şükela:  tümü | bugün soru sor
  • asgari ücretlinin yıllara göre alabildiği benzin : 0 litre

asgari ücretli nasıl araba alsın lan?
    mutfak giderleri üzerinden görseydik bu tabloyu troll kardeş.
  • 2002 yılında ben 1.70 boyunda bir velettim şimdi boyum 1.92 bu da mı tesadüf?
    bunu da mı başarısızlıkla niteleyeceksiniz..

teşekkürler akp
  • bu argümanla ben de ikna oldum. #devam diyorum.

çünkü ülkemizin en büyük problemi asgari ücretle alınabilen benzin miktarı. asgari ücretle alınabilecek araba miktarının bir önemi yok.
  • şimdi mesela gel bir de şunu hesaplayalım. harcamaları kabaca iki kaleme bölelim diyelim ki biri lüks biri zaruri. benzini de lüks harcamanın içine sokalım. sonra da sen bana şunu söyle asgari ücretli bir insan zaruri harcamalarını yaptıktan sonra (mutfak masrafı, kira ısınma falan gibi şeyler) kaç litre benzin alacak parası kalıyor? hadi canım kardeşim hesaplasana. mesela her gün 1 ekmek adam başı 2 yumurta alıyor olsun 4 kişilik ailede bak o kadar da diyetteler düşün. doğalgaz, elektrik su ve internet ödüyor olsun bir de. bu güzel matematik hesabını bekliyoruz senden hadi

edit: belki anlamazsın diye biraz daha net anlatayım. diyelim 100tl'si var bir insanın. kira, doğalgaz, elektrik, su ve mutfak masrafını çıkardıktan sonra geriye asgari ücretin yüzde kaçı kalıyor? yıllar içinde bunun nasıl değiştiğini hesaplayıp yazarsan süper olur.
  • hep 50 tl’lik akaryakit alan aktroll beyanidir.
  • entry girilmemesi gereken başlıklardan biri olmasına rağmen dayanamadım. varil fiyatlarını görmemezlikten gelerek hazırlanmış liste. diğer gelişmekte olan ülkelerle kıyaslandığındaki duruma bakmak lazım.
  • sadece benzin değil, bir çok veriye bakarak bir yorum yapmak daha objektif olacaktır.dolar ne kadar olmuş,altın ne kadar olmuş,dış ticaret verileri,dış borç vs.

buyrun buradan herhangi bir dezenformasyona mağruz kalmamış,kaynaklı,istatistik veriler.

(bkz: sayılarla türkiye'nin son 20 senesi)