şükela:  tümü | bugün
  • tembellikle birleşince şöyle bir sonuç doğurabilir:

cumartesi: böyle olmayacak. patrona gittim konuştum, evet işe gireli daha bir yıl olmadı ama çok yoruldum dedim. bana bir hafta izin, olmadı maaşımdan kesersin dedim.
    pazar: tatilimin ilk günü. rejime başlamayı, spor yapmayı, bol bol gezmeyi planlıyorum. sabah erkenden kalktım. uzun bir yürüyüşe çıktım. evi temizledim. alışverişe gittim. akşam güzel bir yemek yaptım. yeni bir romana başladım.
    pazartesi: dün yorulmuşum. balkonda oturup kitabımı bitirdim. kahvaltı ve öğlen yemeğini peynir ekmekle geçiştirdim. akşam üstü bir bira içtim, müzik dinledim.
    salı: kısa bir yürüyüşe çıkacaktım, üşendim. biraz kitap okudum. internette bir yerlere takıldım. bir öykü yazmaya başladım.
    çarşamba: öğlene kadar uyudum. canlı, tuhaf bir rüya gördüm. akşama kadar ayrıntılarını hatırlamaya, yorumlamaya çalıştım. türk kahvesi pişirdim. kendi kendimin falına baktım.
    perşembe: bugün telefon çaldı. annem, neden hiç aramıyorsun diye sitem etti. işlerimin yoğun olduğunu söyledim.
    cuma: bugün dişlerimi fırçaladım.
    cumartesi: bugün bulutları seyrettim.
    pazar: dolu dolu bir tatil geçirdim doğrusu. yarın işe başlıyorum. canlı, mutlu ve enerjik gireceğim işyerinin kapısından.
    pazartesi: işte çok yoruldum. öyküyü bitirmeyi planlıyordum ama eve girer girmez yemek bile yemeden vurdum kafayı yattım.
    salı: böyle olmayacak. yarın gidip patronla konuşacağım, olmazsa maaşımdan kessin, tatile ihtiyacım var benim.
  • böyle bir tatil planlıyorsanız bunu çalıştığınız yerle paylaşmamanızı şiddetle tavsiye ederim. bu tarz bir tatil genellikle patronlar tarafından ciddiye alınmıyor. hele siz olmadan bir halt becerilmiyorsa o şirkette yandınız. acil durumlarda evden çağırılacaksınız benden söylemesi.
  • calistigi gunlerde sadece yatak odasi ve banyosunu kullandigi evi icin odedigi kiranin hakkini vermeye kararli kisinin yapacagi is.
  • tür:dram, psikoloji

imdb:8.9
  • host, hostes ve pilot arkadaşların tercihi.
  • bir sene boyunca yoğun çalışan, evine hasret, işten ve stresten etkafaya dönen, güneye gidip vacır vucur kalabalıklara dalmak istemeyip evinde kitap okuyup, film izleyip oyun oynamak isteyen kişinin hayali.
    ayrıca tüm tatil boyunca malak gibi koltukta yatılacak diye bir kural da yok; istanbul'un gizli saklı güzellikleri keşfedilir, günübirlik havuza, denize gidilir.
  • param olmaması sebebiyle yapacağım aktivite. günde 16 saat uyuyup kalan vakitlerde dizi izlenerek itinayla öldürülecek ve daha sonraki pazartesi hiç izin kullanmamış gibi işe dönülecektir.
  • gördüm ve artırıyorum: (bkz: yıllık izni çalışarak geçirmek)
  • geçen ay tatil planımın iptal olmasıyla zorunlu olarak yaptığım oturma eylemi. beklediğim kadar kötü geçmedi, bilakis daha iyi dinlendim. arada yapmak lazım.
  • tatile gitsem evi özlüyorum, evde kalsam gönül razı değil...

hesabın var mı? giriş yap