şükela:  tümü | bugün
 • çukursaray'da gözü var uzun emminin anladığım kadarıyla. boyaları falan dökülmüştü aslında ya koskoca cumhurbaşkanı napcek orayı? boşver bence emmi.
 • "akıllı" plan. oradan yavaş yavaş yukarıya, zincirlikuyu'ya, oradan hoop sağa sapıp küt boğaziçi güney kampüs, sonra dönüp 4. levent üzerinden itü ayazağa kampüsü... böyle böyle her yer cumhurbaşkanlığı binası olur. padişahım çok yaşa, senden büyük allah var.
 • taa biz oradayken bir takım söylentiler vardı yıldız kampüsü otel olcak diye. otel değil meğer tayyipçiğime yuva olacakmış. başına yıkılsın emi!

  edit: bugün bir kez daha yinelenmiş tayyipçiğim tarafından. merak ediyorum niye bu kadar peşine düştü kampüsün... başka saray mı yok koca istanbul'da? ne istiyorsun güzelim yıldız kampüsünden? anılarımız sana mezar olsun, dilerim...
 • "mahalle benim ama ev kira" diyen birinin yapacağı davranış.
 • bir yildiz mezunu olarak yillardir duydugumuz satilacak soylentileri vardi. simdi ise saltanatin hizmetine verilmis. zaten eskiden saraydi ya ondan akillarina gelmiştir.

  sarayin tarihine bakarsak osmanli'nin padisahi sultan abdulhamit tarafindan kullanilmis, 31 mart vakasi ile tahtan indirilmesi neticesinde bu saray da yagmalanmis ve yakilmiştir. ittihat ve terakki bu olay neticesinde sultan abdulhamit tahttan indirmistir.

  sarayin ugursuzlugu bulasici olabilir umuduyla..
 • boğaz'da abdullah gül'ün kullandığı yalı var zaten.
  bu nasıl israftır?
  bırak çocuklar okusun okullarında.
  memleketin geleceğine bir katkın olsun.
  hadi katkın olmuyor;engelleme bari!
 • önce dolmabahçe sarayının yanında açılan başbakanlık ofisi, şimdi yıldız teknik binasının cumhurbaşkanlığına dönüştürülmesi...

  başakşehir'de aç ofisini. hobi olarak ziyaret edersin yıldız teknik üniversitesini.

  yıldız teknik kampüsünün taşınma planı senelerdir vardı ama cumhurbaşkanlığına tahsis edilmesi niye? cumhurbaşkanı metroyla da gitmiyor ki işe.* konvoylar, yol kapatmalar, keskin nişancılar, afralar tafralar... boşuna trafik yoğunluğu.

  beşiktaş bile beşiktaş'ta maç oynamıyor gidiyor başakşehir'de, ankara'da oynuyor maçlarını. recep bey'in bu beşiktaş sevdası niye?
 • güzide üniversitem ben tercih ettiğimde internet sitesinde yıldız kampüsünde okuyacağımı söylüyordu.direk davutpaşaya gönderildim.ben geldiğimden beri yıldız kampüsü kapanacak deniyordu bölümler birer birer taşınıyordu.sabancının alacağı söyleniyordu.şimdi herşeyin nedeni ortaya çıkmış oldu.hayırlı olsun ne diyelim ben en azından arada ziyaret edip yemek yiyip basketbol oynayabiliyordum.yeni öğrenciler tamamen davutpaşa askeri kışlasında yaşayacaklar.