şükela:  tümü | bugün soru sor
 • toz kondurmadığı o futbolcular daha 8-9 ay önce prim için birbirlerini ve milli takımı yiyorlardı.
  hatırlatayım dedim. bu maçı kaybetmemizde futbolcular daha az kusurlu gibi görünse de olayın bu maça kadar bu şekilde gelmesinde en önemli suçlu futbolculardır.
 • futbolculara laf edemezmişiz. kulübünde yardırıp milli takımda önüne atılan topa koşmayan eşekleri ne yapacağız, prim kavgası yapanları ne yapacağız, oyundan çıkarken sırıtanları ne yapacağız
 • altyapıdan oyuncu yetişmiyor demiş, ne kadar da dobraymış... bunu söylemeyen mi var türkiye’de? yabancı sayısını eleştirirken yabancı sınırının olmaması nasıl savunulabilir, anlayan beri gelsin. baktı ince ince işlerken ayarı kaçırdı, deşifre oldu, ben yabancı serbestisine bir şey demiyorum ayaklarına yattı. sistem kötüymüş, hadi ya... desene türk futbolcusunun zihniyeti de en az sistem kadar çamur, sistem uzun vadede düzelir ama kısa vadede, yabancıya sınır koymak türk futbolunu kamu iktisadi teşekkülüne dönüştürmektir diye. futbolcuların hiçbir suçu yokmuş. bunu diyen adamın haysiyeti yoktur be, bir senaryonun figüranıdır.

  ekleme: yabancı sınırına karşı olan herkes galatasaraylı değildir. azıcık türk futbolunun iyiliğini düşünen, azıcık müşterisi olduğu endüstriden kalite bekleyen insanlar aynı tarafta. sen bu insanları galatasaray-fenerbahçe-beşiktaş parantezine kapatıyorsun, türk futbolunda rekabet ve kalite isteyen ben düz ve fanatik adamın teki oluyorum, iyiymiş.

  süper lig’e çıktığımızda yılmaz vural ile yolları ayırdık diye sosyal medya duygu anaforu timi tarafından mahkum edilmiştik. o zaman da bu başlığa yazmıştım, şimdi tekrar edeyim: göztepe süper lig’e çıksa da çıkmasa da yılmaz vural ile yolları ayıracaktı, önceden verilmişti bu karar, neden olduğu da ortada.

  (bkz: mahalleminizin takımı)
  (bkz: göztepe)
 • yalnız olur da lucescu gönderilir de teklif gelirse diye oyuncularla arayı bozmamak için "bu akşam bu çocuklara denilecek hiçbir şey yok" diyor..

  çakal ya :)
 • oğuzhan’ı eleştirdi diye beşiktaşlıların
  yabancı sınırı dedi diye galatasaraylıların hışmına uğrayan teknik direktör.

  fanatizminizde boğulun. rezil, rüsva ve kepaze olun sonuna kadar hak ediyorsunuz.

  ne dedi adam tek cümle. iş ahlakı dedi iş ahlakı.
  daha taraftarda ahlak yok ki futbolcusunda olsun. doğru diyor adam 20 yaşındaki futbolcuya milyon euro verip ahlak veremeyen bu düzenin suçu bu.

  fanatizm ve holiganizmin bataklığında taraftarlarıyla, siyasetin bataklığında futbol yöneticileriyle, ahlaksızlık (iş) bataklığında oyuncu ve teknik direktörleriyle bu ülkeden zaten bir bok olmaz.
 • adamdır. çok bilgilidir. çok samimidir. kıymeti bilinmiyordur.
 • e evet, o çocuklara kimse bir şey diyemez.

  denilecek kişi, prim savaşı çıkınca hepsinin kellesini kesmeyen yönetim.
  denilecek kişi, kulübünde top oynayan tipleri milli takıma ısındıramayan yönetim
  denilecek kişi, yabancı sınırı gelecek diye iyice göt yaymalarının önünü açan yönetim
  denilecek kişi, bunlara aslan kaplan muamelesi yapıp götünü kaldıran halk

  ve evet, alt yapıdan topçu gelmediğini hepimiz söylüyoruz, ama bunu aktif olarak hala futbol yöneticiliği yapan kimse söyleyemiyordu. hangi teknik direktörün götü yer "bok gibi alt yapı sistemi var, yöneteceğiniz kulüpleri, zihniyetinizi sikeyim" demeye.
 • bundan daha kotu olamazdi zaten en azindan paramiz kendi ulkemizde kalirdi.
 • ne çok seveni varmış özellikle de sözlükte. bu adam 30 yıldır futbol piyasasında, çıkardığı bir futbolcu ya da başarı adına cv. sine yazılacak ne yapmış? ulan ben böyle boş boş konuşsam bir yerde haklı sayılırım profosyonel işim değil. senin işin futbol. milyon takımda çalıştın, hepsinden kovuldun. madem çok biliyorsun git bir altyapı okulu kur fark yarat birkaç oyuncu çıkar sonra gel konuş, eleştir.

  tam ülkenin tarifi olan adam. yaptığı hiçbirşey yok ama tonla para kazanıp başarısızlık konusunda da eleştirme konusunda en önde bayrak taşıyan tip.
 • 6 ekim 2017 türkiye izlanda maçı'nda ara ara korkusuzca konuşsa da bir zaman sonra kafa açmıştır. ülkede neden genç oyuncular çıkmıyor diye bir serzenişte bulundu hatta.
  kardeşim eğitim sistemin zaten rezalet, kafaya göre sınav değişiklikleri, olmak istenilen kişi ile test edilme şeklin komedi. eğitim bakanlıkları ile spor bakanlıkları koordineli çalışmıyor, altyapılarda hangi çocuğun babası doktor, polis, hakim, savcı, avukat ya da envai çeşit kalburüstü mesleğe sahipse o öncelik görüyor sonra neden oyuncu çıkmıyor diye dizimizi dövüyoruz. öğrenciye günde 8 saat, 11 saat ders yüklüyorsunuz spora ayıracak vakti olmuyor, hadi oldu diyelim günlük fiziksel, zihinsel yorgunlukla ne kadar verim alacaksın o da ayrı bir soru işareti.
  her şeyi geçiyorum mevcut türk futbolcu olarak türkiye'nin en kariyerli futbolcusu siyasete bulaşıyor, türkiye'nin ekonomisinin harika olduğundan filan bahsediyor.
  kendine yediremeyip takım içinde grup kurup hoca yollamaya çalışan sözde futbol ağabeylerimiz var. bu ülkeden cengiz ünder çıkıyor, yusuf yazıcı çıkıyor, dışarıda yetişmesine rağmen bizim çocuğumuz olan emre mor var ama sadece bu kadar. * koskoca nüfusu olan ülkeden çıkan yeteneklerimiz bunlar. mental olarak da bitik bir kimliğimiz var. 17 yaşında yeteneği ortaya çıkıyor oyuncunun, 20 yaşında altına lüks ev, lüks araba veriliyor şu gece kulübü senin bu gece kulübü benim gününü gün ediyor ondan sonra maçta neden performansı düşük diye spor kanallarında saatlerce geyiği yapılıyor. anlatmayın abi boş yere. +20 milyon çocuk nüfusuna sahip ülkenin milli takımında oynayan kokuşmuş oyunculara bak. aç bak medyayı bir tane bile futbol başarısıyla övülen kariyerli oyuncumuz yok. ya adamlık dersi veriyoruz, ya gittiğimiz her kulüpte gürültü çıkartıp dayak yiyoruz, ya da yeniçeri ekibi kurup hoca yolluyoruz.
  ulan takımdaki yabancı oyuncuyu nasıl keserim diye değil, kuralı nasıl değiştiririz diye çaba gösteriyoruz. şaka gibi.