1. filipinler magazin basinin her daim bas aktoru.turkiyede hic taninmamasina karsin karisinin memleketinde tam bir star.aktris oldugu iddia edilen selen gorguzel(??) adli sahistan cocuk sahibi.
  2. bir filipinli'den kendisini tanıdığım şahıs.. şöyle ki;

sene 2003, mevsimlerden yaz.. dunyanin bir ucunda, filipinli bir kiz ile bir pizzacida tani$iyorum, muhabbet dogal olarak ilk "nerelisin?" sorusundan ba$liyor.. filipinli kiz turk oldugumu duyar duymaz, yilmaz bekta$'i taniyor musun diye soruyor.. lonk diye kaliyorum.. kim ulan bu yilmaz bekta$ diyorum kendi kendime.. kiz ba$liyor anlatmaya, bizim guzellik kralicemizle evlendi, burada cok me$hur diyor.. diger taraftan da kiziyorum kendime, "ulan huger yillardir $u bizim cemiyet hayatinin kitabini yaziyorsun, nasil bilmezsin $u ecnebi kizin soyledigi herifi" diye.. o gece eve doner donmez giriyorum internete ve ogreniyorum muhterem şahsı..
  3. tanistigim her filipinlinin turk oldugumu ogrendiklerinde mutlaka sorduklari kisi. yilmaz bektas'i taniyor musun, nasilmis, cidden o kadar zenginmiymis basliyo sorular, tanimiyorum hic duymadim diyince de bozuluyolar falan, "bizim en guzel kizimizla evlendi ve senin hic haberin yok ha" bakisi atiyolar. ulkeleri ne kadar uzak olursa olsun ne biliym türkiye diyince hic mi baska bisiy gelmez adamin aklina. adamlar istanbul'a gelseler tahminimce yilmaz bektas'in evini tavaf falan edicekler, gerci son konustugum filipinli yilmaz bektas'in artik londra'da yasadigini soyledi o da ayri birsey.
  4. sene 2007 itibariyle efsanesi surmekte. filipinler'de, biri size adini sormadan, o benim yakinim olur denilmesi sart, yuzu olmayan kral.
  5. kendisi hakkında tek bildiğim yere yakın arabalarını evinin oto parkına park edemeyen biri olduğuydu.
    evimizin heme önüne park ettiği kırmızı ferrari f355 spider'ı görene kadar ben de tanımazdım
    sonra o spider giti yerine lamborghini diablo geldi bi aralar.
    neyse ki mercedes s 500, porsche cayenne gibi diğer güzide araçlarla girip çıkabiliyorlar artık otoparklarına.
  6. efendim yirmi senedir gözümü filipinlilerle açıp filipinlilerle kapattığım için, bu popüleriteyi, özellikle de guru'nun anısındaki (bkz: filipinler/@guru) prenslik hadisesini ilk ağızdan dinleyeyim dedim ki olay şöyleymiş; hayatını yılmaz bektaş ile başkent manila'da birleştiren ruffa gutierrez medya'ya bektaş'ı prens olarak tanıtıyor, daha doğrusu yılmaz bektaş'ın botan aşiretinin başı olması; x kişi'den y kişi'ye anlatıldıkça bu hali alıyor.
  7. kendisinin botan aşiretinin lideri olduğu da yine kendisine ait bir site tarafından dile getirilmektedir ki, bildiğim kadarıyla botan aşiretinin lideri yılmaz bektaş değil de, alakasız (başka bir ilden en azından, soyadlar da tutmuyor) biridir. nerede kaldı prenslik.
  8. bundan iki yıl evvel iş için gittiğim kocaelinin derince limanında geminin birinden boşaltma yapmaktaydım. yanıma sonradan filipinli olduğunu öğrendiğim bir gemici (bildiğin işçi) geldi. kısa bir hoş beşten sonra yılmaz bektaş'ı tanıyıp tanımadığımı sordu. ilk önce idari bir iş için liman memurlarından birini kastettiğini sandım. limanda bu isimli bir puantör olup olmadığını düşünürken bana ülkesinde bir güzellik kraliçesiyle evli olduğunu söyleyince iyice dumur oldum. jeton sonradan düştü. bu şahsı ben tanımıyorum ama filipinlerde magazin starı olmuş. üstü başı yağ içinde, ömrü denizlerde geçen bir işçi bile adamı merak eder hale gelmiş.

bizim sosyetiklerin yurtdışından bir eş dost, sevgili getirip sanki çok önemli biriymiş gibi çevresine servis etmesi durumu, magazinin yaşandığı heryerde mevcut sanırım.

yılmaz bektaş: filipinler de ülkesinden çok daha fazla tanınan kişi.

yılmaz bektaş hakkında bilgi verin