şükela:  tümü | bugün
  • 18 yil sonra hem ilkokuldan hem de mahalleden cocukluk arkadaslarınızla * * gorustugunuzde, hic yabancilik cekmemek, eski gunlerden, ilk asklardan konusmak hatta dedikodunun dibine vurmaktır...
  • ayrı kalınan yıllarda yaşanılanların masaya döküleceği, geçmişi tazelemekle zirveye çıkacağı buluşmadır. daha buluşmadan heyecan bastırır insana bu eylem.
  • söz konusu buluşulan kişi eski sevgiliyse, "ah müjgan ah" filminin günümüze uyarlanması gibi sahnelere neden olabilecek durum.
  • dün, lisede baya bir hoşlandığım arkadaş cem ile görüştüm.
    cem liseden sonra amerika ispanya ve ingiltere'de eğitimini devam ettirerek aramızdaki kültür farkını aşmış yakışıklı bir arkadaşımız.

dün çocukla caddebostan taraflarında buluştuk. uzaktan gördüm böyle bakışlar falan aynı yani tıpkı yıllar öncesi gibi.. sarıldım direk ( abazanlık ) . neyse, sarıldım demiştim dimi .
    gittik caddeye, girdik bir kafeye, yemeklerimizi söyledik, sohbet etmeye başladık..

cem'in yurt dışından gelip akabinde burada beyaz yakalı olma çalışmaları cidden baya eğlenceliydi. bir yabancının gözünden dinliyorsun sanki tr de çalışmayı..
    neyse gelmiş bu, bütün iş gelişmelerinde ağır saçmalamış. iş görüşmesinde sorulan sorulara marjinal cevaplar vererek oldukca basarılı bir cv ile bir türlü işe girememiş, kimi yer de overqualified olarak tanımlayıp, almamış.
    cem'de demiş ki, sanırım benim tr şartlarına ve yaşamına alışmam lazım ve ailesinin dağ evine yerleşmiş. deli gibi kitaplar okumus( eskiden de baya okurdu ) , ve yazmaya başlamış. doğu ve batı ülkelerinin mutluluk kıstasları üzerine kitap yazmış (vay anasını) . çeşitli denemeler yazmış falan.derken, aşık olmuş.bu kız onu baya süründürmüş. sürünürken düşündürmüş. cocuk kızı bırakıp, bir anda kendini sorgulamaya başlamış. kıskanıyorum ama kıskandığım kişi gerçek değil kendi gerçekliğini yarattığım "über cem" falan. evet abi ben de aynen su an senin okurken bayıldığın gibi bayıldım dinlerken uykum falan geldi..

bir ara;
    "cem diye biri yok. cem ve eda kavramsal şeyler" falan diyordu, ne diyor lan bu değişik diyerek uyandım lkasdflkjasdlkf.

velhasılıkelam, çocuk bana yürüdü.
    sonra diğer lise arklarımızla buluştuk. bunlar bir şeyler içtiler..

gayet güzel muhabbet dondu orada da, emlaktaki konut ve fiyat balonunu üzerine tartıştık (gerçekten).
    bir buluşma ne kadar akademik geçebilirse o kadar akademik bir buluşma geçirdim. bilgi ve felsefe doldum. gözlerim felsefe taşı gibi bakıyor.

kıssadan hisse;

hala yalnızım, varsa talibim bir cay içebilirim . şaka be, sözlük sapları yazmayın hemen değilim sap falan.

bu da böyle bir anımdır.

tanım: her zaman beklenildiği gibi geçmeyen buluşmalardır.
  • --- spoiler ---

''ağlamak için gidiyordum. etimin parçalanışını görmek için gidiyordum. ruhsal hayatımla alay etmek için, bildiğim her şeyle mücadele etmek için dönüyordum. ne kadar dayanabileceğimi, ne kadar duyarsız olduğumu anlamak için gidiyordum, sokaklarında tesadüfen babamı görebileceğim şehre...''…
    --- spoiler ---