141 entry daha
  • olum devlet yasa çıkartsın, kış güneşi'ni tarkan'dan başka okuyana hapis cezası gelsin.
  • zorlama bir albüm piyasada ne kadar gereksiz isim varsa toplanmış albümde.
  • mustafa ceceli tam kayda girerken ayak serce parmagini kapiya vurmus olmali, sarki soylemiyor aci cekiyor adeta. oguzhan koc yerine de koyun getirip melettirseler daha iyi olurmus, sanki konserde mikrofon uzatilan detone seyirciyi kaydetmisler albume.

iyileri yazicak olursam cogu insan gibi ben de aleyna tilki'nin yalniz cicek versiyonunu begendim, guzel duzenleme yapilmis. onun disinda daha once hic adini duymadigim asil gok'un soyledigi hastayim sana dikkatimi cekti, nakaratta ciktigi tizler etkileyici. serkan kaya'nin da daha once adini duymamistim ama baya ibo'nun prime zamani gibi okumus sor'u. kendisinden hazzetmesem de sibel can'in soyledigi emi de kendini dinlettiriyor. ama asil dikkatimi ceken yildiz tilbe'nin yapmis oldugu super sarki sayisi ki daha bu albume girmeyen en az yarim duzine harika sarkisi var.
  • bunları bi de yildiz’dan dinleyeyim diyerek youtube’da yıldız tilbe açmaya iten album. kadıncağızın kıymetini daha iyi bildiremezlerdi, bu anlamda epey başarili.
  • kış güneşini hande yener ve niran ünsal'a söyleteceklerine niye tarkan'a söyletmediler? en kötü tarkan'ın 94 yılındaki kaydını mixleyip koysaymışlar. bu kadar efsane şarkının içine edilmiş.
  • gülşen'in nakarat kısmında sesinde yapılan oynamalarla şarkıyı arçelik'in çelik'i söylüyor sanan bir ben miyim diye merak ettiren albüm. yani gülşen'in saf sesi olsa da yeterli olur bu parçaya ki kimse yıldız tilbe gibi söyleyemez zaten. bu kadar yapay bir ses çıkartarak ne yapmak nereye varmak istemektedirler?
  • hz. yıldız’ın eserlerini kendisinden dinlememe gerzekliği ile yaşamış olanlar varsa ( ki neden olmasın; her şey gdolu sonuçta), onlara hitaben söylüyorum: merve özbey’in muhteşem “vuracak” performansıyla diğer solistleri gölgede bıraktığı; ekselanslarının seçilmiş eserlerinden oluşan ( ben olsam farklı bir derleme yapardım) albüm projesi. büyük ustanın algı sahibi kıymetli dinleyicileri tarafından rağbet görmeyecektir ancak gurur vesilesidir tabii.
  • derya uluğ kişisinin, sonunda gerçek bir şarkı söylediği albüm. okyanus ve canavar'dan sonra çölde bir vaha gibi hissettirmiştir.*
  • gerçekten insanların zevkleri ve renkleri tartışılmazmış. bu kadar berbat olamazdı. dım tıs dım tıs bütün duygusal şarkılar. edis harici dayanamadım. yazık olmuş.
  • gece gece keske gormeseydim dedirten baslik. kulak kanatan bir album olmus. ayrica yukarida bir arkadas kis gunesini tarkandan baska kimse soylemesin demis, katiliyorum!
106 entry daha
hesabın var mı? giriş yap