şükela:  tümü | bugün
  • gençlerbirliği'nin altyapısında yetişen, geçen sezon da gençlerbirliği'nde epeyce maça çıkan 1997 doğumlu stoper. şanlı fenerbahçe'nin değerli teknik direktörü ersun yanal tarafından istendiği iddia ediliyor.
  • fenerbahçe'ye transfer olacağı iddia edilen genç futbolcu. bir ara da lille'in izlediğine dair haberler vardı. transferi gerçekleşirse umarım faydalı olur. fizik olarak da kuvvetli bir stoper.
  • fiziği iyi, tam bir stoper kalıbı olan, ama bana göre süperlig'in şampiyonluk iddiasındaki takımlarında 11 oynayacak bir düzeyde olmayan oyuncu.

tandemin öne çıkıp ilk basanı olarak oynamaya çalışıyor. esas iyi olduğu konu bek kademesine iyi girmesi; doğru zamanda çıkış yapıp doğru şekilde açılar kapatıp rakibi çizgiye hapsedebiliyor. ama göbekte yakalandığında hata yapmaktan korkan bir yapısı var, bu da yumuşak kalmasına sebep oluyor, buradan yaptığı çıkışlarda yeterince agresif değil. dolayısıyla her topu kesemediği için göbekten gelen rakipler genelde arkasında bıraktığı boşluğa sızabiliyor.

süperlig büyüklerinden birine gelirse oynatılır mı oynatılır, yanında sağlam pozisyon bilgisine sahip bir stoperle idare de eder. ama yanındaki stoper sürekli (mert'in kesemeyip arkasına kaçırdığı) tehlikeli toplarla başbaşa kalacağı için maç içinde epey yıpranır, bu da defans konsantrasyonun 90 dk (ve haliyle sezon boyunca) korunmasına zarar verebilir.

kısacası eğer agresifleşip daha sert oynayacak hale gelmezse uzun vadede çok iyi bir yatırım gibi gözükmüyor. istanbul büyüsüne kapılmayıp doğrudan avrupaya gitmesi ve doğru eğitimden geçmesi bana göre kendisi için çok daha iyi bir seçenek.
  • fenerbahce'ye hayirli olsun. bakalim buna karsilik hangi cocuklari kiralik verecegiz? serdar aziz'den asagi kalmaz, ben mert'e guveniyorum.
  • transferi bitmiş sanıyorum. kamptaki arkadaşlarıyla vedalaştığı söyleniyor.
  • eğer 2.5 milyon € verdiysek gerçekten yazıklar olsun. senin elinde gerçekten mükemmel bir kamp dönemi geçiren 2000 doğumlu okan turp varken ve leblebi gibi gol atan bir forvet deli gibi lazımken ikinci ligde vakit geçiren bir stopere bu kadar para saymak cidden saçmalık.

t: gençlerbirliği forması giyen stoper.

edit: adamı bir kere bile izlemeyip bana laf sokmaya çalışan arkadaşa ithafen, söylediklerimin arkasındayım. bu çocuktan başarılı bir stoper olacağını düşünmüyorum. umarım yanılırım ve türk futbolu yeni bir stoper kazanır. ekstra olarak bu adamın bir tane bile maçını izlemeyen ve sadece adı roma'yla anılıyor diye elimizden kaçtı diye söylenenleri allah'a havale ediyorum direkt.
  • türk oyuncu, genç oyuncu, süper lig tecrübesi ve potansiyeli var.

rotasyon için fenerbahçe doğru bir oyuncu alıyor bence. defans oyuncuları 30'lu yaşlara kadar gelişmeye devam ediyor malum. ama bir ışıltısı varsa 1-2 yıla kadar da göstermesi gerekir. umarım forma şansı bularak gelişmeye devam eder.
  • as roma'ya transferinin gerçekleştiğine yönelik söylentiler bulunan genç stoper.
  • roma’ya transfer olan yetenekli türk stoper.yabancı sınırı sevicilere boyun eğmeyerek fenerbahçe ve galatasarayın teklifini reddedip anlık roma ile görüşmelerine devam etmekte.yolu açık olsun..
  • burnumuzun dibinden roma gelip stoper alıyor fenerbahçe ayakta uyuyor.
    üsteki vizyonlu arkadaş beğenmemis okan turp varmış elimizde al turşusunu kur okan turpun zira başka işe yaramaz.