1. gga isimli bir güvenlik şirketi olan ve zamanında traş bıcağı reklamlarında boy gösteren kişi
  2. 2002 yılında maraton programı için coca-cola'nın sponsorluğunda türkiye'ye getirilen dünya kupasını korumuştur kendisi. duyduğuma göre kupayı özel bir kutuya koyup, uyurken kutuyu da eline kelepçelemiştir.
  3. hayatımın kadınısın filminde necdet rolüne çok yakışmış ve hakkıyla oynamış aktör.
    bir ara metin çekmez sandım. değilmiş meğer.

-ben gidiyorum. nereye diye sorma bile. adam gecenin bi vakti kendini sokaklara vursun sen dönüp bakma bile. assolist asuman ceylan malak gibi yatıp tavanlara bakıyor. kadın frijit olmuş kocasına dokunamıyo bile. o zaman biz de gider bizi kabul eden insanları buluruz.

repliğiyle çemkirme ve tirat arasında gidip gelmeyi güzel becermiş.

bu arada asuman ceylan'ın* malak yatışı da dikkate değer, yeri burası olmasa da.
    lafı uzatmak adına kenardan köşeden tırtıkladım biraz. hor görmeyin.
  4. uğur yücel'in hayatımın kadınısın adlı filminde nejdet adlı kabadayı bir karakteri canlandırmıştı. şaka maka adam ali desidero olarak beynimize kazınmış artık..
  5. kutsal damacana'da da kahvede seytan cikarma anlatan papaz artin (bkz: artin abi) rolunu oynamis bu zat-i muhterem. bu rol icin bu adami dusunmusler bulmuslar ya filme saygim artti ne diyim. muhtesem bir calisma
  6. no ofsayt adlı filmde ali tarantula adlı karakteri canlandırmış olan oyuncu.
  7. günah keçisi adlı tadından yenmeyecek filmin oyuncuları arasında yerini almış karizma kişi.
  8. kutsal damacana da "verdim kutsalı verdim kutsalı" (bkz: kutsal su) repliği yarmaktadır
  9. no ofsayt adlı yapımda başrolde yer almıştır.

yıldırım memişoğlu hakkında bilgi verin