şükela:  tümü | bugün soru sor
1731 entry daha
 • çok yakın arkadaşım olan davulcusuna büyük terbiyesizlik yapmış, seviyeyi yerlere indirmiş şahıs.
 • orkestrasına yaptığı şey büyük terbiyesizlik.

  bir sorun varsa, arada yahut finalde konuşursun. en kötü şarkı arasında yanına gidersin.

  sanatçı önce profesyonel olmayı bilecek. sahnenin ortasında, seyirciye arkanı dönüp arkanda çalan adamı azarlamak ne demekmiş ya?

  şu tanrı kompleksi olan sanatçılardan illallah geldi.
 • yine birileri carlamış bilmeden orkestra muhabbetini,

  ortada terbiyesizlik yok,

  bu adamlar yıllardır aynı hataları bile bile nasılsa playback değil, konser anında bir şey demez gelişine çalalım bitince dağılır kafasıyla iş yaptılar, her defasında kuliste konuşuldu, bu olay öncesi üç kez prova yapıldı ve o an istediği tek şey ritmin bozulmaması yani ekstra bir makam, ölçü, nota istenmiyor burada yalnızca ritmi bozmaması isteniyor.

  zaten ezberledikleri birkaç kült eser dışındakileri icra edemedikleri için, blok flütle bile çalınabilen eserleri bir zahmet kusursuz çalacaklar.

  dediğim gibi bu ikaz defaaten yapılmıştı orkestraya, ancak bu bardağın taşma anıydı yani sizin gördüğünüz kısmıydı. içerideki ikazlar işe yaramayınca çaresizce durum böyle gelişti.

  onlar azarlanmayı hak etmiyorsa bu kadın da çok ufak ama en önemli bir ritm hatasını herhangi bir mekanda hak etmiyor

  gece kulübünde bile böyle hatalar yapıldığı için şarkıcılar, televizyonlara büyük büyük sahnelere playbackle çıkıyor.

  herkesin tahammülsüz olduğu şu devirde 52 yaşındaki bir kadından da, sırtındaki yüklerden de, çiğnediği yollardan da fazlasını kimse istemesin.
 • yıldız tilbe haklıdır.
  arkadakilerde bedava çalmıyorlar.
  emekçiyse emekçi ne yapalım yani.
  işini doğru dürüst yapmayacaksa orada bir işi yok.
  yıldız tilbe ne diyor arkadayken uyardım mı, orkestra uyardığını kabul ediyor... eeee niye yapıyorsun o zaman kardeşim.
  orkestra ile sanatçı arasındaki bu tür hatalar yüzünden sanatçı detone oluyor.
  sonra vay efendim yıldız tilbe detone oldu!

  ekmeğimle oynatmam derken kadın haklı abi!
 • bu kadına herşey denir ama kompleksli demek en ufak tabirle mallıktır.

  bu kadına deli de tamam,
  salak de,
  çirkin de,

  ama kompleksli dersen orada sana hassiktir derim.

  tanım : biraz deli,biraz saf, biraz güzel , sesi taş gibi ,acıların kadını 2.
 • şimdi şu kadının şu videoda, karısını sokak ortasında döven bir adamdan zerre farkı yok benim gözümde. gücü yeten yetene, böyle iğrenç bir memleketiz biz.

  yıldız tilbe gibi insanlardan nefret ettim hayatım boyunca.
  ödevini yapmayan öğrenciyi sınıfın önünde azarlayan öğretmenlerden, hata yapan çalışanını herkesin önünde uyaran patronlardan, çocuğunu kalabalık ortamda azarlayan annelerden, karısına milletin içinde bağıran kocalardan... illallah ettim, tiksindim, midem bulandı! sizler çirkin insanlarsınız! siz, gücünüzün yettiğine aslan kesilen, kaba ve egoist insanlarsınız!

  sizi sevmiyorum.
 • can tüzün’e ve perküsyoncu arda aygün’e büyük terbiyesizlik yapmıştır. terbiyesizlik yaptığı adamlar kendisinden müziği kat be kat daha iyi bilen adamlardır bu arada.
  canlı bir iş yapıyoruz. evet, hata kabul etmez. ancak, sen profesyonelsen, daha ikinci defa sana eşlik eden orkestraya seyircinin anlamayacağı bir detay nedeniyle kızmak istiyorsan bunu kuliste yaparsın.
  yukarıda biri yazmış, para kazanıyorlar amk işini doğru dürüst yapacak diye. evet, para kazanıyorlar ama sırf para verdiği için topluluk önünde kimseyi küçük düşüremezsin.
  yıldız hanım, sana bir sorum var: neden orkestra ekibin düzenli olarak 3-6 ay arasında değişiyor? demek ki bir istikrar yakalayamıyorsunuz. bütün müzisyenler mi yetersiz?
  izlediğiniz canlı performanslarda o kadar çok hata oluyor ki, profesyonellik seyircine bunu hissettirmeden performansına devem edebilme sanatıdır.
  tekrar söyleme gereği duyuyorum; hiçkimseye para veriyorsun diye kişilik haklarına, itibarına ve kişinin öz güvenini sarsmaya hakkın yoktur.
 • mevzubahis davulcu can tüzün ü bi 10 sene öncesinden tanırım. gördüğüm en yetenekli ve aynı zamanda en saygılı, mütevazı kişilerin başında gelir. bu kadar yeteneğe bu kadar alçak gönüllülük genelde pek karşılaşılan bir kombinasyon değildir. bu adam ülkenin yetiştirdiği önemli bir davulcu ve sanatsal becerilerini kanıtlamış. kişilik olarak da kendisi hakkında tek bir kötü söz duymadım.

