• "aslolan hayattır
    bir akvaryumu yazmak,
    akvaryumda yasamaktan kolaydır
    bu yuzden her dize biraz eksik
    her siir biraz yalandır..."

dizeleriyle bi cok seyi ozetleyen sair-yazar
  • "toprak, ugrunda olen varsa utanmalidir" diyerek gonlumdeki yerini bir kez daha saglamlastirmis insandir. siirinde de dedigi gibi esmerdir ve cehennemin dibinde* dogmustur ...
  • "herkes kırılamaz,
    bazen ipince dal olmak gerekir
    kırılmak için...
    ama dünya kütüklerin..."

diyerek gönülleri fethetmiştir.
  • "şimdi ölsek; en fazla kahvede çaylar soğur." cümlesinin sahibi.
  • "gözlerinle gözlerime dokunuyorsun
    bir bilsen o an gözlerim oluyorsun
    kaçalım, beni gören sen sanacak..."

dizesiyle aşmışlığını ispatlayan şair.
  • bir imza gününde "sevilen bir şiirin şairiyle tanışmak, gölde yüzen bir kuğunun göğsünü yarıp ciğerine bakmak gibi bir şeydir" demiş insan...
    aynı gün liseli bir kızcağızın harçlığının miktarını sorduktan sonra "bak işte bu kızcağız benim kitabımın orjinalini niye alsın, git kızım korsan baskı al, bu devlete vergi gideceğine ben de kazanmayayayım daha iyi... onur akın 7 tane şiirimi kullandığı albümden 50 milyar aldı, bana 250 milyon verdi, ben de gittim onun mp3'ünü alıp yükledim bilgisayara..." diyerek hem liseli çıtırı madara etmiş hem de kafaları karıştırmış kişidir aynı zamanda.
    bir grup öğrencinin eve gel davetini kabul etmemesinden sonra "aramızda tartışmıştık eti mi yoksa yumurtayı mı tercih edecek diye, siz eti tercih ettiniz" serzenişine de "ikisi de hayvansal gıda sonuçta!" yanıtını vererek yarmıştır..
  • mayın hattı şiirinde

"kısa bir öyküdür hayat
    uğruna upuzun acılar çektiğimiz
    kısa bir türküdür
    bir kez daha söylemek için
    delirdiğimiz..."

deyip hayatı kısacık özetleyiveren...
  • bitmek ile gitmek arasındaki ince çizginin şairi...
    "...
    bitme! bak, içtim, yürüdüm,kederlendim
    denize girdim, üşüdüm, sana geldim

düş bitmeden sen bitme
    bitmeden sevgi gitme

bitme! bak, koştum, savruldum, hep örselendim
    cigara ziftlendim ille de seni sevdim
    uzaklarda öyle çok kederlendim

günler bitmeden bitme
    bitmeden hasret gitme

bu yangın geceler, bu intihar
    gidersen paramparça yüregimde ağıtlar
    bu dolunay gecenin göğsünü yarar
    benim göğsümde de sana geniş bir yer var

düş bitmeden sen bitme
    bitmeden sevgi gitme
    ..."
  • en çok "olsun! yirmi yıl seni özleyerek yaşlanmak da güzeldi... " dizelerini hatırladığım şair.
    ayrıca çok sıcak ve hoş sohbet bir insan.
  • sair olsun unlu olsun pek bi yakinlik gosteremem, zaten fuarlarda karsilasiyoruz, kitabi imzalatir tesekkurumu eder cekip giderim.

o gun farkli bisey yapayim dedim, yine bi fuar ortamı, basi tahminimden kalabalikti. "abi bi sicak cayimi icer misin ?" diye sordum. basim gozum ustune dedi. cayimizi icerken onun tabiriyle 9,5 soru sormusum. bir de siir okuduk beraber. kitaplari imzalatmayi unutmusum.
hesabın var mı? giriş yap