şükela:  tümü | bugün
215 entry daha
  • yıldızlardan tespih yaptım, aynı tespih çeker gibi yıldız sayıyorum ve sabır çekiyorum.
  • şu anda en çok ihtiyacım olan şey.

t:şehrin ışıkları yüzünden nadiren yapılabilen huzur verici aktivitelerden biri.
  • bazen yanına sevdiğin birini alıp seyretmek
    bazen yanına bir içkiyi alıp seyretmek
    bazen yanına yalnızlığını alıp seyretmek
    bazende hiç seyretmemek

önerilir.
  • bozkırda misafir olmanın en keyif veren hallerinden biri ya da teki...

sayısız yıldız, bozkır insanının resmi adeta, öylece duruyor, karanlıkta sadece var olduğunu hissettiriyor...

bu bir yanı, tatsız..

şehrin çok renkli ve aynı anlama çoğu zaman kişiliksiz ışığından kaçıp içinin rengini arayan biri için bulunmaz bir dinginlik, saatlerce izleyebilirim...

her yıldız, kentte bıraktığım, yanımda taşıdığım, zihnime hapsettiğim, unutmak istediğim, umut duyduğum insanların resmi adeta, arada kayan yıldızlar ise yaşamımdan benim dışımda kayıp gidenler...

birkaç gün önce annem ameliyat oldu o illetten, o akşam gözlerimi özellikle kaçırdım yıldızlardan, ya biri kayarsa, hayır, birkaç gündür hiç yıldız kaymadı, iyi ki...

kentte en özlediğim görüntülerden biridir, dolunayın odamı da aşarak gönlümdeki yeriyle söyleşmek ve kayıp giden dolunayın ardında kalan yıldızların varlığını hissetmek... öyle ki, penceresinde ay ve yıldız olan sevdiklerimin sözlerinde görmeye çabalamak bu sonsuzluğu, ama ah, pencereyi kapama kayan yıldızlar kimsesiz kalmasın, diye hayıflanmak... ama ah!

bozkır, tam da bunun için, bir de tagore şiiridir benim için bu geceler;

yıldızlı uyanık geceler gibiyim
    yıldızlı uyanık geceler gibi bekliyorum
    konuşmuyorsun, yüreğim dolup dolup boşalıyor
    karşı duruyorum, dayanıyorum
    susuyorum, yıldızlı uyanık geceler gibiyim

elbet sabah olacak, biliyorsun
    karanlık toz olup dağılacak
    sesin göğe erecek, biliyorsun
    altın ırmaklar gibi yeryüzüne akacak gökten

kanat açıp türkülerle uçarlar
    sözlerindir, kuşlarımı yuvalarından eden