şükela:  tümü | bugün
  • bjkhaber.net'in ortaya atip haberturk'e dayandirdigi, ancak $uan icin dogru olmayan iddia. yakin zamanda bjk tv'de katildigi programda en az on kere tekrarladi demiroren 2007'ye kadar istifa etmeyecegini. "ayni $eyleri del bosque ve calimbay icin de soylemi$ti sonra lafinin arkasinda durmadi" diyenler olabilir, ancak bu kez soz konusu olan kendisi, kellesini alabilecegi bir $amar oglani degil, o yuzden adam gibi bir ekip ile secimlere girecek kaliteli bir aday cikmasini umit edecegim onumuzdeki genel kurula kadar. demiroren de bilgili'den sonra bir kez daha once secimi kazanmasini sonra da istifa etmesini istedigim ki$i olacak, demek ki be$ikta$'imin ba$ina kim yaki$ir bunu idrak edebilme yetenegine sahip degilim.
  • "başkanlığı bırakıyorum. bir hafta düşüneceğim. yönetici arkadaşlarımla görüşeceğim. artık burama geldi. ben bu camiada büyüdüm. küçüklüğümden bu yana hep maçlara gittim. takımı adım adım takip ettim. şimdi kalkmışlar 'yıldırım demirören, serdar bilgili'ye küfür ettirdi başkanlık koltuğuna oturdu' diyorlar. ben serdar başkan'a küfür edilirken yurtdışındaydım. istifa ettiğini bir gün sonra öğrendim. serdar bilgili tekrar aday olmadığı için başkanlığa aday oldum. fikret orman benim can çiğer dostumdu. dedikodular yüzünden fikret gibi dostumla koptum. serdar bilgili gitti, ben de gidiyorum. ama beşiktaş kaybediyor. fulya'yı engellemeye çalışıyorlar. bankaları arıyorlar, "sakın beşiktaş yönetimi'ne kredi vermeyin' diyorlar. ben demirören ailesine mensubum. erdoğan demirören'in oğluyum. babamı işin işine sokuyorlar. babama zarar vermek istiyorlar. bu nasıl koltuktur? ben bu kulüpten bir şey beklemiyorum. bugün babamı işin içine sokanlar yarın karımı veya çocuğumu da işin içine sokarlar. burada muhalefetteki arkadaşlarımdan bahsetmiyorum. başka insanlar var. beşiktaş'ın içinin temizlenmesi gerekiyor. biz 14 yönetici arkadaşımla nasıl baş edebiliriz ki? biz kendi kendimize kavga ederken rakiplerimiz aldı başını gidiyor. 3 yenilgi aldık diye 'git' diyorlar. hatta küfür ediyorlar. bir hafta kafamı dinleyeceğim. çok üzgünüm. sivas maçı sonrası istifamı yönetimde gündeme getireceğim. beşiktaş'ın içinde olup beşiktaş'ın kötülüğünü isteyenler var. divan kurulu'nda çok gizli konuşulanları bile övüne övüne yazıyorlar. ben istifa etmeyi düşünüyorum. kararımı aileme bile daha açıklamadım. onlara ileteceğim kararımı. söyleyeceklerim bu kadar."

şeklinde bir demeç vererek istifa etmeyi düşünüyorum ama bakalım bu iki hafta egomu iyice okşarsanız istifamdan vazgeçer koltuğa iyice yapışırım demek isteyen beşiktaşımın başarısız başkanı.

şayet bu istifa gerçekleşirse, bir çok beşiktaş taraftarının da benim gibi düşündüğünü hissederek demek isterim ki, sportif ve ekonomik başarıdan önce yüz yıllık çınarımızın prensiplerini,ahlakını,erdemini yeniden ayağa kaldıracak, popülist yaklaşımlardan uzak duracak, ucuz transfer politikalarına engel olacak, o formaların içine beşiktaş aşığı gençleri dolduracak, her şeyden önce bir semtten tüm ülkeye yayılan halkın takımını halktan koparmayacak bir başkan adayının işin başına geçmesidir tek dileğim.
  • şimdiye kadar beşiktaş'ın başkanı olabilmeyi sindirmiş olsaydı sayın demirören, "istifa etmeyi düşünüyorum" olarak değil de "istifa ettim, bitmiştir" şeklinde duyurması gereken bir karardı bu. zira beşiktaşlı olmak, beşiktaşın başkanı olmak bunu gerektirir.
  • yildirim efendi'nin kendi agzindan kesinlestirdigi mujde.

http://www.ntvmsnbc.com/news/350292.asp

besiktas'in, klasina yakisan suleyman seba tarzina donmesi icin buyuk bir firsat. sezon basina 10 futbolcu alip, 8 futbolcu satmanin besiktas'in felsefesine uymadigi, biraz pahali bir bedel odenerek goruldu son birkac sezondur.
  • (bkz: böyle olsun istemezdik) serisine eklenen yeni bir halka.

rakiplerimiz * , aldı başını gidiyor, biz hala kendi içimizdeki sorunları aşamadık, böyle bir ortamda çalışamam, çünkü bunun bjk ye yararı olmaz demek istemiştir demirören başkan. geçmiş olsun der, yeni halkayı merakla beklediğimizi belirtiriz. *
  • 11 kasım 2006 beşiktaş sivasspor maçı ve sonrasında yönetim istifa diye bağırmak yönetimin istifasını vermesini istemek değildir. istenen, demirören'in tekrar aday olmamasıdır. demirören tekrar aday olma diye bağırmak saçma olduğundan, istifa demek hem daha kolaydır hem de bir klişedir.

asıl düşündürücü olan, beşiktaş'ın demirören yönetiminde her türlü ahlaki,sportif erezyona uğramasına rağmen, halen nasıl başkanlığa talip olduğudur.
    bir o kadar düşündürücü olan da taraftarın, tigana,futbolcular vs gibi detaylarla uğraşıp asıl sorunu tesbit edememeleridir.
    demirören bilançosu;
    41 futbolcu
    3 teknik direktör.

peki şimdi sizce sorun gerçekten futbolcularda yada teknik direktörlerde mi?
    41 futbolcunun hepsi ruhsuz muydu?
    tigana gerçekten futbolu bilmiyor mu?
    sahi 1970'lerin futbolcusu ricardinho'yu sol açık diye tigana mı istemişti?
    (bkz: gustavo nery)

son soru; brezilyanın sol kanat oyuncusu ricardinho... neden beşiktaş'a geldikten sonra hiç milli olamadı? sizce rico paşa gerçekten brezilya milli takımı'nın oyuncusu mu?
    dip not; bu adam futbolcu değil diye devre arasında geri gönderilen amaral 30 defa brezilya milli formasını giymiştir. brezilya milli takımında 11 defa oynamış olan, sizi o takımın oyuncusu yapar mı? brezilya'nın kendine has bir milli takıma oyuncu seçme geleneği yok mudur? demirören bundan haberdar mıdır?
  • yüreğinde beşiktaş sevgisi olan herkesin haftaya ankaraspor maçında istemesi gereken olay.
  • şu an pek olası görünmemekte. o zamana kadar da, durum şundan ibarettir.

(bkz: yıldırım demirören in istilası)
  • gerçekleşmediği takdirde beşiktaş'ın sittin sene belini doğrultamayacağı hadise.