• kibar olduğunuz anlaşılınca, karşıdaki insan bunu sizin zayıflığınız olarak algılıyor ne yazık ki.
  • kibarlık sizi öldürebilir. yine yaparsanız bunu hak edersiniz. bu çağda en son olacak şey kibarlıktır.
  • bazı insanlardan ne kadar nefret etsem de terbiyeli yetiştirilme tarzım nedeniyle hiç kaba olamıyorum.

bu durum beni bazen rahatsız etmesine rağmen kendim gibi davranmamak daha rahatsız edici.
  • başkası için değil kendiniz için olun. karşınızdakinin seviyesine düşmeyin. bazen insanın kendisini tutması zor olabiliyor. karşınızdaki hak ettiği halde ağzınızdan çıkacak her kötü sözün size yakışmayacağını düşünün ve sakinleşin. bu tür insanlar her zaman karşınıza çıkacaklardır , kendinizi bozmayın.
  • neden bilmiyorum, kibar olunca ezik olarak görülüyorsunuz çoğu zaman. mesela birisi istemediğim bir şey yapıyor ya da söylüyor daha kibarca uyardıktan sonra vazgeçenine rastlamadım. illaki ya sesini yükseltmek ya da laf sokmak gerekiyor. halbuki ne gerek var bunlara insan gibi uyarmışız işte. bazıları rencide olmak istiyor demek ki.
hesabın var mı? giriş yap