şükela:  tümü | bugün
  • eşyalara çok özen göstermem ama her şeyi olması gereken gibi kullanırım. bu nedenle de yaşadığım yerde kolay kolay bir şeyin bozulduğunu hatırlamam. bundan bir hafta önce komşum iki sandalye rica etti. kıracak değildim elbette verdim. verdiğim sandalyeler şunun bire bir aynısı.

https://cdn.dekopasaj.com/…99-b74e-7fd7b69858ee.jpg

masif ahşap gayet sağlam. ben de bunları yanlış hatırlamıyorsam sekiz yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. sağlam giden iki sandalye ertesi gün her tarafı oynar şekilde geri geldi. bütün eklem yerleri açılmış ayakta zor duruyorlardı. çok enteresan gerçekten adam dese ki şu sandalyeleri bana hediye eder misin hiç düşünmeden al senin olsun derim. komşum ne de olsa üzecek değilim. fakat bu şekilde geri getirilmesine de üzüldüm. bir şey demedim ama sekiz yıldır sapasağlam işini yapmış olan bir eşya nasıl bir gecede işe yaramaz hale getirilebilir? bu hale getirmek de kolay değil. özel bir çaba harcamak lazım. üstündeki deri oturak yerinden çıkmış. ayakları üstüne oturunca sağa sola yalpalıyor. çok garip insanlar var. anlayamıyorum onları. para istese veririm. sandalyenin kendisini de istese veririm ama bu şekilde iade etmesine içerledim.
  • kardeş allah başka dert vermesin,gece gece içim parçalandı.

tanım: bir buton vardı,neydi o buton?
  • içimiz parçalandı hakikaten dizisi çekilmeli bu olayın... millet de hanta manta corona morona morina yarrak kürek şeyler için dertleniyor bir de...

gelsinler görsünler ne dramlar yaşanıyor bu dünyada...
  • öncelikle derdinizi sikeyim ve geçmiş olsun.

belli ki içinize dert olmuş. ama size olanı anlatayım:

komşunuz sizden iki sandalye istemiş ama bu sıkıcı korona günlerinde bir sandalye üzerinde partneriyle bir takım şeyler denemişler. onlara bu fanteziyi çok görüyorsanız bilemem ama bence sağlam olan diğer sandalyenizle siz de bir takım şeyler deneyebilirsiniz.

sorununuz kadar uzun çözüm önerisi sunduğum için ayrıca kendi gevşek ağzımı da sikeyim.