şükela:  tümü | bugün
 • adam televizyonda çok net söyledi.

  "çalıştığım kulüplerde siyasi ve ticari amaçlar dışında bir tane bile sadece sportif amaçla yöneticilik yapan görmedim." dedi.

  işte sorun bu. tek cümleyle özetledi.
 • izlanda maçının yıldızıydı.
 • toz kondurmadığı o futbolcular daha 8-9 ay önce prim için birbirlerini ve milli takımı yiyorlardı.
  hatırlatayım dedim. bu maçı kaybetmemizde futbolcular daha az kusurlu gibi görünse de olayın bu maça kadar bu şekilde gelmesinde en önemli suçlu futbolculardır.
 • futbolculara laf edemezmişiz. kulübünde yardırıp milli takımda önüne atılan topa koşmayan eşekleri ne yapacağız, prim kavgası yapanları ne yapacağız, oyundan çıkarken sırıtanları ne yapacağız
 • altyapıdan oyuncu yetişmiyor demiş, ne kadar da dobraymış... bunu söylemeyen mi var türkiye’de? yabancı sayısını eleştirirken yabancı sınırının olmaması nasıl savunulabilir, anlayan beri gelsin. baktı ince ince işlerken ayarı kaçırdı, deşifre oldu, ben yabancı serbestisine bir şey demiyorum ayaklarına yattı. sistem kötüymüş, hadi ya... desene türk futbolcusunun zihniyeti de en az sistem kadar çamur, sistem uzun vadede düzelir ama kısa vadede, yabancıya sınır koymak türk futbolunu kamu iktisadi teşekkülüne dönüştürmektir diye. futbolcuların hiçbir suçu yokmuş. bunu diyen adamın haysiyeti yoktur be, bir senaryonun figüranıdır.

  ekleme: yabancı sınırına karşı olan herkes galatasaraylı değildir. azıcık türk futbolunun iyiliğini düşünen, azıcık müşterisi olduğu endüstriden kalite bekleyen insanlar aynı tarafta. sen bu insanları galatasaray-fenerbahçe-beşiktaş parantezine kapatıyorsun, türk futbolunda rekabet ve kalite isteyen ben düz ve fanatik adamın teki oluyorum, iyiymiş.

  süper lig’e çıktığımızda yılmaz vural ile yolları ayırdık diye sosyal medya duygu anaforu timi tarafından mahkum edilmiştik. o zaman da bu başlığa yazmıştım, şimdi tekrar edeyim: göztepe süper lig’e çıksa da çıkmasa da yılmaz vural ile yolları ayıracaktı, önceden verilmişti bu karar, neden olduğu da ortada.

  (bkz: mahalleminizin takımı)
  (bkz: göztepe)
 • yalnız olur da lucescu gönderilir de teklif gelirse diye oyuncularla arayı bozmamak için "bu akşam bu çocuklara denilecek hiçbir şey yok" diyor..

  çakal ya :)
 • oğuzhan’ı eleştirdi diye beşiktaşlıların
  yabancı sınırı dedi diye galatasaraylıların hışmına uğrayan teknik direktör.

  fanatizminizde boğulun. rezil, rüsva ve kepaze olun sonuna kadar hak ediyorsunuz.

  ne dedi adam tek cümle. iş ahlakı dedi iş ahlakı.
  daha taraftarda ahlak yok ki futbolcusunda olsun. doğru diyor adam 20 yaşındaki futbolcuya milyon euro verip ahlak veremeyen bu düzenin suçu bu.

  fanatizm ve holiganizmin bataklığında taraftarlarıyla, siyasetin bataklığında futbol yöneticileriyle, ahlaksızlık (iş) bataklığında oyuncu ve teknik direktörleriyle bu ülkeden zaten bir bok olmaz.
 • adamdır. çok bilgilidir. çok samimidir. kıymeti bilinmiyordur.
 • e evet, o çocuklara kimse bir şey diyemez.

  denilecek kişi, prim savaşı çıkınca hepsinin kellesini kesmeyen yönetim.
  denilecek kişi, kulübünde top oynayan tipleri milli takıma ısındıramayan yönetim
  denilecek kişi, yabancı sınırı gelecek diye iyice göt yaymalarının önünü açan yönetim
  denilecek kişi, bunlara aslan kaplan muamelesi yapıp götünü kaldıran halk

  ve evet, alt yapıdan topçu gelmediğini hepimiz söylüyoruz, ama bunu aktif olarak hala futbol yöneticiliği yapan kimse söyleyemiyordu. hangi teknik direktörün götü yer "bok gibi alt yapı sistemi var, yöneteceğiniz kulüpleri, zihniyetinizi sikeyim" demeye.
 • bundan daha kotu olamazdi zaten en azindan paramiz kendi ulkemizde kalirdi.