şükela:  tümü | bugün
 • arafat'la ortak bir deklerasyon imzalayıp, "özerk filistin devleti"nin kurulmasını kabul etmis, bölgede "barış" yanlısı bir politika izlemiştir. kahire ve oslo anlaşmaları ile bu barış belgelendi. zira, ortadogu'da barış fazla surmedi ve rabin siyonist bir kisi tarafindan katletildi. sonrasinda, peres hukumeti isgallere devam etti ki zaten su anda kendisi ariel saron kabinesinde ve soykirimi destek veriyor. (bkz: siyonizm)

  n : intifadanin dunya capinda ki etkisini goren rabin askerlerine, tas atan filistinlerin kollarini tasla kirmalarini emretmistir, goruntuler hâlâ hatirliyanlarin gozundedir.
 • olumunden sonra ehud barak kariyerine malolmasina ragmen rabinin politikalarini devam ettirmis ve filistinlilerin istedigi sartlarin cok buyuk bir kismini vermistir. taviz vermeyen yaser arafat gorusmelerden geri cekilmis ve ikinci intifadanin baslamasina zemin hazirlamistir zira arafat bu antlasmayi kabul etseydi ariel sharon hukumeti devirecek manevralarini yapmayi goze alamazdi.

  soykirim diye inat etmekte olan milyonlarca okuze de gelip bi zahmet israili gormelerini burada yasayan 1milyon arabin yasam kalitesini bi zahmet geri kalanlariyla karsilastirmalarini diliyorum...

  ille (bkz: arap propogandasi)
 • yasser arafat ile paylaştığı nobel ödülünü alırken yaptığı konuşmadan bir bölüm için (bkz: the countless tombstones are silent)
 • israil'in ilk israil dogumlu ba$bakanidir.
 • ilginçtir; rabin sevdiği kitaplardan birisi olan incil'den "kılıçlarımızı sabana çevirmek ve arap komşularımızı toprağa gömmek" siyasetini düstur olarak benimsemişti. ama acımasızlığı ve yetenekleriyle kendisini her daim büyülemiş olan mossad ajanlarıyla ve korktuğu arap düşmanlarıyla aynı özelliklere sahip bir yahudi fanatiği tarafından öldürülmüştür.
 • kurban gittiği suikastın yeni görüntü işleme teknolojileri ile enhance edilmiş video çekimi de artık internet'tedir: http://www.youtube.com/watch?v=z3nysol_ptu
 • arafat ile el sikismis baris yanlisi israil basbakani,bugun olumunun 12.yilinda israilde unutmadik,affetmeyecegiz seklinde protestolarla hatirlanan bu kisi hakkinda cesitli komplo teorileri de elbette mevcuttur.

  yigal amir tarafindan olduruldugu sahnelerden de gordugumuz uzere suikast cok yakin mesafeden gerceklesmistir,mossad gibi dunyanin en korkulan istihbarat servisinin bundan haberdar olmamasi,suikasti gorememesi pek olasi gelmemektedir kimi cevrelerce,ve bu suikastin arkasinda baris istemeyen cevrelerin oldugu konusulagelmektedir.
 • barış için askeri açıdan güçlü olmak gerektiğini “cebinde bir f-16 ile her zaman barış yapabilirsin” sözüyle belirten eski israil başbakanı.
  ortadoğuda barış sürecine gölge düşüren bir suikast sonucu yigal amir adlı 25 yaşındaki aşırı dinci bir yahudi tarafından öldürülmüştür.
 • her zaman yaşanan öykülerden birinin kahramanı. iyi bir adam iyi bir şey yapmaya kalkar. ama gözü dönmüş öküzoğluöküzler, onu öldürerek hikayenin "...ve sonsuza dek mutlu olarak yaşadılar"* şeklinde bitmesine mani olurlar.

  http://www.truthproduct.com/…yitzak_rabin_enemy.jpg
 • çocukluk sona ererken haberlerde gördüğüm ve unutamadığım bir isimdi. yaser arafatla el sıkışmaları ilginç gelmişti belki unutamamın ana sebeplerinden biri buydu bir kaç gün önce filistinde barış diyordu haberler, el sıkışıyorlardı, sonra akşama doğru gelecekte geçen zeus robotların filan olduğu dandik amerikan dizileri başlıyordu, öncesinde bilgisayar oyunları ve koşturmacalı gençlik programı filan vardı belki karıştırıyorum hepsini birbirine sadece yitzhak rabinin vurulmasını unutmuyorum çünkü aradan çok geçmeden, çok derken yıllar geçti ama çok geçmedi, kuzenimin çocuğu olduktan bir kaç gün sonra ikinci intifada dedikleri şey başlıyordu bir kaç günde yüzlerce çocuk öldürülüyordu, bugünlere gelen sürecin başlangıçlarındandı. daha güzel bir dünya olacak sanıyordum, şimdi cep telefonları filan var.

  unutmuşum anlatırken, bir şey sanki şey vardı, emin değilim belki sonrasıyla karıştırıyorum, rabin öldürülebilir diyorlardı sanki haberlerde yahut sonrasında bahsettiler bilmiyorum, filistinliler de yapabilir yahudiler de diyorlardı, neyse yaptılar sonuçta.

  hala aynı soruyu soruyorum israillilere de araplara da cevap vermiyorlar rabin niye öldürüldü, plan niye çöpe atıldı.