şükela:  tümü | bugün
 • nilufer'in, onno tunc'un yapimciligini ustlendigi ilk albumu. yeniden sev isimli sarkisiyla pek sik karistirilir. albumden cikan ilk hit olan sov yapma ortaligi epey sallamis; nilufer'in kah vakkorama gym'de sportif kiyafetler icinde kosturup, kah yakin plandan mikrofonu neredeyse agzina sokarak "ahh" demesiyle akillarda kalmistir.
 • hakan kursunun muzisyen olarak bulundugu nilufer albumu.
 • ben hep ayni cukura duserim demenin artistcesi.
 • doyumsuzluk nidası.
 • hakkında ne kadar az entry girilmiş olduğunu şaşırarak farkettiğim tüm zamanların en iyi türkçe sözlü pop albümlerinden biri.

  olması gereken lokomotif çıkış şarkısı kontenjanından olan şov yapma yı ve daha önce kayahan söylediği için olmasa da olurmuş beni anlamadın ya yı saymazsak albümde boş şarkı yoktur denilebilir.

  albümdeki şarkılar;
  şov yapma
  dokun bana
  yeniden sev
  haram geceler
  kavak yelleri
  aman
  her sevda yeni bir veda
  dokunsalar ağlarım
  beni anlamadın ya
  çarem benim

  şov yapma
  söz : aysel gürel
  müzik ve düzenleme : onno tunç

  sanırım aynı zamanlara rastlayan sezen aksunun şinanay şarkısın başarısına istinaden albüme koyulması düşünülmüş pek de ilgi çekici olmayan bir şarkıdır kanımca. lakin müziği onno tunça ait herhangi bir şarkıya burun kıvıramayacak bir ustalara saygı insanı olduğumuz için bu konu üzerinde fazlaca durmaya gerek yoktur.

  dokun bana
  söz :leyla tuna
  müzik ve düzenleme : onno tunç

  leyla tuna – onno tunç şarkılarından bir diğer güzel örnek. onno tunç'un sözlere uygun düzenlemesi ayrıca çok başarılıdır.

  yeniden sev
  söz :aysel gürel
  müzik ve düzenleme : onno tunç

  zamanında ali kırcalı atv ana habere onno tunç un bu şarkı vesilesiyle konuk olarak ağırlandığını hatırlarım. dışarıya şarkı ihracatımız konusunda bir ilk midir bilemiyorum ama o zamanlarda gayet de ünlü olan gipsy kings grubunun bu şarkının telif haklarını onno tunçtan aldığını öğrenmiştik kendi albümlerinde kullanılmak üzere. no vivire isimli bu şarkı grubun love and liberte albümlerinde yer alır.
  zaten şarkının gitar düzenlemeleri de gipsy king tarzına tam uyuşmaktadır.

  haram geceler
  söz ve müzik : adnan ergil
  düzenleme : onno tunç

  fazla söze gerek olmadan tüm zamanların en iyi slowlarından biri olduğu söylenebilir rahatlıkla. adnan ergil imzalı birçok şarkı da bu şarkı gibi kalitelidir. buraya bir ekleme yapalım. bu şarkı düzenlemesi ve yorumuyla evrendeki en mükemmel durumuna bu kadar yaklaşmışken, büyük bir cesaret örneği gösterip yorumlamaya çalışmış şarkıcılarımız da olmuştur. eh be arkadaşım, nilüfer söylemiş, onno abimiz yapmış üzerine deseni zaten. sen bırak girme artık o işlere değil mi ama. hiç bir mantıklı izahı olamadı bu çabaların benim gözümde.

  kavak yelleri
  söz : ülkü aker-nilüfer
  müzik ve düzenleme : buğra uğur

  genelde klavyeci olarak nilüfer konserlerinden ve albümlerinden tanıdığımız buğra uğur’un inanılmaz güzel bestesi. “içimde yılgın rüzgarların ayak sesleri, sen de daha yeni yeni kavak yelleri” diyen, iç acıtan sözleriyle, genç yaşımızda içimizde yılgın rüzgarları hissetmemizi sağlamış şarkıdır.

  aman
  söz ve müzik : kayahan
  düzenleme : iskender paydaş

  albümün hareketli şarkı kontenjanını bence en başarılı şekilde doldurmuş şarkıdır. adet olduğu üzere kayahan şarkılarına iskender paydaş düzenlemesi çok da güzel olmuştur.

  her sevda yeni bir veda
  söz : aysel gürel
  müzik ve düzenleme :onno tunç

  mükemmel bir keman introsuyla başlayan şarkı nilüferin buğulu sesiyle ve davul düzenlemeleriyle sanırım mükemmele çok yakın gibidir. nilüfer, “o son bakıştaki dumanlı gözler” derken arka planda yapılan düzenleme oyunu onno tunçun ustalığının başka leziz bir göstergesidir. akustik gitar da, onno tunç tarafından çalınmıştır.

  dokunsalar ağlarım
  söz müzik : adnan ergil
  düzenleme : onno tunç

  sözleriyle alıp götüren bir başka harika adnan ergil şarkısıdır.

  beni anlamadın ya
  söz müzik : kayahan
  düzenleme : iskender paydaş

  çarem benim
  söz müzik : şehrazat
  düzenleme : onno tunç

  albümde bu kadar hit slow varken belki de haliyle sıra kendisine gelememiş başka bir mükemmel şarkıdır. “sen sular gibi çarem benim, aşkı elinden içtiğim”

  albümden bir başka nokta da, perdesiz gitarlarda rastlanan erkan uğur şeklinde yazılmış ve büyük olasıkla erkan oğur olması gerektiğini düşündüğümüz müzisyen konusundaki ilginç durumdur. kasedinde gördüğüm bu ismin bir sadece kasede özgü bir matbaa hatasını olabileceği düşünürken daha sonra cd sinde de ismi aynı şekilde görünce "eh artık tek kusuru da bu olsun" dedirtmiştir.

  yorumu, şarkıları, düzenlemeleri, müzisyenleriyle türk popunun yüzakı albümlerinden biridir.
 • benim gibi albümü * hala bulamayıp meraklarından çatlayanlara:

  http://www.youtube.com/watch?v=hto6pcbyfwc
 • sezen aksu adli inanilmaz insanin o derinlerden gelen (bazi gerizekalilarin bitmis diye nitelendirdikleri) adeta kutsal sesiyle tekrar muthis bir anlam kazanmis guzelim sarki...
 • sezen aksu yorumunun, 2007 yazının şarkısı olacağı şimdiden kesin olan ipek gibi şarkı. çocukluğumda o ilk duyduğum anı hiç unutmam; bas melodisine kapılıp gitmiştim. hala da bildiğim en naif ancak büyüleyici bas melodilerindendir.
 • onno tunc sarkilari albumunde sezen aksunun,o hareketli muzigine bile meydan okuyacak kadar icten ve huzunlu seslendirdigi sarki.
 • onno tunç şarkıları adlı albümü almak için tek başına bile yeterli sebeptir. tabii ki diğer parçalara ve yorumlayanlara lafım yok sadece demek istediğim bu parça'nın sezen aksu yorumu müthiş olmuş tek kelime ile. o nasıl bir ses, o nasıl bir yorum...