şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cinli yonetmen zhang yimounun yonettigi, crouching tiger hidden dragon dan sonra cin sinemasinin dunyaya armagan ettigi en saglam film, denebilir.oscara aday olmasi da bekleniyomus.umarim turkiyede de gosterilir.ozellikle dovus sahneleri gorulmeye deger.
 • görüntülerinden şeçebildiğim kadarıyla' china trilogy siyle tiger and dragon arası; out of hk-martial art filmi. sinematografiye hizmet edecek oranda mantıklı bir plotla kotarılmışsa, gelmiş, geçmiş en iyi genre filmlerinden biri olabilir.
 • trailerini defalarca gormeme ragmen, bu sabah dikkatlice izledigimde oyuncular arasinda jet li'yi gorerek $ok ge¢irdigim, bu nedenle daha bi hevesle beklemeye ba$ladigim, soylentilere gore sinema tarihinin en pahali yapiti unvanini $imdiden alan bir "ba$yapit" adayi.
 • zhang yimou cekmisse guzeldir derdim, yetebilirdi. ama yetmiyor, goruntuler christopher doyle. o da yetmiyor, cunku kadro soyle: jet li, tony leung, maggie cheung, zhang ziyi. ay heyecandan entry giremiyorum dusununce. yillardir en heyecanla bekledigim film olacak bu herhalde. ay ay ay.
 • kaplan ve ejderhanın gölgesinde kalmayacağı iddia edilen, yabancı film dalında altın küreye de aday olan henüz görmeye nail olamadığım masalsı/destansı film.
 • coşmuş bir kaplan ve ejderha benzeri yine yerçekimine karşı gelen destansı dövüş sahneleriyle(suda yürüme,havada uçma vb) bezenmiş jet li filmi. daha çin bile kurulmamışken ileride çin seddini yaptıracak olan imparatora yapılan ya da yapılması düşünülen suikastlerin hikayesini anlatıyor. jet li ülkedeki 3 azılı suikastçiye ait savaş eşyalarını alarak ödülünü almak ve onları nasıl öldürdüğünü anlatmak için imparatorun huzuruna çıkar. imparatorun huzurunda ve destansı bir anlatım ile birlikte komplo teorisini aratmayan cinliklerle olaylar gelişir.
  (filmi izlemeden yargılamayı düşünenler için kaplan ve ejderhadan 2-3 kat daha hızlı bir tempoya sahip olduğu söylenebilir)
 • uzun aramalar sonucu kazaa'dan sonu¢ alamayinca imesh sayesinde divx'ini indirdigim halde seyretmeye kiyamadigim, sinemada izlemek i¢in sabirsizlandigim tarihin en pahali hong kong yapimi.*
 • simdi bir film düsünin ki hem uzak dogudan gelme karate filmi, hem görüntü yönetmeni en sevdiginiz filmlerin kiminde calismis bir insan, hem yönetmeni raise the red lantern gibi övgüden nereye gidecegini sasirmis yapitlarin akli basinda fikri yerinde süper yönetmeni olsun, hem oyuncu kadrosunda zhang zi yi ve jet li gibi güzelim starlar yaninda tony leung ve maggie cheung gibi ismini her duydugumuzda omuriliklerimizi titreten kalbimizin bam telini koparip kicimiza sokan (artik ifade bile edemiyorum istedigimi öyle gaza gelmis durumdayim) kisiler olsun ya daha ne olsun arkadasim getirin bana bu filmi!

  yüz yilin filmi, yasasin karate!
 • bir film düsünün ki hem karate filmi olsun hem ödüle adayliga doyamasin, bir film düsünün ki fragmanini izlediginizde "arada matrix 2 izler kendimi yatistiririm" diyerek matrix 2yi bile ekarte etsin sinema sever gaz insaninin gözünde; iste bu film o film!
 • tony leung ve maggie cheung* un, in the mood for love* daki asklarinin sessizligini bozduklari film. es degerde yurek parcalayici bir ask hikayesi soz konusu yine. filmin gorselligi, siirsel gorselligin zihnimizdeki taze tanimi olan dolls filmi ile ortusecek guzellikte. zhang yimou ya sapka cikardigimiz bu filmde, maggie cheung gozumuzde hepten olumsuzlesirken, tony leung uzun saclari ile multiple orgasm kivaminda.