şükela:  tümü | bugün
  • bir sürü alakasız tipin bir şekilde bir araya gelerek yıldız tilbe şarkılarını okumaya çalıştığı ama çoğunun çok da beceremediği bir tribute projesi olmuş. her ne kadar düzenlemesini beğenmesem de enerjik yorumu sebebiyle irem derici'nin bin dereden coverını beğendim ama.
  • hiçbir şarkının şu etkiyi yakalayamadığı albümdür zannımca.
  • nedenini bilmediğim bir olmamıslık var güzelim şarkıların içine edilmiş. o duygusal şarkılara hareket katmaya ne gerek vardı.
  • tam puan verdiklerim: intizar, elif kaya (bomba), gülşen, sibel can, niran ünsal.
    bariz kendi yorumlarını katabilmişler. hele intizar ve elif kaya muazzam olmuş.
    ne alaka dediklerim de: ilyas yalçıntaş, koray avcı (ki ayrı ayrı ikisini de çok beğenirim)

en büyük hayal kırıklığım "buz kırağı" gibi bir şarkıyı "niran ünsal"ın seslendirmemiş olması. niran ünsal'ın o şarkıyı yorumlamasını ben kafamda canlandırabiliyorum da. yazık olmuş diyorum
  • youtube'a servis edilmiş albüm.

aleyna tilki ile başlayalım
  • anlamadığım niye (bkz: kış güneşi) şarkısını niran ünsal ayrı , hande yener ayrı söylemiş.
  • zorla ünlü edilen bir şarkıcı eskisi albümü.
  • albümün adı yıldız tilbe'nin yıldızlı şarkıları'dır ve halihazırda başlığı açılmıştır.
  • dün akşam spotify’dan indirdiğim yıldız tilbe’nin şarkılarından oluşan albümdür.

başıma bir şey gelmeyecekse en beğendiklerim şöyledir (keramet şarkının güzelliği belki, belki sözlerin vuruculuğu):

•hastayım sana - asil gök
    •vuracak - merve özbey (kalp kalp)
    •ilan-ı aşk - ceylan ertem (kalp kalp)

sıraya koymakla uğraşmadım, bu üçlü her saniye yer değiştiriyor bende.
  • tamamını dinlememekle beraber ( ki sanmıyorum aleyna falan dinlemem) , değilsin ile mabel matiz ilgimi çekmiştir.