şükela:  tümü | bugün
  • bugün gerçekleşen binali yıldırım - angela merkel görüşmesinde gerçekleşmiştir. yıldırım, "bunları unutalım, ilişkilere yeniden başlayalım" mesajı veriyor. hayırdır birader? daha 5 ay öncesine kadar almanları terör destekçiliği, türkiye düşmanlığı vs vs ile suçluyordunuz. şimdi ne oldu? yarın başka kimlere "yeniden başlayalım" mesajı vereceksiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/…r-geride-kaldi-40743408
  • romantik komedi tadında yönetim biçimi.

severek ayrılalım da güzel olur bence(:
  • bir an aziz yıldırım sandım*.
    hadi merkel kendi hesabını kendi yapsın, peki ya bizim o zamanlar almanya ile hır gürün vatan millet davası olduğunu sanan tosunlar ne yapsınlar? neyseki umurlarında değil de moralleri bozulmuyor.

evet o dönem avrupa ile olan her şey bir tiyatroymuş:
    (bkz: referandum bitti almanya ile normale dönme zamanı)
  • size yuklendik çomarlarımızdan oyumuzu aldık seçildik . sonra ki seçimlere kadar yurtdışı fonlara ihtiyacımız var gelin barışalım demenin kısacası
  • yaa benim haberim olmadan bu ikisi bi aşk falan mı yaşadı?
    aranızda teyyo dayı varken olmaz o iş.
    brezilya dizisi tadında ülke yönetmek bu olsa gerek.
  • akp’nin emperyalizmle “mücadele” biçimini gösteren başbakan davranışı.

akp; dünyadaki para sahiplerinin, sömürgenlerin, türkiye’deki gözbebeğidir. yarattığı, besleyip büyüttüğü canavardır. akp, patronlara çalışır. patronlar da akp’yi destekler.

şimdi, açın internetten, türkiye’nin dış ticaret hacminde almanya’nın oranına bakın. almanya ile yapılan ticareti oluşturan yarı ürün ve ürünlere bakın. kârlılıklarını gözünüzün önüne getirin. anlayacaksınız ki; almanya’ya değil karşı koymak, köpeği olurlar köpeği.
  • aslinda yildirim gibi politikacilarin turkiyede basarili olmasinda almanya, abd gibi emperyalistlerin payi buyuktur. cunku o devletlerin tek amaci kendi cikarlari, baska ulkelerin vatandaslari umurlarinda bile degil. aslinda kendi vatandaslari da umurlarinda degil ama demokrasi oturmus o memleketlerde elleri mahkum kendi vatandasini gozetmeye. hatta bizim gibi ulkelerde dusuk profilli ve halki kandirabilen politikacilarin isbasinda olmasi o devletlerin cikarina. bu yuzden merkel, binali'nin bu teklifini havada kabul eder, karsiliginda da bazi ekonomik ödünler ister.
  • merkelin şimdi biz neyiz demesi gerekir.