• 8 mayıs 2015 tarihli yazısı

--- spoiler ---

oruç tutanlar zindana atılırdı
    tayyip erdoğan’ın miting kürsülerine kur’an-ı kerim’le çıkmasına niye itiraz ediliyor, anlamak mümkün değil… halbuki ne güzel işte, hepimizi müslüman yapacak.

*

biliyorsunuz, akp’den önce bu memlekette müslümanlık yoktu.
    hepimiz patates dinindendik.
    bi tek tuğçe kazaz müslümandı.

*

cami yoktu.
    ahıra gider, ineğe tapardık.

*

hacca gitmek yasaktı… rahmetli dedem mesela, rio’ya karnavala gidiyorum ayaklarıyla evden çıkmış, vaziyeti çaktırmamak için, dönüşte medine uçağından samba yaparak inmişti.

*

kadınların hiçbiri başörtüsü takmıyordu. yemeni, tülbent, yazma gibi ecnebi kavramlar yoktu. akp’den önce ahalimiz sokakta bikiniyle dolaşıyordu. çarşıya pazara tek
    parça mayoyla gidenler “yobaz herhalde” diye yadırganırdı.

*

çocuklarımıza ludwig, alfredo, clara gibi isimler verirdik, öyle mehmet’tir ali’dir ayşe’dir filan, yoktu. ezan mezan bilinmezdi, duyulmuş şey değildi, bebeklerimizin kulağına arya okurduk.

*

sünnet olmazdık… ben kendi payıma, anca geçen sene, ümraniye belediyesinin toplu
    sünnet şöleninde kestirdim.

*

kurban bayramlarında boğa güreşine giderdik, ramazanlarda noel baba’nın elini öperdik, kandillerde balkabağının içine mum yakıp, cadılar bayramını kutlardık, annelerimiz aşure yapmazdı, amarettolu tiramisu yapılırdı, mübarek üç aylar dediğin, aralıkta yılbaşı, şubatta sevgililer günü, evlenince balayı’ydı.

*

imam hatip liseleri kapalıydı.
    illa din adamı olmak isteyen, heybeliada ruhban okuluna gidiyordu. türgev yurtları açılmamıştı, zavallı çocuklarımız manastırlarda barınıyordu. teog sınavına girenler, zorla aya nikola kilisesine kaydediliyordu.

*

hamdolsun ki akp geldi.

*

fena mı oldu?
    tek tük cinci-üfürükçü vardı ama…
    hiç bu kadar din tüccarımız yoktu!

--- spoiler ---
  • gece gece beyaz show da döktürmektedir.. gerçekten ağzına sağlık

--- spoiler ---

bugün çocukların eline 1500 tl lik cep telefonu verip onları 1000 tl maaş alan öğretmenlere teslim ediyoruz. sen bir telefona verdiğin parayı öğretmene veremiyorsan bu ülke gerizekalı kalmaya,okulsuz kalmaya mahkumdur.

--- spoiler ---

peşinen edit: kimse çıkıp milliyetçi duygularla v.s. saçma sapan tepkiler vermesin. elinizi vicdanınıza koyun ve tekrar tekrar okuyun. diline sağlık yılmaz özdil
  • kendisi yeni kanalında iki gündür "filenin sultanları ile abdullah öcalan'ın ilişkisini anlatacağım" diye reklam yapıyordu. bugün anlattı.

kendi anlatımı ile özet geçiyorum, kelimeler birebir aynı olmayabilir:

"abdullah öcalan yakalanmadan önce italya'ya kaçmıştı ve italyan hükümeti kendisini bir süre bir villada saklamıştı. bu dönemde türkiye'de çok büyük bir italyan boykotu başlamıştı. spagetti kelimesi bile neredeyse yasaktı. italya bu durum karşısında hemen apo'yu ülkeden uzaklaştırdı ve italyan devleti bu algıyı düzeltmek için bir pr kampanyası başlattı. hakan şükür'ü inter'e aldılar, fatih terim'i milan'a getirdiler, berlusconi bilal erdoğan'ın nikah şahitliğini yaptı, emine erdoğan'a bilezik hediye etti. italyan devletinin bu çabaları ile türkiye'de büyük bir italyan sempatisi oluştu. şimdi bakın kadın voleybol milli takımının teknik direktörü italyan."

evet hikaye bu kadar.

bunu "filenin sultanlarının abdullah öcalan'la ilişkisi" diye anlattı ciddi ciddi.

medyadan uzak kaldığı dönem biraz kafayı sıyırmış sanırım. uçmuş iyice.
  • 1936 aydın doğan doğdu.

1937

1938

1939

1940

1941

1942

1943

1944

1945

1946

1947

1948

1949

1950

1951

1952

1953

1954

1955

1956

1957

1958

1959

1960

1961

1962

1963

1964

1965

1966

1967

1968

1969

1970

1971

1972

1973

1974

1975

1976

1977

1978

1979

1980

1981

1982 yılmaz özdil, yeni asır gazetesi'nde çalışmaya başladı.

1983

1984

1985

1986

1987

1988

1989

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007 yılmaz özdil, sabah'tan ayrılıp aydın doğan'ın gazetesi hürriyet'e geçti.

