şükela:  tümü | bugün
1043 entry daha
 • yönetim makine fakültesiyle, millet bahçesiyle uğraşacağına 2000lerin başından kalma otomasyonuyla uğraşsa çok mu şey isteriz diye düşündüğüm okul. buradan bu rezalette emeği geçenlerin teker teker ellerini öpeyim. yahu kendi okulumuz açmıyor diye milletin okulunda saçma saçma prosedürlerden geçip yaz okulu yapıyorum iki yazdır. bu dönem alttan dersim yok ve hiçbir engele takılmadan tüm derslerimi kendi planlarıma göre seçmişim. niye benim derslerimi siliyorsun abi ya. her dönem türlü türlü adetler çıkarıyorsunuz sonra da elinize yüzünüze bulaştırıyorsunuz. koca koca adamlarsınız gidin bilimsel araştırmanızı yapın makalenizi yazın gözünüzü seveyim uğraşmayın artık bizlerle. olanı korusanız yeter fazlasında gözümüz yok.

  ek olarak : arkadaşlar ytü kötü yönetilen iyi bir okuldur. istediğiniz bölüm itü odtü gibi yerlerde tutmuyorsa mecbur durağınız burasıdır. yoksa kimse "ben illa yıldız 'da okuyacağım." diyerek seçmiyor burayı. sağda solda karşılaştırdıkları üniversitelerin bazılarında yaz okulu ya da farklı sebeplerle bulunmuş biri olarak burayı tercih etmemin doğru olduğu fikrinden caymış değilim (makine mühendisliğini baz alarak konuşuyorum). ama keşke iyi yönetilen iyi bir okul olsaydı da biz de okulumuzu ortamlarda can siperane savunabilseydik. biz göremesek bile günün birinde hak ettiği değeri görmesi dileğiyle eklememi bitiriyorum.
 • eğitimden zerre anlamayan, öğrencileri daha fazla nasıl mağdur ederiz diye düşünerek hareket eden bir yönetime sahip olduğunu düşündüğüm üniversitedir.

  yıllardır yaşattıkları mağduriyet katlanarak artmaktadır.
  normal eğitim süresi içerisinde en az üç sistem değişikliği görmüş öğrencileri içinde barındırır.

  yaz okulu kaldırıldı. bitirme tezi için gereken ortalama alınan bir senato kararıyla artırıldı. alınabilecek olan dönemlik kredi miktarı aşağıya çekildi, sebep olarak öğrencilerin fazla ders aldıkları için verimli öğrenememeleri gösterildi. ikinci öğretim kapatıldı. ikinci öğretim öğrencileri birinci öğretimden ders almaya zorlanırken, ikinci öğretime hala açılmakta olan bazı servis derslerini ise ikinci öğretimden almak zorunda bırakıldılar. bütün bunların yanı sıra bu öğrencilerin hala ikinci öğretim harcı yatırdıklarını es geçmemek gerek. giriş yılına bakılmaksızın bologna sürecinde alınan kararlar doğrultusunda daha evvel ön koşulu olmayan dersler ön koşullu hale getirilerek eğitim hayatını planlamış bütün öğrenciler mağdur edildi.

  alınan son kararla ise iki adet mezuniyet sınavı hakkı bulunan öğrencilerin bu haklarını kullanması tamamen imkansız hale getirildi.
  bu karara göre öğrenciler alttan olan derslerini vermeden kendi dönemlerinden ders alamamaktadır.
  bütün eğitim hayatını planlamış öğrenciler, okulunu mezuniyet sınavıyla birlikte tam vaktinde bitirebilecek olan öğrenciler, bütün herkes dünyanın en saçma senato kararıyla mağdur edildi.

  son olarak öğretim üyelerinin de yaşanan mağduriyetler kadar rezil olduğunu belirtmek gerek. zira bütün bu problemlerden bahsettiğinizde sizinle alay edebilecek bölüm başkanlarını, dekan ve dekan yardımcılarını içinde barındırır.

  böyle giderse puanları yerleri görecek ve öyle olmasını da dilerim. millet bahçesini de yaparlar. hocalar da barajı geçenin geldiği okulda öğrencilerle mangal yellerler artık.
 • usis’le 2011 yılında 17 yaşında tanışmış biri olarak, yaşananları okuyunca hayatımın şimdilerde hatırlamak istemediğim bir dönemi gözümün önünde geldi. daha ilk ders seçimimde birkaç teknik sorun yaşamış ve koca üniversitede yirmi gün boyunca bir muhatap bulamamıştım. “önümüzdeki dönem düzeltirler ve itü'yle yarışan yüz yıllık bir okulda buna benzer şeylerle bir daha karşılaşmam herhalde” demiştim. bir üç dönem daha okudum. bir defa dahi anksiyete krizine girmeden ders seçtiğimi hatırlamıyorum. sonra da okulu bıraktım zaten. bu hayatta çok sayıda doğru kararım olmasına rağmen en doğrusu hala budur. kaydımı sildirdiğim gün yaşadığım rahatlığı, bulduğum iç huzuru ölene kadar unutamayacağım. adını ne zaman duysam tüylerim diken diken olur.

  bir de son 10 yıl için konuşmam gerekirse, bu okulun dengi itü, odtü değil; sakarya üniversitesi, kocaeli üniversitesi falandır. marmara bölgesi'nin biraz dışında bir konuma sahip olsa, bu eğitim anlayışıyla kontenjanların önemli bir kısmı boş kalırdı.

