şükela:  tümü | bugün
  • benden ne arıyon amına koduğum ne arıyon tepkisi alacak eski sevgilidir.
  • astroloji bu tip olaylar icin merkür'ün geri gitmesi* diyor. bilemem artik dogru mu? ben okudugumu yazdim.
  • bir hocamın hayat hikayesidir. üniversite okurken birlikte olduğu kız arkadaşından, amerikaya gitmek için ayırlır. yıllar sonra amerikadan döner(10 yıl kadar). kendisini arar ve hal hatır sorar. sonra görüşürler, anlaşırlar ve evlenirler. siz deyin 5 ben diyim 10 çocuk sahibi olurlar. mutlu mesut yaşarlar.

hayat çok ilginç tabi.. hikayeyi bir de şuradan okuyun:
    http://www.yeniasir.com.tr/…l_sonra_nikah_masasinda
  • büyük yürekli insanların yapacağı şeydir.

düşman olarak ya da farklı sorunlardan dolayı aranızda kötü bir şey geçmediyse şayet, o gelen ilk mesaj inanılmaz bir heyecan yaratır. ilk başta inanamazsınız noluyo lan diye, kafam da ayık diye düşünürsünüz.

heyecanın yanında garip bi korku kaplar içinizi, acaba bir şey mi oldu diye tırsarak ya da yaptığınız onca şeyin suçluluk psikolojisi ile yazmaya korkarsınız. çünkü suçlu taraf sizseniz eğer ona cevap yazmak çok zordur aradan 1 yıl 1 ay gibi zaman geçince.

ama kötü bir yanı var. bazı şeyler değişmiş ve bunun farkına bile varamamışsınızdır. bir zamanlar beraber uyuduğun insana karşı hissettiğin şeyin adı değişmiştir. en kötüsü bu işte, bunu kendine itiraf etmek. eskideki duygusal sevginin yerini artık insanı bir sevgi almıştır. ama her şeye rağmen hala en çok sevilen ve değer verilen insandır. kısmen aşk meşk içte kalmamış olabilir ama bu yerini alan duygu çok daha temiz, güzel ve dürüst bir şey. hani derler ya saygılı olacaksın ilişkide diye, işte ben onun ne olduğunu tam olarak yeni anladım. öyle kibar olmak saygılı olmak değilmiş, çok daha farklı, içten gelen enteresan bir duygu. tamam hayatım tamam cicim..vs değil. hayatına ve düşüncelerine saygı göstermek ve anlayışlı olmak çok daha ötede bir şey.

ilişkideki saygının aşktan daha önemli olduğunu da farketmiş bulunuyorum. sevin ama daha çok saygı göstererek sevin.

ilkler unutulmadığı gibi vedaların her türlüsü kötü, ilk veda olmasa bile...
    ________

edit: bu entry'i okuyup bana geri dönüş yapan elleri küçük yüreği büsbüyük insana ne kadar teşekkür etsem az gelir. çok iyisin be.

bu arada altta yazan ar damarı çatlayıp karı darmarı olan, eski sevgilisinin arkasından abuk zabuk konuşan herkesin çorabına sıçayım.

4 ekim 2016 editi: olmadi, denemeye çalıştık. bekar qizlar eklesin.
  • gerek yoktur böyle şeylere. eski sevgili eskide kalmıştır, oldu olacak düğününe de çağırsın, borç para filan da istesin. çıkmış gitmiş hayatımdan şeytan görsün yüzünü.
  • yıllar sonra işi düştüğü için arayan eski sevgili'ye nazaran daha makbuldur.
  • hatır sormak değil bariz yürüme yöntemidir. ben müsaitim sende müsaitsen takılalım durumudur. yoksa sevgilisi olduğu halde eski sevgiliyi arayıp nasılsın diyen pek yoktur kanımca.
  • dün yapmak istediğimdir. ama hal hatır sormak için değil, doğum gününü kutlamak için.

biz ayrılalı 7 yıl oluyor. ben ayrıldıktan sonra 4 yıl, değil başka biriyle sevgili olmak, flört dahi etmedim. istemedim.
    çok sevmiştik birbirimizi. geçirdiğimiz 14 ayı, dolu dolu, hissederek, çok güzel yaşamıştık. yürütemedik, bitirdik. sonra yine bir araya geldik. yine olmadı.
    3 yıl sonra tekrar denedik. baktık biz artık o insanlar değiliz. hayallerimiz, isteklerimiz bambaşka.
    ama müthiş bir saygı. bu kez sakince, usulca ayırdık yolları ve bir daha hiç kesiştirmedik.

saygı çok önemli. onu hala "insan" olarak o kadar seviyor ve saygı duyuyorum ki. kalbinin temizliğini, insaniyetini gayet iyi biliyorum.

umarım çok mutludur. hak ettiği tüm güzellikler onu bulur.

işin özü aramadım, arayamazdım. bazı şeyleri hafızalarda olduğu gibi bırakmak, üzerine bir şeyler eklememek en güzeli. annemle pek severlerdi birbirlerini, annem kutlamış işte, yeter :)
    dilerim yeni yaşı, tüm ömrü çok güzel olsun.
  • başıma geldiğinde samimiyetine asla inanmadığım eylemdir.

"sen ayrılmışsın üstünden aylar geçmiş, bir kere bile arayıp halimi sormamışsın. onu da geçtim yolda görüp kafanı çevirmişsin. be adam! şimdi ne oldu da arayasın tuttu?" demek istediğimdir ayrıca.

peki sor "diyebildin mi?"diye. yooo.