şükela:  tümü | bugün
131 entry daha
  • ece seçkin

mabel matiz

cecelist

ulan bi aleyna tilki kadar olamadınız. ergen diye götümüzle gülüp dalga geçtiğimiz / geçtiğiniz kız hepimizi şaşırtmış ve utandırmıştır.

demet akalının bu albümde yer alması da ayrı saçmalık.

edit : hele o asil gök denen zerzevat ne biçim okumuş şarkıyı allah aşkına. söylerken artık yeter diye birileri ağzına bastırıyor sanırım.
  • olum devlet yasa çıkartsın, kış güneşi'ni tarkan'dan başka okuyana hapis cezası gelsin.
  • mustafa ceceli tam kayda girerken ayak serce parmagini kapiya vurmus olmali, sarki soylemiyor aci cekiyor adeta. oguzhan koc yerine de koyun getirip melettirseler daha iyi olurmus, sanki konserde mikrofon uzatilan detone seyirciyi kaydetmisler albume.

iyileri yazicak olursam cogu insan gibi ben de aleyna tilki'nin yalniz cicek versiyonunu begendim, guzel duzenleme yapilmis. onun disinda daha once hic adini duymadigim asil gok'un soyledigi hastayim sana dikkatimi cekti, nakaratta ciktigi tizler etkileyici. serkan kaya'nin da daha once adini duymamistim ama baya ibo'nun prime zamani gibi okumus sor'u. kendisinden hazzetmesem de sibel can'in soyledigi emi de kendini dinlettiriyor. ama asil dikkatimi ceken yildiz tilbe'nin yapmis oldugu super sarki sayisi ki daha bu albume girmeyen en az yarim duzine harika sarkisi var.
  • gülşen'in nakarat kısmında sesinde yapılan oynamalarla şarkıyı arçelik'in çelik'i söylüyor sanan bir ben miyim diye merak ettiren albüm. yani gülşen'in saf sesi olsa da yeterli olur bu parçaya ki kimse yıldız tilbe gibi söyleyemez zaten. bu kadar yapay bir ses çıkartarak ne yapmak nereye varmak istemektedirler?
  • derya uluğ kişisinin, sonunda gerçek bir şarkı söylediği albüm. okyanus ve canavar'dan sonra çölde bir vaha gibi hissettirmiştir.*
  • gerçekten insanların zevkleri ve renkleri tartışılmazmış. bu kadar berbat olamazdı. dım tıs dım tıs bütün duygusal şarkılar. edis harici dayanamadım. yazık olmuş.
  • yıldız tilbe'nin eski versiyonlarının sadece yıldız'ın sesinin verdiği duygu yoğunluğunu değil aynı zamanda eski dönemlerin görece "daha kaliteli" soundları olduğunu düşünen sadece ben miyim acaba.

yeni versiyonlarının hem müziklerinin hem de söyleyenlerin büyük isimleri de barındırmasına rağmen yetersizliği kulağımı tırmaladı.

yıldız tilbe'nin şarkılarını eski haliyle bir araya getirseler daha satın alınası bir albüm olurdu, bu haliyle youtube'dan dahi dinlemeye tenezzül etmeyeceğim versiyonlar çünkü.
  • gece gece keske gormeseydim dedirten baslik. kulak kanatan bir album olmus. ayrica yukarida bir arkadas kis gunesini tarkandan baska kimse soylemesin demis, katiliyorum!
  • niran ünsal zoru başarmış ve sanırım ölüm döşeğindeyken ya da boğulurken şarkı kaydetmiş. öz le mi niç in dey in ese ni büy üt ür şeklinde bir şarkı söyleme tarzını başka türlü anlamlandırmam mümkün değil. dinlerken bana daral geldi. leş.
  • 39 sanatçıyı topladım, biri de benim kadar iyi söyleyemedi.
    yıldız tilbe'nin şov yaptığı albümdür.
73 entry daha