şükela:  tümü | bugün
 • şu katil, kadına şiddet uygulayan, zorba ve kaba adamın güzellenmesinden artık bıktım. şöyle güzel adamdı, böyle iyi yönetmendi, bunun gibi oyuncu gelmedi, çirkin kral.
  sikeyim böyle devrimciliği. devrim zorbalığa karşı olur. zorbalar tarafından yapılmaz.

  kral ne arkadaş, ne demek kral. adam bir kişiyi sırf canı istedi diye öldürmüş, husumet dahi yok. sırf önüne çıkmış, silahını meskun alanda kullanamazsın demiş. gencecik bir hakim. hapse girmiş, hapisten kaçırılıp ülkeyi terketmiştir.
  sikeyim böyle devrimciliği. devrim zorbalığa karşı olur. zorbalar tarafından yapılmaz.

  hayat arkadaşını dövmüş, karakolluk olmuş. hala sırf solcu diye, "dağ" kafalı diye bunu savunan solcular var, başka bir gün konuşurken kadın haklarını savunacak iki yüzlü solcu arkadaşlar. biz hep sandık ki kadın cinayetleri, kadına şiddet son 17 yıldır hayatımıza girdi. bu adam kendi kadar ünlü olan hayat arkadaşına ne işkenceler etti... dövdü, başının üstüne şişe koyup nişan antrenmanı yaptı...
  sikeyim böyle devrimciliği. devrim zorbalığa karşı olur. zorbalar tarafından yapılmaz.

  filmlerinden birinde bir kadının vajinasına yılan sokarak işkence etmiştir. sonra tecavüze neden meyilli bir toplumuz diye düşünüyoruz. bu görüntüler her yaştan erkek tarafından televizyonda izlendi ulan, 12 yaşında izledim ben bunu ilk, cinselliğe ve kadına ilk bakışı bu olduğunu düşünsenize bir çocuğun?
  sikeyim böyle devrimciliği. devrim zorbalığa karşı olur. zorbalar tarafından yapılmaz.

  şişirilmiş sözde solcu devrimci kabadayının, eşkiyanın biridir bu adam. sizin romantik devrimci güzellemelerinizle şu adamı ülkede baş tacı yapıp psikopat ruhlu erkeklere malzeme vermenizi sikeyim.

  edit 01: film çekimi için bir atı vurmuş olmasını atlamışım. @half engineer half human hatırlattı sağolsun.

  edit 02: yılmaz güney'in kendisi için "ben de sınıf mücadelesini sürdüren bir adamım" diye yaptığı tanımlamayı alıntılayan bir arkadaş olmuş. yılmaz güney lüks içinde, dündar kılıç'ın kumarhanelerinden birisinin parasının kendisine ve işlerine sorgusuzca akıtılması ile çekmiştir çoğu filmini. hiç de öyle sınıf mücadelesi değildir hayatı, kumar parası, mafya dostluğudur. birkaç filminde canlandırdığı sahneler de direkt dündar kılıç'ın başından geçenlerdir.
 • sabittir. 2+2 den daha dogrudur. detayini yazan yazmis zaten, biz +1 diyelim.
 • doğru önerme. bizim insanımız böyle katilleri ve zorbaları yüceltmekte çok ustadır. babacığım adam, keyfine insanların kafasına cisim koydurup silahla ateş eden, tartıştığı kişiyi silahla vuran ve suçu kardeşine atan bir psikopatmış işte, sonra da siktir olup yurt dışına kaçmış. bu meczubu savunan da potansiyel psikopattır
 • iyi yönetmen eşittir iyi insan olmamalı. insani ve sanatsal yönü farklı algılanmalıdır. bunu hep karıştırıyoruz...
 • filmlerinin tümünde hâkim olan en baskın unsur şiddettir. kendisi de pekâla gangster, kabadayı, mafyatik rollere meyyal olmuştur ki, özel hayatında da bu tiplemlerinden bariz izler olduğu ve öykündüğü kişilik bakımından kavgacı, nobran, alikıran başkesen birisi olduğu bilinendir.

  bu tarzı, onu, sonunda eli kanlı bir katil de yapmış ve bir hakimin canına kıymasına gidecek yolun kapısını açmıştır.

  işte türk solu, senelerce bu adama romantik bir kahraman tanımlaması yapmış ve saygıda zerre kusur göstermeyerek kendisini sığdıracak bir yer bulamamıştır.

  katildir.
  katildir.
  katildir.

  eli kanlı bir katildir.
 • zorba kelime anlamı:
  1)gücüne güvenerek ve güç kullanarak başkalarının hakkını ele geçiren, halkı baskıyla yöneten (kimse).
  2) her zaman zora başvuran, zor kullanan kimse demek.

  yani "zorba katil" son derece çarpık bir anlam içerir. anlatım bozukluğu var. itiraz ediyorum. müsade isteyip mi öldürüyor diğer katiller!
 • zevk olsun diye sevgilisi nebahat çehre nin (aşkı memnu firdevs hanım) başının üstüne bardak koyup ateş etmişliği de vardır.

  not: bugün yaşasa idi azılı bir apocu olurdu.
 • iyi bir yönetmen diyenleri de gösteren olay olmuştur.

  he amk, akira kurosawa'dan daha iyi kompozisyonları, stanley kubrick'den daha yüce sinematografi içeren sahneleri vardı. gerilimi alfred hitchcock'dan, çatışma sahnelerini francis ford coppola'dan daha etkileyici yapardı.

  tam bir sinema dehasıydı. çocuklara sigara içirterek çektiği o muhteşem sahneler, ve doğum sırasında bebeğin annesinin amından kafasıyla çıkmasını göstermesiyle ne kadar büyük bir yönetmenlik dehasına sahip bir adanalı ayı yönetmendir kendisi.

  resim çizmeyi becerse hayao miyazaki'den de daha güzel animeler yapardı, ama eli silahlı bir delikanlı katil abimizdi.
 • -yılmaz güney sinemasını biraz anlatır mısınız?
  +yılmaz güney karısını döven, üzerine araba süren, yumurtalık savcısını çekip vuran kıro bir yönetmendir.
  -sinemayla ilgili çok açıklayıcı bilgiler oldu. teşekkür ederiz bay salak.
 • zorba değil de zorla demek daha mantıklı bir cevap olur.