*

şükela:  tümü | bugün
 • ahmet çakar tarafından yapılan vatan haini suçlaması karşısında kıvıran* yazar kişi...çakar efendinin "bir türk subayı nasıl bir geline* tecavüz eder, bunu söylemek vatan hainliğidir" mealindeki suçlamasını "onlar türk değil osmanlı subayı" gibi düzeysiz bir şekilde cevaplamış, "beni en iyi şerefli türk ordusu bilir" diyerek kıvırmaya devam etmiştir...
 • arabeskçilerin türkçe'nin ve türk müziğinin ırzına geçtiğini söylemiş entelektüel devlet bakanımız..
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  yilmaz karakoyunlu, istanbul
  istanbul - 1936, m.fikret, melek - ankara üniversitesi siyasal bilgiler
  fakültesi, abd university of georgia master, istanbul üniversitesi doktora
  - ingilizce - siyasi tarih dr. - iktisatçı, yazar - xx nci dönem istanbul
  milletvekili - devlet bakanı - evli, 2 çocuk.
 • efendim yalcin kucuk, hincal uluc ve yilmaz karakoyunlu siyasaldayken arkadaslarmis.* ikisinin de yazdiklarina gore okul zamanlarinda karakoyunluyu hukuk kitaplarindan ezberledigi cumlelerle konusmaya calisan bir adam olarak tanirlarmis. banker kastelli'nin de sag koluymus zamaninda. hatta zat-i muhteremin soyle bir cumle kurdugu da rivayet edilir, "pekistirme sanati, gerek yazida gerek konusmada her sifat kendini takip edenden daha hafif, kendine takaddum edenden daha agir nitelikler icerecek sekilde tertip edilebilirse, ancak o ifadelerde sifatlar silsilesi bir pekistirme meydana getirebilir."
 • değerli bir politikacı ve edebiyat adamı. takdire şayan... yakın türkiye gerçeklerini deşifre eden değerli şahıs...
 • salkım hanım'ın taneleri adlı güzide eseriyle yakın türkiye tarihinin kepazeliklerini gözler önüne seren yazar.
 • katildigi bir siyaset meydani programinda beni kirmis gecirmis kisidir. yilmaz karakoyunlu programda konusmakta birseyler anlatmaktadir, bu sirada donemin adalet bakani sevket kazan programa canli telefon baglintisi ile katilir. sevket kazan, yilmaz karakoyunlu'nun iddialarina cevap verirken surekli "sayin akkoyunlu" der. yilmaz karakoyunlu bir kac kere duzeltir sevket kazan'i. iki dakika sonra sevket kazan yine "sayin akkoyunlu" der.

  - sevket bey benim soyadim akkoyunlu degil, karakoyunlu. ben size sevket kazan yerine sevket kepce desem iyi mi?
 • salkım hanımın taneleri romanının film uyarlamasının başarılı oması üzerine güz sancısı romanınında film projesinin hazır olduğu söylenmekte idi.hatta yönetmen koltuğunda yine tomris giritlioğlu olacaktı sanıyorum.fakat seneler geçmiş olmasına rağmen hiçbir gelişme olmadı. 6-7 eylül olayları'nı anlatan bu romanın sinema versiyonunun planlanmasının çok yerinde bir karar olduğunu düşünmüştüm oysa ki.
 • önce insan'ın yazarı