2008 aydın doğan tekelleşmeye, yılmaz özdil popülizm yapmaya devam ediyor.

............... diyerek kişisel tarihini anlatabileceğimiz yazı yazan kişi. saçma mı? o zaman buyrun üstadın bugünkü yazısına:

http://www.hurriyet.com.tr/…arid=249&gid=61&sz=6822

editsel duygular:

12:36 bu entry'i girdim.

12:37

12: 38

12: 39

12: 40

12: 41

12: 42

12: 43

12: 44

12: 45

12: 46

12: 47

12: 48

12: 49

12: 50

12: 51

12: 52

12: 53

12: 54

12: 55

12: 56

12: 57

12: 58

12: 59

13: 00

13: 01

13: 02

13: 03

13:04

13: 05

13: 06 entry'im zamanın ötesine gönderildi. ah ah...
  • icerik
    olarak
    bilmiyorum...

* * *

ama
    fiziksel
    olarak
    bo$
    yazilar
    yaziyor...

* * *

maksat
    sayfa
    dolsun...
    degil mi?

* * *
  • saçmalamaktadır.

ata'nın gizli vasiyetnamesi'nde sanırım şöyle satırlar yoktur: "müdafa-i hukuk cemiyetlerini içtima ile inşa eylediğimiz cumhuriyet halk fırkası'na istikbalde riyaset edecek bir kişi, inkilâbımız mucibince mebus seçilecek bir hanımla hususi münasebete girerse istifaya icbar edilebilir. bu ahvalde kendisinden sonra riyaset makamında yer alacak zat, vazifeyi derhal şahsına tekrar tevdi etmezse kabrime ziyaretten memnudur"
  • --- spoiler ---

1970 kasımpaşa yok,
    1980 kasımpaşa yok,
    1990 kasımpaşa yok,
    2000 kasımpaşa yok,
    ----2002 kasımpaşalı iktidar-------
    2004 kasımpaşa üçüncü ligde,
    2005 kasımpaşa ikinci ligde,
    2006 kasımpaşa birinci ligde,
    2007 kasımpaşa süperligde’yse..

--- spoiler ---

kasımpaşanın bu başarısının kendiliğinden olduğunu düşünecek kadar sığ * sözlük yazarlarının olduğunu bize göstermiş köşe yazarıdır.

zöge: tamam bir allah kuruşu katkısı olmayabilir *
  • uğur dündar muhabbetini (henüz) bilmiyorum ama ismail saymaz'a gıcığı ismail saymaz'ın sputnik'te, akif beki ve yavuz oğhan'la beraber söylemesi bizden'de bilmem kaç bin liraya satılan atatürk kitabıyla ağır maytap geçmesiyle başlar. dalga geçtikleri kitabın içeriği filan değil, kitabın 1981 adet basılıp, daha çıkmadan misli fiyatına karaborsaya filan düşmesi, sınırlı basım kitabın bir nüshasının kırmızı kedi'de "cam fanusta" ziyarete açılmasıydı. programda konuyu ata sevgisinin dibine kadar istismarı olarak değerlendirdiler ve bence haklıydılar. yayın devam ederken yılmaz özdil ismail saymaz'a "öyle değil ismail'cim" diye mesaj atmıştı, ismail saymaz da mesajı yayında okumuştu. sonra maytap kaldığı yerden devam etmişti. daha sonra yılmaz özdil kendi gazetesinde bile vaktiyle akp'de bilmem ne yapmış biriyle biriyle (akif beki) bir olup atatürk'ü anlatma çabasıyla alay eden birinin çalıştığını filan söyledi mi yazdı mı ne etti.

abdülhamid'in hatıratı diye palavra, evet kitap düpedüz palavradır, bi kitabı kaynakçaya koyduğunu gördüğümde ben de ağır maytap geçmiştim. sen bu kadar iddialı kitap yaz, kaynak diye koyduğun kitabın uyduruk olduğundan bihaber ol. kullandığı kaynak palavra olunca ben yazdığı kitabın nesini nasıl ciddiye alayım?

bi de memleketin atatürkçülük ruhsatı tedarikçisi gibi davranmasından hiç hoşlanmıyorum. sadece onun onayladıkları ata'yı sevebilir gibi davranıyor sürekli.
  • sanırım bu haftaki yazısını nihayet excelle yazmış.

yaz kutuya 1960, kutunun sağ altından tut çek 2010'a kadar, bitti gitti işte. enter tuşuna bile basmamış yani, o derece...
  • ukrayna yazık etti ukrayna’ya başlıklı, 26 şubat 2022 tarihli yazısında alenen yalan söyleyen köşe yazarı.

yılmaz özdil’in iddiasına göre nisan 2019’da stadyumda tv tartışması düzenlenmiş, tribünler dolmuş, rakibi poroshenko gelmiş ama zelenskiy gelmemiş.

bu katmerli yalanı basit bir youtube araması ile çürütmek mümkün.

buyrun, işte o tartışma ve zelenskiy ile rakibi poroshenko’nun stadyum tartışması;

https://www.youtube.com/watch?v=t_ucv0m0gwi

birazcık utanma duygusu diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap