şükela:  tümü | bugün
  • en sevdiginiz kot pantolonu giyip, mahalledeki arkadaslara da gostermek icin bahceye inersiniz, kimse umursamaz, bir sure sonra hadi mac yapalim der biri. top oynamak icin yanip tutusan 5-6 kisi biraraya gelmistir, hemen bir rakip bulunur. mac baslar, tozlu arka bahce ya da birinin yan bahcesi, rumenigeler, seydicler halt etmistir yaninizda, derken bir dusus ! tam da diz ustu ! gitti canim kot pantolonun dizi, iki dakikalik bir eyvah cekmek, kanayan diz ve bilmem kacinci dizden yirtik kot pantolon.
  • tanıdığınız neredeyse herkesin bir defa olsun ''sana bir pantolon alalım yazıııık'' falan gibi zekice bir espri yapmasına neden olan gardrobun demirbaş parçası...
  • (bkz: sahne kostumu)
  • gecenlerde giyen kizin yirtiklar arasindan uzanan killarini gordukten sonra iyicene giyilmemesi taraftari oldugum, kendini ara ara hissettiren moda akimi
  • annelerin atmak icin, ustunuzden cikartma aninizi kolladigi pantolondur.. attigini duydugunuzda cok kizacaginizi bildiginden, ilk basta odanizdan itina ile alinip aklinizin ucundan bile gecmeyecek bir yere saklanir. anne; kizma, sinirlenme, delirme katsayinizi olcer. eger cok kizmadiysaniz saklanilan yerden cikartilip cope atilir. eger delirme noktasina geldiyseniz, saklandigi yerden cikartilip, bir sonraki gun, odanizdaki yerine aynen birakilir. tabi kendi kendinizi paralayip bulma ihtimaliniz de vardir..
  • erkekleri bilmem ama kimi kadınların giymemesi gereken bir pantolon türü.. en azından ağda yapmadan giymesinler. dışarı çıkmadan önce ne giyeyim diye düşünüyorsun da, bu düşünme esnasında ağda yapmadığın aklına gelsin be kızım. pantolon giyiyorum, sevgilim yok vs. diye aylarca bacaklarının kılını almıyorsun. sonra yırtık pantolon giyip pırtlayan kıllarını insanların gözüne sokuyorsun. sabah sabah neydi o öyle ya, iğrendim yemin ediyorum.
  • su sıralar yine moda oldu galiba. yirmili yaşlarımdayım sanki.
  • zamaninda pankci abiler de giyerdi bundan
  • alttaki sitede nasıl yırtık kot sahibi olabileceğiniz aşama aşama anlatılmış. son tavsiyelerden birinde ise "yırtık kotun altına renkli çorap ya da jartiyer çorabı giyin" diyor. güzel fikir... önermesi bizden, denemesi bayanlardan.

http://www.wikihow.com/rip-your-own-jeans
  • kardeşimle beraber adını "allah diyen pantolon" olarak değiştirdiysek sebebi bu videodur; http://www.youtube.com/watch?v=97-_jpjbj0e