şükela:  tümü | bugün
 • mezunlarını askerde öğretmen yapabildikleri bölüm.
  (bkz: mehmetçik dershanesi)
 • agırlıklı olarak matematik ve bilgisayar alanları dışında, öğrencilerini göç etme ve teknikleri konusunda eğiten, eğitirken düşündüren*, her ne olursa olsun girdiğime hiç bir zaman pişman olmadığım bölüm.
 • mezun olundugunda cok az sey ogrendiginiz ama bir cok ogretim gorevlilerinden daha cok sey bilerek mezun oldugunuz bolum..
 • mezun olunca finans, yazılım, sistem analizi veya eğitim dallarından birinde çalışabileceğiniz zor bölüm. yığınla matematik analiz ( ve benzeri teori dersleri) ve fizik ( daha sonra da statik, mukavemet, dinamik, analitik mekanik) gibi teorik derslerin yanında nümerik analiz, optimizasyon teknikleri, yöneylem araştırması, oyunlar teorisi gibi uygulamaya dönük dersler, genel ekonomi, işletme ekonomisi, genel muhasebe, finans matematiği, sigorta matematiği gibi ekonomi ve finans dersleri ve daha az oranda yazılım ve sistem analizi dersleri verilmektedir.
  eğer yazılım için giriyorsanız beklentiniz olmasın. 2'si seçmeli olmak üzere 3 programlama dersi ve 2 seçmeli görüntü işleme dersi, ek olarak da geçilmesi neredeyse imkansız yazılım mühendisliği dersi verilmektedir. az biraz da veri yönetimi öğrenebilirsiniz. birkaç tane daha bilgisayara dönük ders var.
  okuyanların çoğu ek olarak programlama çalışıp kendilerini geliştirmek için uğraşırlar. eğer tembelim ben uğraşamam diyorsanız bu durum moralinizi bozabilir. ayrıca pek tanınan bir bölüm değil. yazmadan önce iyi düşünün. ve eş-dost bölümünüzü sorunca; evet çok güzel bir bölüme girmişsin, peki ne olacaksın mezun olunca öğretmen mi? gibi tepkilere kendinizi hazırlayın.
 • allah korusun öğrenci işlerindeki bilal abinin* başına bi iş gelse 2 haftada çivisinin çıkacağı,kaos yaşacak bölümdür.
 • eski ogrencilerin cok iyi taniyacagi emekli bolum baskani tahir sisman'i dun malesef kaybetmis bolumdur.

  allah rahmet eylesin.
 • okurken lanet olsun dediğiniz, o kadar kasıp mezun olduktan sonrada okulda gordugunuz neredeyese hiç bir şeyi kullanamadığınızı fark ettiğiniz bolum.
  matematik- muhendislik- yazılım-finans .. derslerinin hepsinden birazcık aldıgınız ama hiçbirini tam olarak ogrenemeden mezun oldugunuz bolum.
  kısaca herşeyin çırağı olup hiçbirşeyin ustası olamadıgınız bolum.
  fakat sonunda size o kadar geniş bir iş imkanı ve farklı sektorere girebilme imkanı iyiki okumuşum dersiniz.
 • bölümün ikinci sınıf ikinci dönemini çan eğrisinin en tepesine benzetirler, birinci sınıfta başlayan zorluk burda tepeye ulaşır sonrasında ise nispeten rahatlar. gerçi daha o aşağısını görme şansımız olmadı ama bu dönemi sağ salim atlatan adamın mezuniyet için epey bi yol almış olacağını düşünüyorum. ama gelin görün ki şuan ömrümden ömür götüren çok sevdiğim bölümümdür.
 • bu sene açılan %100 ingilizce olanının ders programı çok daha iyi olmuş, olması gereken programa yaklaşmışlar diyebilirim. bunu bunca yıl sonra akıl etmeleri çok takdire şayan bir şey olmuş, tebrik ediyorum. http://bit.ly/o3qm3e

hesabın var mı? giriş yap