• biz küçükken buraya ailece piknik yapmaya gitmiştik. şimdi düşünüyorum da televizyonda sevişme sahnesi çıkınca strese girip kanal değiştiren annem babam burada çalılıkların arkasında sevişenlere bakmayalım diye ne ecel terleri dökmüştü. ulan mahalledeki kahveci adnan abiyi görmüştük babamla. adam hatunla çimlerde sabri yıldız gibi yuvarlanıyordu. hatta top kaçmıştı da topu almaya gittiğim yerde fıtı fıtı yumulmuşlar topu elime alıp diplerinde yengesini başka erkekle sevişirken görmüş küçük ibo gibi bakakalmıştım.
    o piknikten sonra da cine5'e başladım zaten. şifreli yayını çözmem de çok uzun sürmemişti. cine5 sayesinde daha normal okumaya geçmeden barkod okumaya başlamıştım ben. kırmızı kurdele yerine kırmızı nokta takacaklardı bana. velhasılı kelam baba sen çılgının tekiymişsin. yıldız parkı'na ailecek pinkiğe gitmek fear factor görevi gibi bişey.
  • beşiktaş'ta 3 senemi devirdiğime göre artık iki kelam edebilirim yıldız parkı ile ilgili.

- ben buraya koşmak için geliyorum. eğim nedeniyle ciddi zor bir parkur olduğuna inanıyorum. deneyin farkını görün :)

- muhafazakar çiftlerin en birinci deşarj yeri yıldız parkı sanırım. nelere denk geldiğimi anlatsam kimse inanmaz. siz de insansınız, canınız çekiyor işte!! bastırmayın kardeşim cinselliğinizi :)

- akparti'nin özellikle kadın kolları arada sırada burada piknik düzenliyor. işleri bitince dağ gibi çöpü toplamadan bırakıyorlar. ayıp be!

- evden bohçayı toplayıp burada banklarda bir şeyler yemeye gelenler için de bu geçerli. ülke olarak arkamızda çöp bırakmayı çok seviyoruz sanırım? size de ayıp

- özellikle haftasonları içerdeki araba yoğunluğundan kendinizi zincirlikuyu'da hissedebilirsiniz. yurt dışında böyle bir parka araba sokmak söz konusu dahi olamazken burada her köşeyi araba parkı olarak kulanmanıza göz yumuyorlar. zaten yürüyüş yolu yok yıldız parkı'nda. e arabaları yavaşlatacak bir kasis de yok!? trafik adabımız da zaten dillere destan olunca, parkta yürüyüş yapmak ciddi sıkıntı olabiliyor.

- köpek sahibi bir insanım ama ben buradaki köpeklerden korkuyorum. hafta içleri genelde burada koşuyorum, kaç kez köpekler tarafında kovalandığımı saysam hatırlamam. hani ben tecrübeliyim köpekleri sakinleştirmekte ama benim gibi olmayan adama ciddi zarar verirler. az değil 8-10 tane beraber dolaşıyorlar.

- buraya en az 2 şerit yürüyüş yolu gerekli! kaç kez belediye başkanına mail attım, adam tın. insan "sana ne lan, yapmıyorum!" diye cevap atar da bir diyaloğa girer en azından.

- burayı yıkıp avm yapma kararı olur da çıkarsa herkesin ortasında kendimi yakacağıma şeref sözü veriyorum.
  • giriş kapısı kapı değil sanırım portal.

portal'dan geçince cup direk ormandansın. istanbul'un göbeğinde böyle bir şey olamaz yoksa. bir de istanbulluyuz diye geçiniyoruz. ulan doğa ayağımızın dibindeymiş meğer. insanın baraka dikip sincaplarla yaşayası geliyor sakin, huzurlu.
  • okulda dersleri ektigimizde fiks mekanimiz. bi kere pazar gunu gideim dedim, bi daha pazar gidersem iki olayim deyip ciktim. hafta ici gitmek lazim sabah satlerinde sessiz skin..
    malta veya cadir koskunde (ama malta daha iyidir.) cay icmeli ya da nar serbeti.
  • ölcme stajı yapıyorum.yer yıldız parkı..karsımda birisi mirayı dik tutmaya calısıyor ben de nivonun basında okuma yapıyorum.yaslı bir amca geliyor yanıma.
    - oglum napıyosunuz burda?
    + ölçüm yapıyoz amca
    - oglum burayı yıkmaya mi geldiniz yoksa
    + yok amca ölcuyoz sadece
    - yok yok biliyom ben yıkacaksınız siz yıldız parkı

der ve gider.her gecisimde hatırlar ve bi garip olurum.etrafıma bi bakarım ve o amca gibi muhtemelen emekli amcaları görur ve duygulanırım..
  • bir kapısı ortaköy'ün üstünde bir kapısı çırağan da olan,yapılış amacı padişahın av korusu olarak kullanılmasıdır.içerisinde meşrutiyet tarihinin yatar diyebilirz. padişah abdülhamit'in mithat paşa'yı hapsettiği çadır köşkü,osmanlı'nın bir çok misafirine açılmış malta ve şale köşkleri buradadır.koruda dikkat edildiğinde birçok gizli barınak tarzı yerlere ,gizli kapılara rastlanır.bunun yanı sıra genç çiftlerimizin aşk mekanı olarak tercih ettikleri hafta içi akşam üstleri yürüyüş yapmanın çok zevkli olduğu ve sabah erken gidilirse birçok sincap görmenin mümkün olduğu parktır.
  • çırağan caddesine bakan giriş kapısının hemen solunda padişahın binek taşı bulunan park. binek taşları eskiden ata veya at arabasına binmek için kullanılırdı ve çok azı günümüze ulaşabildi.
  • geçmişte;
    içinde yer alan tarihi kuyunun, kanlı ve sessiz infazları sakladığı rivayet edilen osmanlı'nın arka bahçesi.

bugün;
    içinde küçük grupların rahatlıkla tiyatro provası yapabileceği, isteyenin hayata ya da sevgiliye tirad atabileceği,
    sahnemsi bir çardak ve mini bir amfi bulunur.

daima;
    şahanedir, romantiktir, her mevsim başka güzelliktedir o ayrı.
  • sevdiceğiyle romantizmin dozunu abartanların/abartacakların hakkında önceden uyarılması gerekli olan park. çalılara dikkat! zira o çalılar, bünyesinde soteye yatmış onlarca fare kılıklı röntgenci orospu çocuğunu barındırır.
    olay:
    sevdicekle, kardeşle, kardeşin hatunla hafta içi bir gün erken gidilip, bank kapılır. kahvaltı düzenine geçilir, çalılıklarda bir hışırtılar, bi itişmeler. gidilir, bakılır noluyor diye. yaşları elliden aşağıya olmayan iki tane fare kılıklı röntgenci, kendilerinden daha yaşlı ihtiyar bir röntgenciyi (en az 65 yaş, oha) birlik olup dövmektedirler. benim yerim senin yerin kavgası yaptıkları muhakkaktır, fakat uğruna kavga edilen şeyin bizi dikizlemek için en uygun çalılığı kapma mevzusu olduğunu farketmek insanı bu ülkeden soğutur. hayır be gavatlar, bizden size ekmek çıkmaz, efendi efendi kahvaltımızı yapacaktık ne diye ağzımızın tadını kaçırıyorsunuz, bu nasıl mantıktır. siz hangi amına kodumun bankında gördünüz karşılıklı oturup da yiyişen iki çifti. sizin mantığınızı da sikeyim röntgenci fareler.
  • ansizin agaclarin arasindan cikan ceket giymis adamlarin oldugu park.
hesabın var mı? giriş yap