şükela:  tümü | bugün
 • 1952 yılında, emirdağ’da köy enstitülü bir öğretmenin çocuğu olarak dünyaya geldi. izmir’de başladığı ilk öğrenimini, ortaöğrenimle birlikte emirdağ’da tamamladı. lise öğrenimini tuzla piyade okulu’nda (istanbul) yaptı. 1971-1977 yılları arasında astsubay olarak çalıştı. kendi isteğiyle ordudan ayrıldı. bursa eğitim enstitüsü’nü bitirdi. türkçe ve edebiyat öğretmenliği yaptı, emekli oldu. edebiyat gündemi dergisinin yayın yönetmeliğini de yaptı. halen etikus ve senfoni yayınları’nın yayın yönetmeni ve sahibi..
  ürünleri; damar, varlık, eylül, yeni şiir, temmuz, çağdaş türk dili, türk dili dergisi, berfin, bahar, kitap gazetesi, cumhuriyet kitap, yaba edebiyat, damar, agora, evrensel kültür, edebiyat gündemi... gibi dergilerde yayınlandı.

  yayinlamiş eserleri:
  şiir :
  sevgimi sunuyorum sana, girişim yay. isparta,1985 (tükendi)
  hüzün yağmurları, 1. basım, dört eylül yay, sivas,1987 2. basım, toplumsal dönüşüm yay, ist,1996 (tükendi)
  öksüz ülkenin söylencesi, 1. basım, gerçek sanat yay, ist,1990. 2. basım, bumerang yayınevi, ist, 1998
  yaşamın hakkarisindeki militan, kora yayın, ist.1995 (tükendi)
  büyükler nerdesiniz, ulusal yay. ist. 1997. 2. basım etikus yay., ist. 2003
  cinnet ve cinayet, 1. basım, piya kitaplığı, ist.1997; 2. basım, bumerang yay., ist. 2002
  aşk da bitti, bumerang yay., ist. 2001 (tükendi)
  lav ve kül, etikus yay ., ist. ocak 2004.

  roman:
  yanlışlarımı geri istiyorum, etikus yay., ist. 2003

  anlatı :
  eskil fotoğrafların sesi, 1. basım, ulusal yay. ist.1997, 2. basım etikus yay., ist. 2002
  uçurum aşklar tiradı, bumerang yayınevi, ist. 1998 (t¸kendi)

  çocuk kitapları:
  güneş ülkesine uçuş, eğitim sen yay.1999; 2. basım, 1999 (tükendi)
  keloğlan ve cinler padişahı, engin yayıncılık, ist.1998
  sihirbaz şapkasını kaybetti, bu yayınevi, ist. 2000
  5 kitaptan oluşan okul öncesi seti, esin yayınevi, ist. 1998

  inceleme/ araştırma :
  mevlana, gün yayınları, ist. 2000 (toplam 5 baskı)
  hacı bektaşi veli, gün yayınları, ist. 2000 (toplam 7 baskı)
  öner yağcı “umuttan inada, bumerang yay, ist. 2002
  dadaloğlu, gün yayınları, basılıyor
  hayyam, gün yayınları, basılıyor
 • istiklal caddesi mis sokak üzerindeki bir kafeteryada, çay içip dostlarıyla muhabbet ederken görebileceğiniz yazar. ayrıca etikus yayınevi'nin de yayın yönetmenliğini yapıyor. (bkz: eskil fotografların sesi)
 • vefat etmiş.
 • çocuk kitapları, inceleme ve araştırma, roman - öykü ve şiir kitapları bulunan yazar.
  19 şubat 2013'te aramızdan ayrıldı.

  (bkz: mekanı cennet olsun)
 • 2008 yılında tanıştığım şiir ve edebiyat hocam. hayatımda gördüğüm en özgür insanlardan biriydi. alnında taşıdığı kurşun izi, hayatına anlam katan kadınları, kendisi gibi edebiyatçı olan oğluyla ilgili yazdığı bir yazı, daha bir sürü şey var aklımda. bir kitap yazmaya karar verip, yazdıklarımı ona göndermek için internete girdiğimde bedenen bizimle olmadığını öğrenmiştim. yıllarca yazdıklarımı ona göndermemiş olmak nasıl canımı sıkmıştı, beni nasıl boğmuştu anlatamam. oysa şimdi ne zaman bir şeyler yazacak olsam, her cümlemi düzeltiyor, "ulan yine gereksiz bir sürü kelime kullandın" diyor. iyi ki tanımışım seni be yılmaz hoca. varlığın seni sevenlerle, seni okuyanlara devam edecek.
 • kitaplığımı kurcalarken barek adlı bir kitap gördüm.. sonra yazar napıyo yaa acaba diye merak ettim, vefat etmiş sanırım allah rahmet eylesin. ben de bir anımı anlatayım,sene 2010. istanbulun bir semtinde belediyenin düzenlediği bir kitap fuarı var, bazı yazarlar falan da var. ben de bir kitap kurdu olaraktan gezinirken barek adlı bir roman ilişti gözüme. oradaki abiye "abi bu kitap güzel midir sence" diye sordum ve cevaptan adamın kitabın yazarı olduğunu anladım :) küçüktüm ufacıktım :)) her neyse sonra ben de salak gibi kalmayayım diye çocuk aklıyla adamın yazdığı kitabı beğenip beğenmediğini sorguluyorum :d heheheh her neyse sonra kitabı aldım, bir de imzalattım da. anılar zihnimde o kadar taze ki, 7 sene olmuş, sanki o fuara dün gitmişim. öldüğünü duyunca böyle bi kötü hissettim nedense bugün varsın sonra bi bakıyolar yok olmuşsun falan..madden bir kayboluş olsa da yine de değişik. ne bileyim....