şükela:  tümü | bugün
  • o telefon bir kere açılırsa tatilin her günü aramaya devam edebilecek yavşak bünye. arama nedeni de %89.7 ihtimalle tırttır, 'eşşeğinziki.doc' belgesini nereye kaydettiğinizi falan soracaktır denyo.
  • gotumuze girebilir.
    o kadar diyeyim.
    uyarın bu adami abicim.
    yillik izin sizin yasal hakkinizdir.
    ve yillik izinde rahatsiz edildiginiz / calistirildiginiz her gun icin fazla mesai davası acma hakkiniz vardir.
  • kendisine gereken cevabı vermeyen çalışandan cesaret almaktadır. kazanılmış hakları korumak işçinin sadece kendine karşı değil, işçi sınıfının tamamına karşı da sorumluluğudur oysa.
  • her haltı yasal zeminde yürütebileceğini sanan bir kesimce, karşı durmanın kolay sanıldığı patrondur. hadi dayılan da görelim be yavrucum? gerçekçi olalım, önce basarsın küfrü ama sonra paşa paşa açacaksın o telefonu, diyelim açmadın telefonu sonrasında sözleşmem haksız fesih edildi, tazminat da tazminat diye sürünürsün iş mahkemelerinde orda burda..

keşke türkiye bir hukuk devleti olsa da haiz olduğumuz her hakkı savunabilsek. ne yazık ki yasaların uygulanması patronların ağızlarından çıkacak iki kelimeye bakıyor.
  • olu taklidi yapan hamambocegi edasiyla burada telefon cekmiyor numarasi yapilarak ne yardan ne serden vazgecmemek bir cozum olabilir.
  • o aq işyerinden acilen ayrılmanız gerektiğini gösteren durum. bugün oldu benzeri. belki sabah 8’de aramadılar ama gün içerisinde bayaa bir mesai harcadım telefon başında. içimden gelen o telefon her çaldığında sikerim sizin işinizi deyip telefonu kapatmak oldu ama yapamadım. bununla birlikte artık burada çalışmanın anlamı kalmadığını çok net anladım ve kafada bitirdim olayı. kısa süre içerisinde yeni başlangıçlar bizi bekler. göt herifler sizi.
  • santiyeci bir muhendisin patronu degildir.
    zira onlarin bayrami, tatili, senelik izni vs olmaz.
  • o da birşey mi ki dedirten hede. daha bunun birde balayındayken arayanları var. (bkz: ali sami) neyse ki seneler geçti üzerinden ama etkisi hala geçmedi.
  • benim isyerimdeki calisan her kisi bu tanima dahildir. tatil/izin gibi kelimelerin kokusunu aliyor ve balayi, yurt disi filan dinlemeyip ariyorlar. ıs gunlerinde bu kadar telefonla aramazlar. bir seferinde 'su anda yurt disindayim' dedigimde 'bilmem ne yapilacakti' diye cevap vermisti. ne yapayim isinlanayim mi oraya? balayindayken de 'balayindaymissiniz ama kusura bakmayin' demisti. benmiyim bir calisan burda diye dusunuyorum arada.
  • bir de aradığında uyandırdım mi diyeni var bunun. nereden mi biliyorum? tecrübe ile sabit.
    içimden yoo ben hep zaten yıllık izinde 8 de kalkarım demek geldiyse de uykulu sesimle yoo zaten uyanmıştım dedim.
    kahrolsun bağzi şeyler .