şükela:  tümü | bugün soru sor
 • islami sermayeli bir holding daha, kombassan modeli baz alinmistir.
  (bkz: yimpas)
  (bkz: kombassan)
  (bkz: ihlas holding)
 • bünyesindeki şirketlerde ramazanda öğle yemeği çıkmayan, kadınların elini sıkmayan yşil sermaye holdingi. yeşil sermayenin kapitalist düzene girmesi onları mı liberalleştirir yoksa yılmaz erdoğana reklam yaptırarak bize yeşil sermaye ürünlerini sempatikleştirerek paramızı başka işler için de mi değerlendirir, onu allah bilir.
 • sahibi yolsuzluk ve dolandırıcılık suçlamasıyla interpol tarafından aranmasına rağmen birkaç gün önce bir cenazeye, akp li milletvekilleri ve iç işleri bakanı ile katılmasına rağmen hakkında hiç bir işlem yapılmayan holding.

  yasin el kadı'dan sonra uluslararası hukuku hiçe saydığımızın, işin ucunda yeşil paralar olduğunda ne interpol ne de birleşmiş milletleri tanıdığımızın başka bir göstergesi.

  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=202422
 • gurbet elde çalışıp, hak yolunda dünyalık yapmak isteyen dini bütün, cahil ve saf türk köylüsünü kandırarak 3 milyar doyçemarkı (avro'ya dönüştüğü zamanki parite ile yaklaşık 1,5 milyar avro) cukkalamış ticaret erbabı. ulan hangi birinize kızacağımı şaşırdım, parasını kaptırıp televizyona kefenle çıkan ve cehalette altın'a koşan saftirik vatandaşıma mı, dalavereci ticani tüccarlara mı, yıllarca vatandaşını gönderdiği ülkelere din hizmeti götür(e)meyerek inanç damarlarını din vampirlerinin sömürmesine çanak tutan devlet-i ali'ye mi? bu kadar para şimdi nerede? inek içti dağa mı kaçtı yahu? erbakan ölmeden bu paranın izi bulunmalı.
 • kurbanlarından yaşlı bir amcanın, üzerine bir kefen giyip, kanal kanal dolaşarak derdini anlatmaya çalıştığı islami holding.

  amcacık, önce, konuşmasının burhan altıntop'a benzerliğiyle dikkatimi çekti (#10409485), ister istemez güldüm. ne var ki, izledikçe canının ne kadar yandığını anladım. insan üzülüyor, allah yardım etsin: http://www.youtube.com/…?search_query=tayyip yimpas
 • küçük halamın eşi almanyada bunlara 100.000 euro üzerinde para kaptırmıştır. adamcağız felç geçirdi bunların yüzünden. eve ilk geldikleri günü anlatır hep. iki erkek içeri girer girmez "biz bir ikindi namazını kılalım" diyerek abdest alacak yer sormuşlar. dini gayet bütün olan bizimkilerin hemen kanı ısınmış bunları. şimdi öyle bi,r beddua ediyor ki eğer onda biri tutsa o adamların hayatta iflah olmamaları lazım.. yapanların yanına kar kalması ve hesabının sorulamaması asıl acı olan.
 • bddk tarafından onaylanmış, gerekli rasyoları yerine getirmiş bir katılım bankası ile karşılaştırılan holding.
  enteresan insanlarız, amca yimpaş'a para kaptırmış diye kuveyt türk'e sallamanın mantığını anlayamadım. birisi banka diğer holding. yani birisini kurmak için minimum 300 milyon tl sermaye ve bir o kadar madde de yeterlilik lazım. ama gel gör ki benim amcam ve onun hatıralarını yazan arkadaş detayına bakmadan, mevzuyu irdelemeden kafasına göre yorumlamış...
 • 1982 yılında kurulan yimpaş, türkiye'ye avm kültürünü, çok katlı mağazacılık sistemini getiren şirkettir.. günümüzde şehrinizde gördüğünüz 2000'li yillara kadar yapılan neredeyse tüm çok katlı marketler yimpaş'ın eski şubeleridir..
  adapazarı'ndaki yunus market, eskişehir'de sivrihisar caddesindeki 4 yıldızlı otelin yanı gibi.. o otel de eskiden yimpaş oteldi.. anemon otelden sonra şehirdeki en lüks otel yimpaş'ındı.. (4 yıldızlıydı)

  günümüzde bir markete yönetici olarak girdiğinizde size "bakın bunlar yeni teknoloji/sistemler/yöntemler, bunlari iyi ogrenin, türkiye'de ilk biz kullanıyoruz" diyerek öğrettikleri şeyleri yimpaş, 90'lı yıllarda kullanıyordu..

  en büyük olduğu dönemde ülkenin tüm dış borcunu ödeyebilecek güçte olduğu söylenirdi..

  1995 yılında çankırı'ya kurduğu aytaç et entegre tesisi 820,00 m2'lik bir alanı kapsamaktadır ki, günümüze kadar ülkemizde daha büyüğü yapılamamıştır.. ülkemizi bırakın, avrupa'da bile bu kadar büyük tesis bir kaç tane vardır..

  2000'li yıllarda yaşanan krizlerden dolayı ciddi zararlar görmüştür, yatırılan paraların aniden büyük miktarlarda çekilmesi sebebiyle ekonomik olarak yıpranmıştır, ama yatırımcıların güvenini kaybetmemek, ürkütmemek için paralarının çoğunu öyle zor zamanda bile vermiştir.. günümüzde aynısını çiftlik bank yapmaz mesela.. gurbetçimiz yurtdışından düşük faizle çektiği parayı yimpaşa %20 faizle yatırıyordu..

  yurtiçinden ve yurtdışından o kadar çok para geliyordu ki (hisseleri alımlarını kastediyorum), bu paraları sayamıyorlardı.. hava alanında içi külçe ve para dolu kuryeleri yakalanmıştır, hatta bu kuryenin aslında dursun uyar'ın kendisi olduğu, katakulli ile kendisinin yerine başka birini koydurttuğu söylenir..

  yimpaş'ı batıran sebepler, yanlış yatırımlar, yatırımların getirisini götürüsünü araştırmadan yapılması, gelen paraların kaydının doğru düzgün tutulmaması, yönetimde bulunan bazı kişilerin yaptıkları yanlış adımlar, dursun uyar'ın verdiği aşırı tavizler, hisselere verdikleri çok yüksek faizler, vs. vs.. bu liste böyle uzar gider.. allah'in unuttugu yerde aldiklari arsanin, arada araci kisiler sebebiyle 3-4 katina alip, dolandirildiklarini anlamalari fazla uzun surmustur..

  bu sektörde şöyle bir laf vardır, bu mağazacılık sektöründe 25 yıl ayakta kalırsan bu iş olmuştur, kolay kolay batmazsın.. yimpaş 23. yılında batmistir ve 2012 yilina kadar teker teker tum buyuk magazalarini kapatmistir..

  olan dursun uyar ile sirkete varini yogunu yatiran yerli ve gurbetci vatandasa olmustur..