  diğer tarafa bakarsak 90'larda iyi bir çıkış yapmış, başta güzel işlere imza atmış fakat sonraki dönemlerde yayınladığı saçma sapan şarkılarla, alkol, uyuşturucu vb problemli hayatıyla sahnelere tutunamamış bir kişi var. şu an tekrar konser verebiliyorsa yatsın kalksın acun'a dua etsin.

  yaptığı terbiyesizliğin hiçbir savunması bulunmuyor. orkestrasındaki insanlar kendini kanıtlamış müzisyenler. ufak tefek seyircinin farketmeyeceği veya genel akışı bozmayacak hatalar her zaman olabilir. önemli olan bunu seyirciye hissetirmeden savuşturabilmek. burada yaşanan eminim ufak bir hataydı fakat şarkıcı tarafından büyütüldü. daha ikinci şarkıdan konseri durdurup müzisyen azarlamak neresinden baksak ezikçe ve kompleksli bir davranış. oradaki müzisyenleri o kalabalığın önünde tek yönlü olarak azarlayamazsın. madem o an tartışmak istiyorsun verirsin eline bir mikrofon karşılıklı tartışırsınız. yine de bu işin en doğrusu sahne bittikten sonra ekiple konuşup bu konuyu çözmek. seyircinin gaza gelmesinden de ayrıca tiksindim.

  şarkıcı kadın kendine yakışan varoşlukta ve çirkinlikte bir tavır sergilemiş fakat orkestra arkadaşları ders niteliğinde bir 'seyirciye saygı, yaptığın işe saygı' örneği göstererek çalmaya devam etmişler. aslan gibi çocuklar, her zaman en iyi yerlerde çalarlar ama umarım bu olaydan sonra yıldız tilbe kendisine çalacak orkestra toplamakta zorlanacaktır. bu kadar yetenekli müzisyenleri haketmiyor.
 • genç yaşına rağmen kendisinden katbekat daha iyi bir müzisyen, daha yetenekli bir sanatçı ve on gömlek üstün bir insan olan can tüzün'ün konu ile ilgili açıklaması:

  09.01.2019 tarihinde yıldız tilbe ile gerçekleştirdiğimiz canlı performansta yaşanan üzücü hadiseye istinaden duyurumuz: kendisiyle hayatımızda ikinci kez sahne aldığımız performansta (henüz ikinci şarkıdayken) tarafımıza gösterdiği üslup, ne insan olarak, ne müzisyen olarak hiçbir şekilde kabul edilemez. burada konuşulması gereken önemli nokta şudur: hiç kimse karşısındaki insana bu seviyede bir davranışta bulunamaz. bu herhangi bir sebeple normalleştirilemez. malesef bu tür davranışlarla karşılaşan ilk müzisyenler bizler değiliz. dileğimiz müziğin doğasında olan sevginin, müziğin yapıldığı her anda ve her yerde mevcut olması. yaşanan bu olay insanlıktan,ekip olmaktan, saygıdan, değerden çok uzaktır. kendi adımıza o gece bu olay sonrası sadece kendi işimize, müziğimize, verilen emeğimize ve oraya gelen insanlara olan saygımızdan dolayı sahneyi terketmedik ve devam ettik. çalışma etiğinin ve bireye saygının olmadığı yerde sanat ve sanatçıdan söz edilemez. herkese sevgi ve saygılarımızla. can tüzün arda aygün
 • dün bi arkadaşımın paylaşımıyla izlediğim görüntüden sonra, şaşırmadığım, tepki bile veremediğim ilginç çıkış. orkestrasına yaptığı atarları ara ara müzisyen dostlarımdan duyuyordum ancak, bu defa cidden gereksiz yere yapmış bunu yıldız tilbe. profesyonellik bu değil. ben olsam sazı bırakır, arkama bile bakmadan çeker giderdim. (bkz: can tüzün) gerekli açıklamayı yapmış. "gelenlere olan saygımızdan dolayı sahneyi terketmedik" demiş ama seyircide maşallah müzisyenlere yuh çekip durmuşlar. (milletimizin anında gaza gelmesi) bu tarz seyirciyi de düşünmemek gerekiyor o koşullarda. adamlar yine "sabır" çekip işi bitirmişler. istediği kadar yanlış çalsın, hiç mi anlamadın provada ablacım. başka müzisyenle yoluna devam ederdin. ama sahnede adamları çocuk gibi azarlayamazsın!!!
24 entry daha