şükela:  tümü | bugün
  • edit: akrabaları geldi kaçın.

heval edition: oha ırkçı da olduk, iki satır yazı yazamayan adam da olduk, ülkücü de olduk..

yıllardır düşünüyorum hala inanamıyorum.

ulan piramitler gibi uzaylılar mı yardım etti acaba? yılmaz erdoğan teknolojisi ile böyle bir filmin yapılması hala mümkün değil taa o zamanlar nasıl yapmışlar yav.

yoksa hazreti süleyman gibi cinler mi çalıştı emrinde?

bu adam amcasının oğluna "ciyyuuuvvv" dedirterek insanları güldürmeye çalıştı bi ara ya.

ilginç..
  • yılmaz erdoğan'ın one shot gun olmasından mütevellittir. kendisi yıllarca biriktirdiği bütün malzemeyi vizontele'ye kanalize ederek (bu arada filmin asıl yönetmeni ömer faruk sorak'tır), bu filmi böylesine güzel hale getirebilmiştir. ondan sonra çektiği filmlerde, yaptığı işlerde pek bi numara yok. belki vizontele tuuba biraz ucundan sıyırmıştır. bu arada nbc ile yaptığı bir zamanlar anadolu'da filmini sadece aktör olarak yer aldığından ötürü saymıyorum doğal olarak.
  • (bkz: şaka maka diye başlayan başlıklar)

edit: başlık değişince anlamsızlaşıp şey gibi ortada kalan entryler.
  • yılmaz erdoğan güzellemesi yapmamı bekliyorsanız çok beklersiniz. diyerek geçebileceğim tespitimsi.
    bir çok şey yaptı ve açıkça söyledi "beni siz yaratmadınız." özgün ve popüler yapıtlara imza atan adam. fazla övmeyelim zira son zamanlarda yok gibi.
  • mustafa altıoklar gibi berbat bir yönetmen bunu yaptı.

(bkz: ağır roman)
  • sinan çetin gibi berbat bir yönetmen bunu yaptı.
    (bkz: çiçek abbas)
  • organize işler yılmaz eroğan'ın mı değil yoksa ekşici piçler onu da mı beğenmiyor kuşkularının sebebi başlık.
  • laf etmek için laf ettiğiniz adam. yılmaz erdoğan'ın çok güzel filmleri ve oyunları vardır. yanlış bilmiyorsam aşağıdaki bütün oyunları ve filmleri kendisi yönetmiştir.

vizontele
    vizontele tuuba
    organize işler
    kelebeğin rüyası
    ekşi elmalar
    neşeli hayat - pek beğenmesemde -
    sen hiç ateş böceği gördün mü?
    haybeden gerçeküstü aşk
    ve bence en önemlisi bana bir şeyhler oluyor
  • her sanatçı, yazar, yönetmen, ressam o bir tek eseri ortaya koymak için uğraşırken, ortaya diğerleri yan üründür.
    işin tuhafı hangisinin yan ürün, hangisinin misyonunu gerçekleştirmek üzere ortaya çıkan o dev eser olduğunu sanatçının kendisi de bilmez.
    zaman yerli yerine oturtur hepsini.
    yılmaz erdoğan da vizontele'yi çekmeye gelmiş demek ki.
  • yıllar evvel bir demet tiyatro'yu yazması bile başlı başına bir yapıttır.

90'ları bilenler ne demek istediğimi anlarlar. resmen tv'nin önünde pusuya yatardık lan.

tabii demet akbağ faktörü burada oldukça önemli.

kadın tek başına 4-5 farklı kişiyi oynuyordu ve oldukça başarılıydı.