şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şimdi size örnek bir yılmaz özdil yazısı şablonu hazırlayacağım:

  başladı.

  "1970'te x oldu."
  "1980'de y oldu."
  "1990'da z oldu."

  o zaman neymiş? demek ki 2020'de de bızzz olacakmış.

  bitti.

  yılmaz özdil ya da kendi kendini ifade ettiği biçimiyle, yozdil, kendi fikri olmayan, dolayısıyla da bunu dile getirmek yerine ömrünü kopyala-yapıştır yaparak geçiren bir sözde yazardır.

  bu elemanı, "yazar" diye okuyanların da "yazar"dan ve "okumak"tan anladıkları işte bu kadardır.
 • 70 - 80 - 90 diye yazdıklarınıza araştırmacı gazetecilik diyoruz maalesef türkiye de kalmadığından garibinize gidiyor, tahammülünüz yok ..

  sana ne kardeşim benim hoşuma gidiyor bazı ipnelerin geçmişte ne yaptıklarını bilmek ve dansözlük günlerini değerlendirmek, size giren çıkan mı var.

  eşşekler adam oldu siz hala olamadınız amk.
 • klasik bir klavye delikanlisi beyani.

  yilmaz ozdil yazar midir? yazardir. (gerceklerden bahsediyoruz, kisisel begenilerle ilgili degil bu kisim)
  yayinlanmis kitaplari vardir, duzenli olarak yillardir gazetelerde kose yazarligi yapmaktadir.

  dolayisiyla, literature katkisi, otoriter anlamda soz sahibi olmasi, donanimi, bilgi birikimi konusunda hakkinda bilgi bulunmayan biri tarafindan yazarligi sorgulanamaz.

  baslik eger "yilmaz ozdil'i iyi yazar zannetmek" seklinde olsaydi, bu basligi acanin fikirlerini okur, anlamaya calisirdik.

  sagolsun basligi acan arkadasimiz farkinda olmadan guzel bir sorunu gundeme getirmis oldu: ulkece ihtiyacimiz liyakat ve had bilme.
 • kimi insan yazarken özgürleşir; cümleleri kuşlar gibi kanat çırpar. ama konuşurken sözcükleri pranga vurulmuş gibidir. özdil tam da böyle bir insan. youtube'da videolarını izlemek için hız x1,5 yapmak gerekiyor resmen. bu açıdan yılmaz özdil yazardır. uydur kaydır bir yazar değil hem de; müthiş bir arşivi vardır; bugünkü bir olayı yakın geçmişte çoğumuzun bilmediği bir başka çarpıcı olaya bağlar; daha da güzeli kontrast yaratır. bu bir yazarlık yeteneğidir.

  özdil'in her dediğine katıldığım söylenemez. çoğu zaman aşırı patriyotik refleks gösterir; faşist röfleli yazıları da az sayılmaz. ancak yazarlığına ve gazeteciliğine laf eden çarpılır.
 • ozdil sayesinde bugun de bir trolu engelledik cok sukur.
 • biz ona adam diyoruz gerçekleri söylediği icin.
 • o yazar değil dediğiniz adam, türkiye gerçeklerini yüzünüze tarih vererek vuruyor. birileri gibi boş atarım belki dolu tutar diye totosundan sallamıyor. e haliyle bu durum birilerini çok rahatsız ediyor.

  ayrıca belli ki yazar bugünkü yazısını okumuş ve kudurmuş.

  hoştt diyoruz.
 • "bana satılmış bir medya ver, sana cahil bir toplum sunayım.*"
  sözünün vücut bulmuş olduğu günümüz türkiye'sinde, gerçekleri duyurmaya çalışan bir sestir yılmaz özdil ve "yazı"ları.
  keşke tüm medya patronları ve basın mensupları da aynı cesareti gösterebilseydi.