sonra 13’ler başkan adaylığı için slovenya futbol federasyonu başkanı aleksander ceferin isminde birleşirmişler. ceferin’in seçilmesi neredeyse garantiymiş. çünkü 13’ler, seçime 25 ülkenin oyuyla birlikte girecek kadar etki alanını genişletmiştir.

  kaynak

  aslında hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığı, istersek dağları yerinden oynatabilecek güce muktedir olduğumuz tarzı, yeni türkiye güzellemelerinden birisini federasyona uyarlamışlar. haberin yazım dili bile bir büyük oyunu görmemizi sağlamayı amaçlıyor. arda turan fatih terim gerilimi ve milli maçlarda alınan kötü sonuçlardan sonra federasyon oldukça yıprandı. bir de demirören dün suskunluğunu bozarak terim'den yana tavır aldı. acaba bu haber demirören'in ve dolayısı ile türkiye futbol federasyonu'nun aşağılara inmiş olan imajını parlatma, kurtarmaya ve halkın gazını almaya yönelik yapılmış ''özel'' bir haber mi diye insan düşünmeden edemiyor sevgili suserlar.
 • hah! avrupada da futbolu bitirin amk...