şükela:  tümü | bugün
  • yıldız teknik üniversitesi bünyesinde kurslar veren ve tam adı "sürekli eğitim uygulama ve araştırma merkezi" olan birim. burdaki yabancı dil kurslarına (genel ingilizce, toefl vs) gidip çok memnun kalan arkadaşlarım oldu. zira tecrübeli eğitim kadrosuyla çok kaliteli bir eğitim verilmektedir bu merkezde. zaten eğitimine asla lafım yok; sadece altından kalkamayacakları işi üstlenmemeleri gerektiğini düşünüyorum.

yıldız sem, bugün kelimenin tam anlamıyla fiyakso olarak anlandıralabilecek bir olaya imza attı. sabah 10.00 da başlaması gereken toefl sınavı sistemde meydana gelen aksaklık ve kayıtlar nedeniyle oluşan yoğunluk yüzünden serverların çökmesiyle yapılamamıştır. ilk açıklama “sorun amerika’daki merkezden kaynaklanıyor” yönünde oldu ama yemedik tabi. neymiş efendim “öğrencilere açık tüm dış bağlantıları kesmişler ama olmuyormuş bir türlü”. neyse onlarca kişi saat 9 dan 11.30’a kadar ayakta kapı önünde bekletildik ve sonunda “sınav iptal edilmiştir” açıklamasıyla yıkıldık.

toefl sınavı temmuz ayından beri yapılıyormuş beşiktaş’taki kampüste.. son 3 ayda böyle bir aksilik gelmemiş başlarına ama ne hikmetse –aramızda cunub (!) vardı heralde - piyango bize patladı. sonuç: yıldız sem hatalıdır. ne kadar özür dileseler de, o özürler özellikle amerika ve ingiltere deki üniversitelere graduate çalışmaları için başvuracakların işi görmeyecektir. bir gün bile fark eder çünkü.. sınav sonuçları zaten 15 iş gününde alınıyor. sistemde meydana gelen aksaklık yüzünden (şu an belirsiz) başka bir tarihe ertelenen bu sınav birçok kimsenin belki de kariyer hayatını etkliyecektir. o değil de bu sınav için ta erzurum’dan kıbrıs’tan hatta iran’dan gelenler vardı. sorduk “ne iş”?

"baktık listede yıldız ın ismi var. onlar üniversite ortamında bu işi iyi yaparlar, hemen onu seçtik. yeni merkezdir, iyidir, hoştur" dediler...

evet aynı mantıkla ben de atlamıştım yıldız’ı listede görünce.. hem ulaşımı kolay merkezi bir yerde hem de ses yok gürültü yok oh ne rahat diye düşünmüştüm. yıldız sem’de görüntü var ama ses yokmuş. siz siz olun nasıl bir yer olduğunu bilmediğiniz bir yerde sınava girip kariyerinizi sakın riske atmayın.
  • http://www.sem.yildiz.edu.tr/ tam adresi.

tek diyebilecegim, cok amatorce bir olusum.
    bir "belirsizlikler" merkezi.
  • (bkz: #20526381)
  • an itibarı ile web sitesi patlamış birim.
  • insan kaynakları yönetimi sertifika programı berbat olan yer. zerre memnun kalmadığım eğitim merkezi. eğitim esnasında soru bile soramıyorsunuz veya eğitimle ilgili eleştiride öneride bulunamıyorsunuz. anında karşı çıkıyorlar. tam bir ego üssü. tamamen gelsinler dersi anlatalım paramızı alalım yollayalım mantığında bir yer. hele en başlarında bir kadın var ki dillere destan.
  • web tasarım ve kodlama dersleri aldığım ve sonunda başarı sertifikası sahibi olduğum üniversite eğitim merkezi.
    mekan puanım 100.
    fiyatları da gayet uygundu.
    hocamız hasan tokatlı'ydı, çok özverili, sabırlı ve donanımlı bir eğitmendi. derslerden beklediğim verimi aldım.
    hangi kurum olursa olsun eğitmen önemli, gitmeden önce kurum adına aldanmadan eğitmeni mutlaka tanımak lazım.
    olumlu-olumsuz entryler yıllar önce girilmiş ama ben pek bir olumsuzluk görmedim.