şükela:  tümü | bugün
  • yakın bir zamanda -ki sonbahar başı gibi görünüyor- çıkacak olan sinem sal kitabı. şiir kitabı değil çünkü sinem şiir yazmıyor, acıyı kelimelere bölüyor.
  • merakla beklediğim kitap.
  • sinem sal'ın yeni yayımlanan şiir kitabıdır.

belki şairi için çok önemli olmayabilir ama d&r'ın yeni çıkan kitaplar rafında yüzü açık bir şekilde sergilenen, a.p.r.i.l. yayınları'ndan çıkmış bu kitabını görünce şaşırmayıp sevindim resmen.
  • 20 kelime ile yazılmış bir kitap.
  • anladigim kadariyla su siralar kaydedilen yeni ceylan ertem albumu. yine guzel guzel insanlarla calisiyor kendisi. bekliyoruz.
  • yasemin mori hater'ının ayrıca gücüne gidebilen ceylan ertem albümü.

konser bilet ücretlerini sanatçıdan çok, organizatör ve mekanın belirlediğini bilmemesi de cabası. yoksa öğrencilik gurbetimde ertem'in 20 liralık konserine de gitmişliğim var, memleketimde 45 lira baymışlığım da.

editleme: memleketimde 113 lira bayacağım konserine de hazırlanıyorum, evet (başındakileri pek sevmesem bile, mekanlarına* gideceğim ilk konser olsa da amin).
  • "bırakınca kendimi aşağıya arkamda kaldı kuşlar
    çakılırken yere, son sözümü dedim:
    geçtim sizi, içim rahat
    çember halinde ederlerken tam tepemde tavaf
    dedim başımın üstünde yeriniz var.
    kim anlattıysa bana bu masalı
    iyiler iyiye kavuşmadıkça
    inanmam artık."
  • ceylan'ın teşviklerine rağmen, fazla spoiler'ı verilmese sevineceğim albüm. sürprizi bozulmasın.

benzeri bir örnek olarak; kalben ve cihan mürtezaoğlu'nun bana göre en büyük dezavantajları, albümlerindeki parçaların çoğunu daha önce internette paylaşmış olmaları ki, albümlerinde yeni parçalarına fazla rastlayamadık.
  • bir hafta içinde itunes ve spotify gibi internet mecralarında dinlenebilecek ceylan ertem albümü. (ben cd'yi bekliyor olacağım tabi)

teaser'ı da şöyle vererek sol elleri saf tutturalım. (bu sefer cover yok, evet.)
  • olmayacak biliyorum ama (bkz: yine de amin), inancım kalmadı ama yine de amin demenin farklı versiyonda söylenişi yada devamı.
    amadan önceki söylenenlerin anlamını her zaman yitirmediğini görüyoruz.