şükela:  tümü | bugün
2169 entry daha
  • dün tüyap kitap fuarında cem yılmaz'ın ağabeyi `can yılmaz 'ın esprileri arasında imzalı kitabını aldığım baya bir sürede muhabbet etme imkanı bulduğum sempatik ,babacan teknik direktör.

hocam benim kitabı imzalarken yan masada oturan can yılmaz '' hocam yine attın boş mukaveleye imzayı '' diye bir espri patlattı.

fb ile ilgili durumunu sordum, istiyoruz ama bakacağız dedi gülümseyerek. hocam dedim ben bir gs'li olarak sizin adınıza sevinir kendi adımıza üzülürüm dedim. adamlar 10 dakika hücum futbolu oynadıkları her takıma gol atıyorlar siz onları en az 70-80 dakika hücum oynatırsınız önünüze gelene üş beş atarsınız dedim,çok güldü hoca. kasımpaşa'ya ,elazığspor'a ne kadar iyi futbol oynattığını belirttim sevindi haliyle. türkiye'de biraz sistemsel sıkıntıların ikili ilişkilerin ne kadar olumsuz etkileri olduğuna yabancı hayranlığına yerli hocalara yeterli sürelerde imkanlar verilmediğinden bahsetti.

mesleğimi işimi hayatımdan ne kadar memnun olduğumu sordu onlarla ilgili de bir iki şey söyledi ve sağ olsun kitabı çok güzel sözlerle imzaladı bir kaç da foto çektik karşılıklı başarılar ve mutluluklar diledik.

kitabının bir kısmını metrobüste tamamını da evde bir gecede okudum. hoca meslek hayatı boyunca gerçekten birçok zorlukla mücadele etmiş ama bütün mücadelesi boyunca onurlu ve dik durmuş. o medyaya yansıtan bazı komik görüntülerin öncesinde neler olduğu özellikle rahmetli ilhan cavcav'ın hocayı ne kadar zorladığı ve özellikle bilinçsiz futbol yöneticilerinin ego ve kompleksleriyle takımları nasıl batırdıklarını görmeniz açısından da oldukça dramatik bir kitap olmuş.