şükela:  tümü | bugün
  • kabul etmek gerekir ki ülkenin sahici metafizikçilerinden biridir. tilbe'nin gündelik hayatın kılcal damarlarına kadar uzanan ve onun dilsel edimlerinde kesikli şekilde yer bulan felsefesi batı metafiziğinin doxa'sına batmış kişiler için ilk bakışta tanınmaz gelebilir ve gelmelidir de. her hakiki felsefi söylem ilk bakışta tanınamaz ve onda her daim bir yabancılık ve ayrıksılık vardır. düşünce de zaten ancak bu yabancı kalma durumunda kendini sahici bir düşünce olarak dile getirebilir. yıldız sadece düşüncesi ve dilsel pratikleriyle değil aynı zamanda performatif edimleriyle kendi felsefi duruşunun ipuçlarını verir. bütün bir düşüncesinin ortaya çıkarılması, anlaşılması ve içselleştirilmesi elbette zaman alacaktır. batı metafiziği ile kavganın ilk duraklarından biri onun düşüncesinin hakkını vermektir.
  • ülkenin tek felsefecisi bile denilebilir.

henüz felsefe dalında doktora yapmış kişilerden bile böyle etkili ve doğru felsefik cümleler duyamadık.
  • sözlükte "yazar" sıfatını almış ama henüz felsefik diye bir tanımlama sözcüğü olmadığını bilmeyenlerden çok daha yoğun ilişki-geçişlilik vardır aralarında.

(bkz: felsefi)
  • dalyaraklar tarafından yere göğe sığdırılamayan arabesk-fantezi şarkıcısının feylosof ilan edilmesi ve olayların gelişmesidir.
    edit: sadece kendisi gibi cahil bir hayran kitlesi yaratmamış. kitle kendini downgrade edip barbarlaşmış. ne desem boş yıldız ablammmmmmm
  • cigaralık felsefesi.
  • pezevenklerin arasında başlangıcı yapmış felsefe. tabi bu bi idiadır.
  • aristonun yolunda gitmektedir. rahmetli aristo s.a.v cıgara içer, hap atar, kokain çeker öyle felsefe üretirmiş. bir de çiçero var tabi, hapı çaktı mı kekeme olan abimiz hitabet sanatında bir tanrıya dönüşürmüş.
    ayrıca yıldızın bir de dam muhabbeti vardır. yıldız bir sokak feylesofudur. bazen kendisini sahnede yalın ayak baldırı çıplak görünce diyojenin ruhunun kendisinde vücut bulduğunu hissederim.
    birazdan çbir tweet atıp, güneşimden çekil dahi diyebilir. hava yağmurlu güneş nerede demeyin anlayın kafası çok güzeldir. evet beni de olsa kafası güzel.
  • "hepinizden nefret ediyorum, ama tek başıma da canım sıkılıyor."

benim diyen filozof hayatı böyle özetleyemez. yıldız'ın askerleriyiz.