şükela:  tümü | bugün
  • üniversite okumak çok önemli bir olaymış. yani hangi üniversitede okuduğun ve hangi bölümü bitirdiğin. bu senin hayatında bir dönüm noktası. o yüzden gerekirse 5 sene üniversite sınavına çalış ama iyi bir bölüm ve üniversite oku. askerlik senin bileceğin iş ama meslek sahibi olmadan gitme. sevdiğin bir işte çalış. çünkü bu hayatın en önemli kriteri. evlilik ??? bence sevdiğin ve de bir ömür sevebileceğin insanla evlen. bu da hayatın bir diğer önemli noktası. gerisi mi !!! teferruat...
  • onlu yaşlarda farkettiğin ve bilgi ya da tecrübe diye sarıldığın çoğu şeyin gerçek olmadığı.
    aynı duyguyu otuzlu yaşlarda da yaşayacaksın.
  • ortaokulda bir çocuktan çok hoşlanmıştım. biri gitmiş söylemiş. çocuk da “o çok beyaz bakınca midem bulanıyor çamaşır suyu gibi” demiş. bu durum bende tramva gibi bir şey yaratmış, tüm lise hayatımda yüzüme fondöten sürmeden asla dışarı çıkmamıştım. bu yüzden hep çok çirkin olduğumu düşünüyordum. üniversiteye geldim, bir erkek arkadaşım oldu, bana bunun erkeklerdeki uzun boy gibi iyi bir özellik olduğunu anlattı. gerçekten de esmer kızlar bile kendinden beyazım diye bahsediyordu. aydınlandım. boşuna sürmüşüm onları, seni hiç affetmedim ortaokuldaki çocuk.
  • hayatın çok hızlı geçtiği ve çok kısa olduğu. özellikle yirmilerin sonlarına doğru belirginleşiyor bu his.
  • yokuşun başına gelip daha sonra ivmelenerek inilen kısımlar gibi geliyor. sonlarına doğru rutin bir düzlüğe girilecek sanırım. ama şimdilik çıldırmış bir vaşak gibi hızla geçiyor zaman ve gidiyor. araya ne kadar güzel şey sıkışırsa kardır.