  özellikle yeni girenlere sabır ve şans diliyorum. burada bazı şeyleri yoktan var etmeye çalışacaksınız ve bunu yaparken de sabır ve şansa ihtiyacınız olacak.

  tanım: haremlik-selamlık yüzme havuzuna sahip yüksek öğretim kurumu.
 • yanda görünce dedim yine ne yaptı da öğrenciler burada iç dökmeye geldi.
  şaşırdım mı hayır ?
  lisansı başka yerde okudum, yüksek lisans için yıldızı tercih ettim ama burnumdan fitil fitil getirdi lafı var ya heh işte onu yaşadım hala da yaşıyorum son 15 günüm inşallah kurtulmak için.
  yüksek lisans ya kaç kere yönetmelik değişebilir kaç kere mağdur olabilir bi öğrenci dimi ? yok ya cidden okumak zor değil yıldızda bu diğer prosedür kısmı iki kat yoruyor bıktırıyor insanı.
  okuyan lisans öğrencilerine sabır diliyor, yeni başlayanlara ise geçmiş olsun diyorum.
 • bir sene hazırlık iki sene de bölüm okuyup üçüncü sınıfta bıraktığım ve hayatımın en doğru kararını verdiğim eski okulum.
 • 6:47'de asagidaki maili atmis universite:

  "
  sevgili öğrencilerimiz,

  bu eğitim-öğretim yılında ilk defa yürürlüğe giren "ders kayıt ve seçim esaslarının"

  <öğrenciler, öncelikle bulundukları sınıfın alt sınıflarındaki alıp başarısız oldukları ve daha önce hiç almadıkları dersleri almak zorundadır.>

  maddesinin uygulanması 2019-2020 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında (bu yarıyıl) ve bahar yarıyılında uygulanmayacaktır. tüm öğrenciler aşağıda verilen yeni randevu takvimine göre yeniden ders seçimi yapacaklardır. ders kayıtları ilgili randevu tarihlerinde yine 08.00'de başlayacak ve 23.59'da sona erecektir. randevulu günlerde isteyen öğrencilerimiz uzaktan eğitim (uzem) derslerini de seçebileceklerdir. akademik takvimde belirtildiği gibi 2019-2020 eğitim-
  öğretim yılı 16 eylül 2019 tarihinde başlayacaktır.

  12 eylül 2019
  4. sınıf öğrencileri

  13 eylül 2019
  3. sınıf öğrencileri

  14 eylül 2019
  2. sınıf öğrencileri

  16 eylül 2019

  bağımsız ders kaydı (bu tarihte tüm grup kriterleri kaldırılacak ve tüm öğrenciler ders seçimi yapabileceklerdir. bu günde ayrıca 1. sınıf öğrencileri -müfredat programlarında varsa- seçimlik derslerini seçebilecek ve ayrıca otomatik eklenen dersleri silebilir veya kontenjan dahilinde grup değişikliği yapabilirler.)

  kapanan derslerin tespiti ve ilan edilmesi : 17 eylül 2019 (saat:12:00’a kadar)

  sadece ders ekleme : 17 eylül 2019 (17 eylül 2019 saat 14:00’dan itibaren 23:59'a kadar)

  eğitim-öğretim rektör yardımcılığı
  "
 • arkadaşlar hadi gene iyisiniz. bu sene yürürlüğe giren alttan olan dersleri alma zorunluluğu hem güz hem de bahar dönemi için iptal edilmiş. yeni tarihlerde eski usül ders seçimi yapmaya devam edebilirmişsiniz.

  tanım: bir boku becerememesi ilk defa iyi bir işe yarayan okul.

  not: mezun
 • kendi yürürlüğe soktuğu kuralı kendi otomasyonuna işlemeyi beceremeyen, öğrencisine iki kere ders seçtiren kağıt üzerinde teknik üniversite.
 • yeni kuralın uygulanmaması öğrenci yararına yada gelen tepkiler ile ilgili felan değil ha. kısa sürede bunu sisteme entegre edecek kabiliyetleri olmadığı için kural bu sene uygulanmıyor. işte anlayın nasıl bir teknik üniversite olduğunu.
 • o kadar beceriksizliğe rağmen, bir de utanmadan pişkin pişkin twitter resmi hesabında kendilerini "türkiye'nin dünyaya açılan bilim üssü" olarak tanımlayan teknik okulum.
  başındaki rektörden traktör bile olmaz.
14 entry daha