şükela:  tümü | bugün
 • bu sene de zortlamış orospu evlatlarıdır.

  bilmeyenler için anlatayım;

  ösym önceki senelerde karar aldı, dedi ki sınav yıllardır 10'da başlıyor ama öğrencilerin form doldurmakla vakti gidiyor son dakika giren kişi diğerlerini rahatsız ediyor o yüzden 9.45'te kapı kapanacak sınav 10'da başlayacak yine.

  neyse sınava son dakika gelen geleceğimizin gururu kıbrıs işletme adayları tabii ki bunu idrak edemedi, "yoooo bön bör sönödör hozurlonoyordom zoten 10'da boşluyor sonov" dedi kapı önünde ağladı.

  gazeteciler yalan haberler yaptı kural değişti, büyük sevinçle 15 dakika kuralı kalktı denildi, girişler yine 10'a kadar oldu ama sınav başlangıcı yine 15 dakika sonra oldu.

  bu kez ne oldu dersiniz? saat 10'u geçtikten sonra gelmeye başladılar medya yine bugün mağdur yarattı. sınava geç gelen bu öğrenciler yooo sınav zaten 10.15'te başlıyor alın beni diye zırladı.

  bu amına koyduklarım için girişi akşam 17'e kadar yapsan yine geç kalacaklar ama mağduriyet bu ülkede hiç bitmeyecek.
 • o gec kalan amına koyduklarından(!) intihar eden çocuklar oldu!
  kural koyucu alternatif çözüm üretmeli ki mağduriyet hiç yaşanmasın.
 • sinava gec kalmak, on elemede elenmek demektir. on elemeyi bile gecemiyorsan girme bosuna universiteye, git baska is yap.
 • mağdur değildirler, kırk yıl önceden yüzlerce vurgulanan kurala bile uyamıyoruz, o muasır medeniyetler seviyesine nasıl çıkacağız. bunların bir diğer versiyonu da metrobüs sırasında önündekini iten, sıraya kaynak yapan, inenleri beklemeyenler. mağdur edebiyatı yaparlar bir de.

  gelen mesaj üzerine düzenleme: elbette elde olmayan sebeplerden ötürü(karayollarının okula giden yolları trafiğe kapatması, kar, sel gibi) geç kalabilen yahut birkaç saat yolculuktan sonra ancak kıl payı yetişebilen hatta yetişemeyenler de olabilir ama bu 15 dk mağdurlarının içine girmez, yukarıdaki görüşüm sadece başlıkla alakalı güzel arkadaşım. yarın için de en iyi dileklerimi sunuyorum, sınavın esnasında bolca düşünebilmen umuduyla, sevgiler.
 • 15 sene önce sınav 9:30gibi başlardı. saçmalamayın.
 • mağdur değillerdir.

  çocuk dedikleriniz 18 yaşında bireyler, oy kullanabilecek, milletvekilliğine aday olabilecek yaştalar. bu sorumlulukları verebiliyorsak, belirli saatinde belirli bir yerde olabilecek yetiye en azından sahip olabilmeliler. sınav yeri aylar öncesinden belli, gider görürsün, yol nasılmış, toplu taşıma ulaşımı kaç dk sürüyormuş bakarsın. orada olmak için çıkman gereken normal saatin de en az yarım saat öncesinden de çıkarsın. olur biter. sen evden yarım saat önce çıkacak kadar bu sınavı önemsemiyorsan zaten okuma, sıra işgal etme hiç.

  edit: owaki'ye teşekkür ederim, sınav yeri 1 hafta önce açıklanıyormuş.
 • daha eskiden sınav 9.30 da başlardı.
  şimdi 10 oldu, 10:15 oldu.
  saati ne yaparsan yap, işini son dakikaya bırakanlar her zaman olacak.
  2 milyon insanı ilgilendiren ciddi bir sınava, koşulları dikkate alıp geleceksin.
  kurallar olacak ve ona uyacaksın.
  aksi bir uygulama kaos meydana getirir.
  sen! sınavı çok ciddiye alan arkadaş.
  yarınki oturum saat 9:30'da başlıyor ona göre tedbirini al.
  "hayır ben geç geldiğim o 15dk içerisinde çok hayati mükemmel işler başarıyorum,15dk yı ziyan edemem" diyorsan 9:45te gel. hadi sana özel 10 olsun.
  yine yetişirsin gördüğün gibi.
 • esneklik gösterilmesine rağmen ayak uyduramayanlar siktirsin gitsin okumasınlar. devlet memuru işleminizi 15 dakika aksatsa burada zırlarsınız ama. birey olamayan tiplerin toplumda yeri yok. doğal seçilim.
 • üniversite sınavına gireceksen erkenden geleceksin bunun mağduriyeti falan olmaz 18 yaşında adam milletvekili bile olabiliyor kocaman herif zamanında yerinde olacak.

  zamanında gelse de zaten azerbaycan tıp kıbrıs işletme tayfa bunlar koymaz 1 sene daha hazırlansın
  edit:imla
 • sınavı istersen öğleden sonra 3'e koy, istersen öğrencileri evlerinden özel arabayla aldır. illaki sınava geç kalacak, kalkamayacak kişiler olacaktır. hatta illaki o gün vefat edecek öğrenciler de olacaktır. bunlar istatistiktir kardeşim. ortada mağduriyet yoktur.