2314 entry daha
  • yılmaz başkan, bugünkü macerasında şike soruşturmasını eleştirmek için "...menajerlik sorularının çalınması ve yandaşlara verilmesi suçsa... kpss soruları çalınıp, yandaşlara verilmedi mi?" gibi bir cümle kurmuş. teknik açıdan cümle kurabilmesi nedeniyle bu seferlik 4,5'tan 5 çalıştı benden. (10'luk sistem len, 90'lı bebeler!)
  • bir nevi tutanak olsun, kayıtlara geçsin:

"kritik maç yapıcaz. kendi takımında bize karşı forma giyme, biz seni bizim takıma transfer edicez” demek şikeyse... altyapısından yetiştiği kendi takımı chp’de forma giyeceğine, gidip akp’de forma giyen “sol”açık ertuğrul günay, bir nevi emenike değil midir?"

cümlelerini kurabilecek bilinç seviyesindeki bu insanı ayarmatör olarak görenler, kendisinin gündeme dair nüktedan ve yerinde tespitler yaptığını düşünenler var. varlar yani. ontolojik ontolojik varlar. çok varlar.
  • sap nedir, saman nedir konusunda fikir sahibi olması için daha çok somun(!) yemesi gereken şahıs.

kendisi yazarsa, sakız paketi için mani yazanlar dünya şairidir.
  • bugünkü yazısında

*
    ayrıca...
    *

şeklinde bir paragrafa yer vermiş insan..
    biraz daha özen abi be..
  • bu arada kendisinin ısrarla şükrü saracoğlu'nu savunduğunu ve yücelttiğini belirtmek isterim. hı hı, varlık vergisini çıkartan şükrü saracoğlu. hani mevkiisini kullanmak suretiyle fenerbahçe'ye onca "kıyak" geçen şükrü saracoğlu. ismet inönü'nün deyimiyle şükrü beyefendi. hah, o işte.
  • samsun emniyet müdürünün tayini hakkinda" kendisini tanimam etmem" diye baslayan yazisinin ilerleyen cümlelerinde ayni emniyet müdürürün "vatansever, görevine bagli, dürüst bir emniyet mensubu" oldugundan dem vurmasiyla 6. hislerinin ne kadar kuvvetli oldugunu ögrenme sansi buldugum yazar.
  • hergun kendisini okuyan kendisi gibi kucuk yilmaz ozdillere gaz ustune gaz verip . kucuk yilmazlarin aaaaaaaghhhgh ayari verdi yine diye orgazm olmalarina neden olan.zamaninda yendikmilan dingiltere gibi mansetler atmis olan star gazetesinin hurriyete ve toplumunuza hediyesi. yilda bir kac kezde duzenli olarak izmirlilere gaz verir (ki ben karşıyakalıyım) izmirliyiz salagiz sehri bok goturuyo ama arizayiz 22.yuzyıla girecegiz halaa cekirdege cidem deriz ataturk'un secmis oldugu istanbul lehcesini kullanmayiz.. aaaaggghh yine ayari verdi. bu nedir yaa. bu millet ne cektiyse boyle birbirine gaz veren gazmanlar yuzunden cekti. gazla anca gotun tavan yapar ne bir adım ilerlersin ne cag atlarsın. hangi japon hangi alman boyle bir yazarıyla ovunur ki.adamlar tum dunyaya en kaliteli malı satıp 1 trilyon dolar cari fazla veriyor bununla bile ovunmuyorlar. ama biz arızalarımızla gurur duyarız. ustelik bunun muritleride toplumun en ust seviyesi oldugunu soyleyen bir cobanla benim oyum nasıl oluurrr, ıyyk diyen kalbur ustu kesimdir.en ust seviyesine yılmaz özdil hitap ediyorsa. ben dagda tütününü saran yılların kırıkşıklıgını yuzune kazımış cobanın ikram edecegi bir cayı icip onun bilgeliginden faydalanmayı yeğlerim.
  • kendisinin yazdıklarına şaşırmıyorum da yazdığı yazıları beğenenlere ağzım açık şekilde hayret ediyorum.
  • sevgili sözlükçüler, sizin yüzünüzden bugünkü yazısını okumaya başladım. dakika bir gol bir, dürüstlük timsali diye şükrü saraçoğlu'nu yazmış. reva mı bu işkence bana? rica edicem "yılmaz özdil negzel ayar vermiş" diye insanları umutlandırmayın....
  • kendisi japonca yazdığı için anlaşılmayan yazar. (bkz: yazıyı soldan sağa yerine yukardan aşağıya yazmak)
5747 entry daha
hesabın var mı? giriş yap