şükela:  tümü | bugün
  • 89 çıkışlı mahsun kul albümünde yer alan müslüm gürses şarkısı.

"aynalar yaşlanmış gösterse bile, yaşanmadan geçen yıllar utansın"
  • müslüm gürses'ten dinlediğim ve çok hoşuma giden arabesk şarkı. bu şarkıyı keşfetme olayım ise arkadaşımın bir anısı ile oldu. sabah 8de tekstil atölyesinde bu şarkı ile güne başlıyoruz bizden normal insan olur mu amk derdi hep. ahanda aşağı mis gibi youtube linkini de ekliyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=bk-cmon7fxu
  • mahsun kul albümünün ikinci parçası.

kim ne derse desin, en iyi yorum müslüm gürses'e aittir. ne atilla kaya, ne devran çağlar baba kadar ciğere işletemez.

baba

"aynalar yaşlanmış gösterse bile,
    yaşanmadan geçen yıllar utansın!"
  • tesadüfen rastladığım enterasan ve takdire şayan bir (kendi deyimiyle) "rework" çalışması gecenin bu vakti beni benden almış olan parça. kaliteli bir kulaklık olmazsa olmazıdır.

https://soundcloud.com/…utansinkozmonotosman-rework
  • bünyede deprem etkisi oluşturan müslüm gürses şarkısı.

--- spoiler ---

aynalar yaşlanmış gösterse bile yaşanmadan geçen yıllar utansın!
    --- spoiler ---
  • youtube'da official müslüm gürses şarkıları kategorisinde unutamadım(kaç kadeh kırıldı) ile girdiği yarışta uzun süre liderliği elinde tuttuktan sonra ikinciliğe düşmüştür. müslüm filminden sonra bakalım durumlar ne olacak. an itibariyle:

unutamadım: 23 milyon
    yıllar utansın: 21 milyon
  • sözleri:
    bizim gönlümüze hasret düşüren
    şu geçit vermeyen dağlar utansın
    bizi bizden alıp yabancı eden
    şu uzayıp giden yollar utansın

düşüren kim bu aşkı dillerden dile
    isyan eder oldum şansa kadere
    aynalar yaşlanmış gösterse bile
    yaşanmadan geçen yıllar utansın

yar yanımda yoksa en büyük hasret
    sevdasız geçecek ömüre hayret
    gönülde açmazsa solacak elbet
    çiçeklerle dolu dallar utansın
  • "bizim gönlümüze hasret düşüren
    şu geçit vermeyen dağlar utansın
    bizi bizden alıp yabancı eden
    şu uzayıp giden yollar utansın"

sözler insanı efkarla uzaklara götürürken müslüm baba sesiyle, duygularımızı dalgalandırıyor aklın kıyısında. öyle de çok seviyoruz o'ndan dinlemeyi.
    ama müslüm filmiyle timuçin esen söylüyor şimdi bir de; öyle derin, öyle içten.
    sesinde bir yara var sanki timuçin'in birdenbire kanamaya başlıyor bu sözler dökülürken dilinden. belki film için söyledi ama iyi ki söyledi.

ikisinden de dinlemeye doyamıyorum. iyi ki vardın müslüm baba, iyi ki varsın timuçin esen.
  • müslüm gürsesin yorumunu bir kenara koyarsak timuçin esen nasıl bu kadar içten okumuş gerçekten insan şaşırıyor. ayrıca yeni altyapısı da harika olmuş. yapanların eline sağlık.
  • ne zaman trafiğe dalsam bu şarkıyı açıyorum. müslüm babadan tabi. sırf girişi 2 dk sürüyor. bitene kadar trafik açılmış oluyor zaten.
hesabın var mı? giriş yap